Kovingose rungtynėse Alytuje pasiekta svarbi pergalė

2019 m. kovo 26 d., 19:28
lkl.lt/Scanpix nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (20-6) iškovojo svarbią pergalę Alytuje. Vilniečiai išvykoje 84:77 (19:16, 24:23, 22:22, 19:16) palaužė A. Urlepo treniruojamą „Dzūkiją“ (8-18).

Pirmam kėliniui arėjant link pabaigos Vilniaus ekipa kiek padidino atotrūkį. Tritaškį metęs E. Bendžius buvo netikslus, tačiau varžovas prasižengė metimo metu ir vilnietis stojo mesti baudų, juos visus realizavo ir „Ryto“ persvara šoktelėjo iki 9 taškų – 19:10.

Po sėkmingos sostinės ekipos atkarpos „Dzūkija“ atgijo, laimėjo atkarpą 6:0 ir Dainiaus Adomaičio auklėtinių pranašumas sumažėjo – 19:16.

Antrąjį ketvirtį dar viena rezultatyvia atkarpa atsakė sostinės ekipa, kuri po E. Bendžiaus tritaškio jau turėjo dviženklį pranašumą – 32:20. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai buvo padidinę persvarą ir iki 15 taškų, tačiau antrojo kėlinio antroje pusėje atotrūkis ėmė tirpti ir rungtynėms Alytuje įpusėjus „Rytas“ pirmavo keturiais taškais – 43:39.

Pirmoje rungtynių pusėje sostinės komandą į priekį vedė 12 taškų pelnęs Derekas Needhamas, dar 11 pridėjo Martynas Echodas.

„Rytui“ vis pavykdavo padidinti pranašumą, tačiau „Dzūkija“ nepasiduodavo ir tas pranašumas nuolat kisdavo. Trečiame ketvirtyje vilniečiai buvo įgiję dviženklę persvarą, bet aktyviais alytiškių veiksmais atotrūkis kėlinio pabaigoje buvo sumažėjęs iki keturių – 58:54.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje Vilniaus ekipa susidūrė su pražangų problema – po keturias pražangas buvo susirinkę „Ryto“ įžaidėjai Rokas Stipčevičius ir D. Needhamas, kuris vėliau pasiekė ir penkių pražangų limitą.

Lemiamo ketvirčio metu vilniečių pranašumas buvo jau tik du taškai, tačiau po tritaškį „smeigė“ D. Needhamas ir E. Bendžius taip padidindami komandos persvarą iki 8 taškų – 73:65.

Persvarą įgiję Dainiaus Adomaičio auklėtiniai ją išsaugojo iki rungtynių pabaigos ir šventė pergalę Alytuje rezultatu – 84:77.

Vilniaus ekipos gretose šiose rungtynėse išsiskyrė 19 taškų pelnęs Eimantas Bendžius. Puolėjas taip pat atkovojo 4 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus.

„Rytas“: E. Bendžius 19 (4 rez. perd.), D. Needham 15, M. Echodas 13 (6 atk. kam.), A. Butkevičius (9 atk. kam.), A. Parakhouski (8 atk. kam.) ir R. Stipčevič po 9.

„Dzūkija“: K. Kanter 17, P. Petrilevičius ir E. Brown po 11, S. Babrauskas ir E. Dimša po 8.