Karaliaus Mindaugo taurės finale – Lietuvos grandų dvikova (apžvalga)

2018 m. vasario 18 d., 09:00
R.Vyšniausko nuotr.

Sekmadienį paaiškės, kuri komanda antrą kartą istorijoje iškovos Karaliaus Mindaugo taurę. Lemiamose rungtynėse „Švyturio“ arenoje ginklus surems 2016–ųjų ir 2017–ųjų prestižinio trofėjaus laimėtojai – „Lietuvos rytas“ ir Kauno „Žalgiris“.

Šį sezoną garsiausios šalies krepšinio komandos tarpusavyje varžėsi tris kartus ir vilniečiai iškovojo dvi pergales.

Pirmajame „Betsafe–LKL“ mače „Žalgiris“ sostinėje triumfavo 67:70.

Tuomet „Lietuvos ryto“ komandą į priekį vedė Ch.Krameris ir R.Carteris, pelnę po 12 taškų, „Žalgirio“ gretose išsiskyrė K.Pangosas (19 tšk.) ir B.Daviesas (15).

Rimo Kurtinaičio auklėtiniams pavyko revanšuotis po dviejų mėnesių Kaune.

Mačas prasidėjo tiksliomis svečių atakomis (10:2), tačiau „Žalgiris“ atsigavo ir priartėjo iki dviejų taškų.

Aršaus susitikimo ketvirtajame kėlinyje sužibo M.Echodas. Puolėjas rinko taškus iš po krepšio ir neleido varžovams atitolti.

Jaunajam talentui į talką atėjo T.Petersonas ir B.Madgenas, o likus žaisti 30 sekundžių R.Giedraitis išvedė svečius į priekį – 64:63.

Penki šimtai vilniečius atlydėję fanų triumfavo, kai paskutinė „Žalgirio“ ataka nepasiekė tikslo – 65:63.

„Lietuvos ryto“ gretose išsiskyrė T.Petersonas (17 tšk.) ir M.Echodas (14). Kauniečius į priekį vedė P.Jankūnas (18) ir V.Mičičius (12).

Trečią kartą komandos išbandė jėgas prieš savaitę Vilniuje.

Rungtynių pradžioje Vilniaus komandai nesisekė sustabdyti A.Toupane'o, kuris pataikė du tolimus metimus. M.Girdžiūnas bandė gaivinti „Lietuvos ryto“ puolimą, tačiau „Žalgiris“ išlaikė pranašumą.

Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai spurtavo, o svečiai stebėjo tirpstančią persvarą (38:38).

Po ilgosios pertraukos „Lietuvos rytas“ įgijo nedidelį pranašumą, kurį išlaikė iki trečiojo ketvirčio.

„Žalgiris“ bandė surengti lemiamą šturmą – laimėjo atkarpą 0:8 ir išsiveržė į priekį dviem taškais. Susizgribusi sostinės ekipa atsakė spurtu ir susigrąžino turėtą persvarą bei ją išlaikė iki finalinės sirenos (75:68).

„Lietuvos ryto“ gretose pasižymėjo T.Petersonas ir L.Mavrokefalidis (21 ir 13 taškų), svečių klube sublizgėjo E.Ulanovas (16) ir A.Toupane‘as (14).

„Žalgirio“ kelias link finalo

KMT ketvirtfinalio etape Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose turėjo paprakaituoti su „Šiaulių“ klubu.

Kauniečiams nemalonia staigmena tapo jiems priklausantis, tačiau šiauliečiams paskolintas vidurio puolėjas Laurynas Birutis.

Aukštaūgio vedami „Šiauliai“ daugiau nei tris kėlinius neleido „Žalgiriui“ atitrūkti.

Kai likus mažiau nei trims minutėms L. Birutis pelnė 35-ąjį tašką, „Šiaulių“ atsilikimas siekė tik 3 taškus – 75:78.

Vis dėlto lemiamu metu tiksliau sužaidę šeimininkai išplėšė kelialapį į finalo ketvertą Klaipėdoje.

Pusfinalio rungtynėse prieš Panevėžio „Lietkabelį“ kauniečiai žaidė susikaupę ir pasiekė užtikrintą pergalę 88:74.

Pirmąjį kėlinį spurtu užbaigę žalgiriečiai pirmavo 25:17. Negana to, jie antrojo kėlinio pabaigoje spurtavo 16:5 ir jau pradėjo triuškinti „Lietkabelio“ komandą – 54:34.

Panevėžiečiai trečiajame kėlinyje sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 14 taškų, tačiau atkurti intrigos ketvirtajame kėlinyje jiems nepavyko.

„Žalgirio“ komandoje išsiskyrė B.Daviesas (17) ir P.Valinskas (14).

„Manau, jog šiandien visi prisidėjo prie pergalės, o žaidėjai aikštėje gavo po lygiai minučių.

Tai rytoj galbūt bus svarbu. Finale viskas prasidės nuo nulio, varžovas rimtas.

Įžaidėjas B.Udrihas pradės rimtai treniruotis antradienį, jo tikrai neturėsime šį savaitgalį. Po paskutinių rungtynių „Lietuvos rytas“ įgavo pasitikėjimo savo jėgomis, jog gali prieš mus laimėti, o mes sukaupėme sportinio pykčio.

Žiūrėsime, kiekvienos rungtynės – nauja istorija“, – po pusfinalio rungtynių kalbėjo „Žalgirio“ treneris Š.Jasikevičius.

Lemiamose Karaliaus MIndaugo taurės rungtynėse gali nepasirodyti ligą besigydantis Vilniaus klubo puolėjas Travisas Petersonas, kuris šį sezoną buvo itin svarbus krepšininkas tarpusavio mūšiuose.

„Amerikietis sužaidė dvejas geras rungtynes prieš mus, nebuvo taip, jog nekreipėme į jį dėmesio.

Mes turime problemų, jie turi problemų. Visi serga aplinkui ir gaila, jog komandos neturi pilnų sudėčių. Vis dėlto, nemanau, jog tai sumažins rungtynių grožį ir svarbą“, – teigė Š.Jasikevičius.

TV

„Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ rungtynes tiesiogiai nuo 17.30 val. transliuos LRT televizija.