Karjeros laiptais kylantis J. Sarapinas – apie pozityvumą, pergales ir palinkėjimą sostinės fanams

2020 m. liepos 20 d., 11:10

Vilniaus „Ryto“ ilgametis komandos ir marketingo vadovas bei nuo gegužės mėnesio vykdančiojo direktoriaus pareigas ėjęs Julius Sarapinas kyla karjeros laiptais. Jis keliasi į Eurolygos organizaciją, kurioje užims varžybų vadovo pareigas.

Daugiau nei 7-erius metus klube dirbęs J. Sarapinas prieš išvykdamas pasidalino mintimis apie dabartinę klubo situaciją. Buvęs „Ryto“ vykdantysis direktorius papasakojo apie vis mažėjančias klubo skolas ir susitarimus su rėmėjais, ko reikia norint judėti į priekį bei ko linki sostinės krepšinio fanų bendruomenei. 

– Koks jausmas apima paliekant organizaciją?

– Jausmų yra daug ir įvairių. Labiausiai yra gaila, jog kai grįžau po savo karjerinės pertraukėlės atgal į „Rytą“ dar nebuvau dirbęs kartu su Rolandu Jaručiu. Kadangi mes greitai radom bendrą kalbą ir sudarėme gerą tandemą tiek su juo, dalininkais, valdyba bei administracija ir dirbome išvien. 

Per trumpą laiką daug padarėme, bet reikia viską sustabdyti ir eiti kitur. Tačiau kartu yra ir gerų jausmų, nes klubą palieku pozityviame klubo gyvavimo taške. Viskas kyla ir gerėja, taip yra bėdų, bet jos nėra su šluotele sušluojamos po kilimu, jos yra sprendžiamos. Ir palikti klubą situacijai gerėjant yra smagiau, negu atvirkščiai.

– Įvertinant visą buvimą „Ryto“ organizacijoje – kokia dabar klubo finansinė padėtis?

– Galbūt man būtų sunku komentuoti apie tai, nes kai aš pradėjau karjerą Vilniaus klube, nes tada neprisidėjau prie finansų valdymo. Tačiau dabar, žinant kokia situacija buvo skolų  atžvilgiu ir kaip su jomis yra tvarkomasi. Su partneriais, rėmėjais yra sudaryti susitarimai ir grafikai, dėl ko aš labai norėčiau padėkoti visiems, kurie žiūri ir liberaliai supranta situaciją. Visi kartu priėmėme sprendimą grąžinti jas ne per teismus, o pagal grafiką, pagal kurį klubas vadovaujasi ir jo laikysis ateityje. 

Skolos yra, bet situacija gerėja, šią vasarą tie skaičiai klubo sąskaitoje tikrai buvo teigiami, aišku, jie buvo neiššvaistyti, o panaudoti konkretiems dalykams – uždarinėjant skolas ir visus įsipareigojimus. Taip, jų yra, dabar vyksta finansinis auditas ir manau, klubo žmonės po maždaug mėnesio visus skaičius pateiks ir visuomenei, bet viskas eina į pozityvią pusę.  

– Kas dabar svarbiausia „Ryto“ organizacijai?

– Laikytis stabilumo. To plano, kuris yra dabar sudarytas – tiek finansinio, tiek komandos komplektavimo, skolų grąžinimo plano. Nes tai, kas jau yra pradėta eina į teigiamą pusę. Vienas iš vasaros didžiųjų darbų yra sukomplektuoti gerą komandą. Iš komercinės pusės yra abonementai, dabar stipriai dirbama ties tuo ir planuojama jas paleisti į prekybą, narystės yra svarbi dalis tiek fanų lankomumo arenoje, tiek komandos biudžeto formavime. O kalbant apie artėjantį sezoną, tai siekti savo biudžetinių, finansinių, marketinginių, komercinių ir sportinių tikslų.

– Ko palinkėtumėte žmogui, kuris jus pakeis šiose pareigose?

– Ramybės, nuoseklumo, neskubėti priimti sprendimų ir žinoma lankstumo, kuris yra labai svarbus šioje pozicijoje. Kadangi situacijų yra įvairių, reikia mokėti jas išspręsti. Yra surinkta gera administracijos komanda ir man šiek tiek gaila to įdirbio, bet kitas žmogus, manau, irgi įsilies ir viskas bus labai gerai.

– Ką veiksite naujame karjeros etape?

– Išvykstu į Eurolygą ir jos varžybų vadovo poziciją. Kiekvienoje lygoje yra žmogus, kuris atsakingas už tai, jog ekipos sukurtų gerą techninį produktą ir kad rungtynės įvyktų taip, kaip jos turi įvykti, ir pagal reglamentą komandos išpildytų visus lygos reikalavimus.

– Palinkėjimas visai sostinės krepšinio bendruomenei? 

– Bendruomenei linkiu dar šiek tiek kantrybės, supratingumo, nes viskas bus tikrai gerai. O bendrai, tai linkiu pergalių ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir už jos ribų.

rytasvilnius.lt

atgal