Išvykoje „Rytas“ pasiekė revanšą prieš Jonavos ekipą

2023 m. vasario 04 d., 19:21
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Vilniaus „Ryto“ (13-4) komanda turėjo daugiau jėgų rungtynių pabaigoje ir taip išsivežė pergalę iš Jonavos. Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mače „Rytas“ 75:62 (14:15, 18:20, 19:12, 24:15) pasiekė revanšą prieš „CBet“ (11-7) klubą.

Pirmąją tarpusavio „Betsafe-LKL“ akistatą Virginijaus Šeškaus auklėtiniai buvo laimėję 78:71. Šios ekipos dar susitiks netrukus Citadele KMT pusfinalyje, kuris vasario 18 dieną vyks Šiauliuose

Vilniaus komanda gerai startavo ir pabėgo 9:0, kas vertė Virginijų Šeškų greitai prašyti pertraukėlės. Tai davė vaisių – jonaviškiai ėmė artėti ir sustabdę „Ryto“ puolimą jau kvėpavo į nugaras – 9:11. Galiausiai rezultatą lygino Jeffery Garrettas – 11:11. Po pirmojo kėlinio „CBet“ jau pirmavo (15:14), tiesa, pranašumas buvo labai trapus ir vilniečiai nepaleido varžovų pirmyn.

G.Watsonas provokavo pražangą, mesdamas iš toli (23:20), o D.Bičkauskis realizavo dvi atakas paeiliui – 29:24. Tai paskatino pertraukėlės prašyti Giedrių Žibėną. „Rytas“ priartėjo, bet prieš ilgąją pertrauką liko atsiliekančių vaidmenyje – 32:35.

Po jos Benedekas Varadis grąžino pranašumą vilniečiams (40:39), o M.Normantas taip pat buvo tikslus, tačiau D.Bičkauskio šūvis vėl įvedė lygybę – 42:42. Kapitono lyderystę M.Normantas rodė ir toliau (51:47), jis buvo ryškus tiek trečiojo kėlinio gale, tiek ketvirtojo pradžioje. Jo ir Jarviso Williamso metimai leido „Rytui“ laikytis priekyje (61:55), tuo tarpu Jonavos komanda jau dėl pražangų prarado Artūrą Valeiką.

Skirtumas tapo dviženklis (67:57) ir nors laiko dar buvo, „CBet“ metimas nebuvo įskaitytas, M.Normantas buvo tikslus, o daugiau prošvaisčių šeimininkams nebebuvo.

Primename, kad „CBet“ yra priversta verstis be Vytauto Šulskio, kuris patyrė peties traumą mače su Kauno „Žalgiriu“.

Kapitonas M.Normantas žaidė rezultatyviausią sezono mačą „Betsafe-LKL“ ir kartojo naudingumo rekordą. Pradžioje strigęs, bet antroje pusėje nesustabdomas M.Normantas per 29 minutes pelnė 26 taškus (8/8 dvit., 3/11 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius, rinko 22 naudingumo balus.

Maža to, taip jis pagerino ir karjeros rezultatyvumo rekordą, kuris anksčiau siekė 24 taškus, kuomet M.Normantas gynė Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ garbę.

„Rytas“: Margiris Normantas 26 (3/11 trit.), Jarvisas Williamsas ir Marcusas Fosteris (4/7 trit.) – po 14, Gytis Masiulis (7 atk. kam.) ir Benedekas Varadis – po 6, Martynas Echodas 5 (7 atk. kam.).

„CBet“: Dovis Bičkauskis 17, Goranas Huskičius 14, Jeffery Garrettas 9, Martinas Laksa 8.