Klasikinis derbis: Vilniaus „Rytas“ – Kauno „Žalgiris“ (apžvalga)

2018 m. spalio 07 d., 12:30

Šį vakarą visi žvilgsniai kryps į centrinę „Betsafe-LKL“ dvikovą sostinėje. Vilniaus „Siemens“ arenoje susitiks du amžiną priešpriešą turintys klubai – Vilniaus „Rytas“ ir Kauno „Žalgiris“. Kol kas abu Lietuvos čempionato lyderiai nėra patyrę pralaimėjimo skonio įsibėgėjančiame sezone.

Šios dienos rungtynėse susikaus dvi iš trijų rezultatyviausių „Betsafe-LKL“ komandų. Abi ekipos yra antra bei trečia pagal rezultatyvumą. „Rytas“ šiame sezone per mačą vid. įmeta 87,33 taško, o „Žalgiris“ – 86,25.

Šiuo metu vilniečių komandos rūbinėje vyrauja pozityvios nuotaikos. „Rytas“ pergalingai pradėjo Europos taurės turnyrą nugalėdami Malagos „Unicaja“, o vietiniame fronte iškovojo visas tris pergales. „Ryto“ vidurio puolėjas E.Kairys pasidalino savo įspūdžiais apie artėjantį susitikimą.

„Bandysime visas 40 minučių išlikti maksimaliai susikoncentravę, kaip tai darėme su Malaga. Bandysime žaisti agresyviai. Degame noru laimėti bei pradžiuginti savo sirgalius dar viena pergale. Mes suvokiame, kiek tai yra svarbu klubui, o ypač sirgaliams, todėl atiduosime visą savo energiją ir turimas jėgas.“

Tiesa, šiame mūšyje vilniečiams teks verstis be komandos kapitono ir pagrindinio įžaidėjo – Ch.Kramerio. Europos taurės rungtynėse jis po atlikto nuostabaus dėjimo patyrė nesėkmę ir iš rikiuotės iškrito 2-4 savaitėms.

Priešininkų rokiruotės

Praėjusį sezoną kauniečiai pratęsė sutartį su vidurio puolėju B.Daviesu, o į gretas vasarą sugrįžo ir NBA sutartį medžiojęs Aaronas White'as. Iš „Šiaulių“ „Žalgiris“ susigrąžino L.Birutį, o klubą papildė lietuviai M.Grigonis ir D.Sabeckis. Ekipos gretas taip pat sustiprino legionieriai N.Woltersas, T.Walkupas ir į Kauną sugrįžęs L.Westermanas.

Po kovos prieš „Nevėžį“, Š.Jasikevičius trumpai pakomentavo šiandienos kovą prieš „Ryto“ komandą:

„Vykstame pas rimtą komanda, kaip ir kiekvienais metais. Derbiai su „Žalgiriu“ visada yra specifiniai. Aišku, labai didžiulis ženklas, kad jie nugalėjo tokią didelę komandą kaip „Unicaja“. Nuvažiavus į Vilnių niekada nebūna lengva ir niekada to nesitikime. Įsivaizduoju, kad žaidėjai pasiruoš rungtynėms geriau nei šiandien.”

 

rytasvilnius.lt

atgal