L.Mavrokefalidis: „Finalo metu didelę reikšmę vaidina valia ir susikaupimas“ (apžvalga)

2018 m. birželio 13 d., 09:30
R.Vyšniausko nuotr.

Kova dėl Lietuvos čempionų titulo įsibėgėja. Ketvirtadienį Kaune trečiajame „Betsafe–LKL“ finalo mače ietis surems „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ klubai.

Antrajame susitikime devyniais taškais (82:73) varžovus įveikę vilniečiai privertė Kauno ekipą patirti vieną didžiausių nesėkmių šiame LKL sezone.

Tokiu pat skirtumu Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai buvo pralaimėję tik rugsėjo mėnesį Klaipėdos „Neptūno“ klubui (64:73).

„Lietuvos ryto“ komanda pasižymėjo dar vienu išskirtiniu pasiekimu – trečią kartą LKL sezone įveikę kauniečius Rimo Kurtinaičio žaidėjai pasiekė geriausią rezultatą nuo 2013–2014 m. pirmenybių, kai „Žalgiris“ taip pat buvo nugalėtas tris sykius.

Būsimasis mačas Kauno arenoje gali itin daug lemti ateityje – pastaraisiais sezonais finalo serijoje esant lygiam rezultatui 1:1 trečiose rungtynėse triumfavusi ekipa vėliau tapdavo ir čempione.

Komentarai

Apie būsimą mačą „Žalgirio“ arenoje kalbėjo „Lietuvos ryto“ puolėjas Loukas Mavrokefalidis ir gynėjas Benas Madgenas.

„Man pavyksta taip rungtyniauti dėl ekipos žaidimo stiliaus. Susitikimo metu stengiamasi surasti žmogų, kuris tuo metu pagavęs ritmą – kartais juo tampu aš, kartais – Benas ar kitas krepšininkas.

Visų svarbiausia yra laimėti, toks ir yra mūsų planas. Finalo metu didelę reikšmę vaidina valia ir susikaupimas.

Turime atidžiai vykdyti trenerio nurodymus tiek gynyboje, tiek puolime bei kreipti dėmesį į smulkius dalykus.

Tikiuosi, kad toliau išlaikysime koncentraciją, tinkamai vykdysime planą bei laimėsime rungtynes.

Nuo šiol gynyba bus dar svarbesnė ir treneriai varžovų stabdymui skirs dar didesnį dėmesį. Stengsimės tai įgyvendinti aikštėje“, – kalbėjo L.Mavrokefalidis.

„Pergalė prieš „Žalgirį“ komandai suteikė didelį pasitikėjimą savo jėgomis. Jau anksčiau tikėjome, kad juos galime įveikti, tačiau finalo metu jaučiamas didesnis spaudimas.

Demonstravome komandinį krepšinį ir mūsų gynyba buvo tikrai gera – varžovams leidome įmesti dvidešimt taškų mažiau nei pirmajame susitikime. Vykstame į Kauną galvodami tik apie dar vieną pergalę.

Kadangi „Lietuvos ryte“ rungtyniauja nemažai aukšto lygio žaidėjų, ne visada yra lengva pasižymėti aukštais asmeniniais rodikliais. Turiu įsiklausyti į trenerio nurodymus ir vykdyti gynybines užduotis.

Jaučiuosi puikai. Kai tik gaunu galimybę, esu visada pasiruošęs dirbti komandos labui. Taip nutiko ir praėjusiame mače, aišku, kiti žaidėjai taip pat rungtyniavo itin gerai, – kalbėjo B.Madgenas. – Manau, kad susitikime Kaune gerai žaidėme apie trisdešimt minučių, kol varžovai spurtavo ir mes nepajėgėme atsigauti. Reikia vengti duobių žaidime ir mums tai pavyko įgyvendinti mače Vilniuje.

Reikia parodyti savo širdis, retai klysti, atkovoti kamuolius. Jei lygiai žaisime visas rungtynes, tuomet turėsime gerą šansą parsivežti pergalę.“

Lyderiai

„Betsafe–LKL“ finalo serijoje „Lietuvos rytą“ į priekį veda vidurio puolėjas Loukas Mavrokefalidis, per rungtynes pelnantis po 17,5 taško.

Gynėjas Benas Madgenas renka po 11,5 taško, įžaidėjas Chrisas Krameris – 11 tšk., puolėjas Travisas Petersonas – 10 taškų.

„Žalgirio“ gretose išsiskiria puolėjas Brandonas Daviesas (vid. 19 tšk.).

Puolėjas Edgaras Ulanovas meta po 13,5 tšk., gynėjas Artūras Milaknis ir įžaidėjas Vasilje Micičius po 12 taškų.

Lankomumas

Antrasis LKL finalo mačas Vilniuje sudomino daugiau žiūrovų nei dvikova Kaune.

Pirmąją Lietuvos grandų dvikovą „Žalgirio“ arenoje stebėjo 6294 sirgaliai, tuo tarpu sostinėje krepšinio kova gėrėjosi 7538 fanai.

Pagal lankomumą atkrintamosiose varžybose „Lietuvos rytas“ užtikrintai pirmauja tarp visų komandų (vid. 4484), Kauno komanda – ketvirta (vid. 2959).

TV

Rungtynes tiesiogiai iš „Žalgirio“ arenos nuo 18.50 val. transliuos BTV televizija.

bcvilnius.lt

atgal