Ketvirtfinalio serijoje „Rytui“ prireiks lemiamo mačo namuose

2019 m. gegužės 17 d., 21:12
lkl.lt/BNS nuotr.

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai antrose „Betsafe–LKL“ ketvirtfinalio rungtynėse išvykoje neprilygo Utenos „Juventus“. Rungtynių rezultatas – 92:83 (22:17, 26:24, 23:25, 21:17). Trečiasis ir lemiamas serijos mačas bus žaidžiamas jau sekmadienį, Vilniaus „Ryto“ arenoje.

„Juventus“ pirmą kėlinį pradėjo 5:0, tačiau septyni A. Butkevičiaus taškai padėjo išlyginti rezultatą (9:9). Kelios greitos „Juventus“ atakos ir staigus T. Dimšos prasiveržimas leido „Juventus“ atitrūkti (17:13).

M. Echodo ir D. Seeley taiklių metimų dvitaškių dėka „Rytas“ pasivijo šeimininkus (17:17), tačiau K. Gaineso ir T. Dimšos taškai vėl leido „Juventus“ atitrūkti ir pabaigti pirmąjį kėlinį rezultatu 22:17.

Antrame kėlinyje savo žaidimo ritmą atrado M. Runkauskas, kuris pelnęs jau 11 taškų leido uteniškiams susikrauti apčiuopiamą persvarą prieš ilgąją pertrauką (48:41).

Antroji pusė prasidėjo pirmaisiais dviem E. Bendžiaus tritaškiais, į kuriuos Utenos ekipa atasakė K. Gaineso dvitaškiu su kontaktu bei G. Radzevičiaus tritaškiu po chaototiško M. Gebeno kamuolio išsaugojimo (53:47).

Nesportinė Radzevičiaus pražanga lėmė A. Parakhouskio taiklų baudos metimą bei A. Butkvečiaus antrąjį taiklų tolimą metimą (53:51).

Taškais apsikeitė K. Gainesas ir rungtynių lyderis A. Butkevičius, o sudėtingą tritaškį įskraidino D. Needhamas (57:56).

Įspūdingai besikaunantys vilniečiai kovojo dėl kiekvieno kamuolio ir tai davė vaisių. A. Parakhouskis pataikė puskablį, o kiek vėliau, dominuodamas po varžovų krepšiu sukūrė progą E. Bendžiaus dvitaškiui (61:60).

Po kelių chaotiškų abiejų komandų atakų, rezultatą galiausiai išlygino D. Sirvydis (61:61). Aštuntajį tašką kėlinyje pelnė K. Gainesas, T. Dimšą pataikė dvitaškį, o V. Čepukaitis sumetė baudas (69:64)

Parakhouskis užtikrintai įrideno artimą metimą, tačiau puikų kėlinį žaidžiantis K. Gainesas užbaigė jį rezultatu 71:66.

Lemiamą ketvirtį pradėjo M. Runkausko sudėtingas dvitaškis, tačiau po „Ryto“ atkovoto kamuolio puolime R. Stipčevičiaus tritaškis rezultatą sušvelnino (73:69).

Dažnai klystantys ir prasižengiantys „Juventus“ krepšininkai leido A. Butkevičiui baudų metimais skirtumą ištirpdyti iki minimalaus (73:72). Tritaškiais apsikeitė T. Dimša ir R. Stipčevičius (76:75), vieną baudos metimą realizavęs kroatas netrukus rezultatą ir išlygino (76:76).

Dar vieną sudėtingą metimą pataikęs K. Gainesas vėl išvedė šeimininkus į priekį (79:76), bet A. Parakhouskio tolimas dvitaškis leido vilniečiams priartėti (79:78).

Komandos kovojo aršiai ir toliau. Kovodomos dėl kiekvieno kamuolio, abi ekipos ne vieną kartą prasižengė. Baudų metimais apsikeitė K. Gainesas ir A. Butkevičius (81:79).

Po netaiklaus vilniečių išpuolio greitoje atakoje sudėtingą dvitaškį pelnė G. Radzevičius, o tai privertė D. Adomaitį paprašyti minutės pertraukėlės (83:79).

Kaip iš vadovėlio sužaidę vilniečiai vėl sėkmingai rėmėsi A. Parakhouskio, bet rezultatyviai atsakė ir puikias rungtynes žaidžiantis K. Gainesas (85:81).

Po netaiklios lemiamos „Ryto“ atakos, nesportinė D. Needhamo pražanga užbraukė vilniečių viltis. Rungtynės baigėsi rezultatu 92:83.

Serijos rezultatui tapus lygiam (1:1), paaiškėjo, kad prireiks trečiųjų rungtynių. Lemiamas susitikimas vyks jau sekmadienį, 17.20, Vilniaus „Ryto“ arenoje. Bilietai jau prekyboje. Juos rasti galite „Tiketoje“.

„Rytas“: Butkevičius 20, A. Parakhouski 13, E. Bendžius ir D.J. Seeley po 10.

„Juventus“: K. Gainesas 27, K. Guščikas 15, M. Runkauskas ir T. Dimša po 13.