Lemiamą ketvirtį užtikrintai sužaidęs „Rytas“ iškovojo svarbią pergalę Prienuose

2019 m. kovo 23 d., 18:51
lkl.lt/Scanpix nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (19-6) iškovojo svarbią pergalę Prienuose. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai svečiuose 75:68 (17:19, 17:21, 18:14, 23:14) palaužė „Skycop“ ir iškovojo devynioliktąją pergalę čempionate.

Sostinės ekipai Prienuose nepadėjo nesunkią traumą besigydantis D.J. Seeley, tačiau savo debiuto sulaukė praėjusios savaitės pabaigoje į Lietuvą atvykęs įžaidėjas Derekas Needhamas.

Vilniečiai rungtynes pradėjo keliomis sėkmingomis atakomis ir po keturių Arciomo Prakhouskio bei dviejų Arno Butkevičiaus taškų pirmavo (6:0). Prieniškiai suorganizavo spurtą 10:0 ir po M. Lukauskio tolimo metimo „Rytas“ jau atsilikinėjo – 6:10.

Jau po kelių minučių rezultatas buvo lygus (10:10), tačiau ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidę patyrę „Skycop“ krepšininkai po pirmųjų dešimties minučių turėjo 2 taškų pranašumą.

Antrojo kėlinio pradžioje po Deivido Sirvydžio tritaškio metimo vilniečiai vėl išsiveržė į priekį (25:23), tačiau trimis tiksliomis atakomis Virginijaus Šeškaus auklėtiniai vėl persvėrė rezultatą šeimininkų naudai.

Veteranų vedinas „Skycop“ artėjant ilgajai pertraukai sugebėjo dar labiau padidinti pranašumą. Lėtame ir klampiame šeimininkų žaidime strigę sostinės krepšininkai atsilikinėjo 30:40.

Per likusį kėlinio laiką D. Adomaičio auklėtiniai deficitą kiek sumažino ir po dviejų kėlinių vilniečiai atsilikinėjo rezultatu 34:40.

Pirmoje rungtynių pusėje „Ryto“ gretose savo pasirodymais išsiskyrė aukštaūgis A. Parakhouskis pelnęs 7 taškus bei atkovojęs 7 kamuolius.

Veržliai rungtyniavęs „Ryto“ naujokas D. Needhamas trečiąjį ketvirtį pradėjo šešiais taškais iš eilės ir švieslentėje rezultatas jau buvo lygus (40:40). Kėlinio pabaigoje užtikrinčiau sužaidė „Skycop“ ir sostinės ekipos atsilikimas buvo du taškai.

Lemiamą kėlinį Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pradėjo tolimu Roko Stipčevičiaus „šūviu“ iš toli ir jau pirmavo 55:54.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kelioms minutėms tritaškį laisvas įmetė E. Bendžius, dėjimu iš po krepšio pasižymėjo M. Echodas ir sostinės ekipos persvara išaugo iki 7 – (70:63). Šią persvarą įgiję vilniečiai jos nebepaleido ir iškovojo svarbią pergalę Prienuose.

„Rytas“: E. Bendžius (7 atk. kam.) ir M. Echodas (5 atk. kam.) po 16, D. Needham (4 per. kam.) 15, A. Parakhouski (12 atk. kam.) 11.

„Skycop“: D. Lavrinovič 11, M. Lukauskis ir V. Lipkevičius po 10.