Karaliaus Mindaugo taurės finale „Lietuvos rytas“ nusileido „Žalgiriui“ (VIDEO)

2018 m. vasario 18 d., 19:24
J.Elinsko nuotr.

„Lietuvos ryto“ komandai nepavyko triumfuoti Karaliaus Mindaugo taurės finale. Sekmadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai lemiamame turnyro mače Klaipėdoje 62:81 (19:20, 16:13, 18:27, 9:21) turėjo pripažinti Kauno „Žalgirio“ pranašumą.

Vilniečiai nesėkmingai pradėjo rungtynes ir atsiliko 0:8. Sostinės klubo puolimą stengėsi išjudinti Ch.Krameris ir E.Mockevičius. Galingas vidurio puolėjo dėjimas per Antaną Kavaliauską leido „Lietuvos rytui“ sumažinti varžovų persvarą iki penkių taškų. Kėlinio pabaigoje R.Kurtinaičio kariauna spurtavo 6:0 ir kova aikštėje užvirė iš naujo – 19:20.

M.Echodas ir L.Mavrokefalidis rinko taškus, o vilniečiai išsiveržė į priekį.Po Ch.Kramerio tolimo metimo skirtumas tarp klubų išaugo iki 6 taškų, o prieš ilgąją pertrauką „Lietuvos rytas“ turėjo nedidelę persvarą – 35:33.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 0:10 ir sostinės komandai teko vytis kauniečius. Paskutinę ketvirčio sekundę pataikytas J.Barono tritaškis priartino vilniečius iki 7 taškų (53:60).

„Lietuvos ryto“ ekipa toliau kovojo aikštėje negailėdama jėgų. Visgi, „Žalgirio“ gretose žibėjo E.Ulanovas, o Vilniaus ekipai nesisekė rezultatyviai užbaigti atakų. Likus žaisti 2 minutes „Lietuvos rytas“ turėjo 15 taškų deficitą ir rungtynių baigtis buvo nulemta. Galutinis rezultatas – 62:81.

„Noriu pasveikinti Kauno „Žalgirį“ su čempionišku žaidimu. Jie laimėjo pelnytai. Priežastys – paprastos: mūsų ekipoje trūksta žaidėjų, kurie turėtų tokių svarbių kovų patirties.

„Žalgiris“ žaidė kaip tikra Eurolygos komanda ir šiandien parodė visą galią. T.Petersonas, kaip ir A.Butkevičius, yra labai svarbus žaidėjas ir kiekvieno jų netektis yra labai skausminga.

Paskutiniuose dviejuose mačuose T.Petersonas buvo vienas iš pagrindinių veikėjų, šiandien jo trūko. Pabandžiau amerikietį leisti į aikštę, bet jis savaitę pragulėjo lovoje ir nebuvo toks, kokio mums reikėjo“, – po rungtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ treneris R.Kurtinaitis.

„Lietuvos rytas“: Ch.Krameris 16, B.Madgenas ir L.Marokefalidis po 8, R.Giedraitis, J.Baronas ir M.Echodas po 7.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 21, A.White'as 14.