Įspūdingai dvitaškius pataikę vilniečiai išvykoje pasiekė sezono rekordą

2019 m. gegužės 01 d., 19:00

Vilniaus „Ryto“ (25-8) krepšininkai grįžo į pergalių kelią „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Nesustabdomai išvykoje rungtyniavę sostinės krepšininkai nugalėjo „Šiaulius“ (7-28). Itin taikliai dvitaškius pataikę „Ryto“ krepšininkai pasiekė ir šio sezono lygos rezultatyvumo rekordą – jie pergalę šventė rezultatu 82:117 (21:28, 15:31, 23:25, 23:23).

Vilniečių kraitį rungtynėse atidarė A. Butkevičiaus dėjimas po D. Needhamo rezultatyvaus perdavimo bei jau kitoje atakoje sekę dar du Arno taškai su pražanga (3:4). Iškart po to E. Bendžius pelnė 5 taškus iš eilės – krepšininkas „Rytui“ leido atsiplėšti pataikęs dvitaškį ir tritaškį (3:9)

Šiek tiek agresyviau puolime pradėję žaisti aikštės šeimininkai į „Ryto“ spurtą 11:0 atsakė dviem dvitaškiais iš eilės (7:11) – pasižymėjo Urbutis ir Allenas.

Po D. Needhamo sėkmingos greitos atakos sekė E. Šaulio tritaškis (10:13), o dar vienu tolimu metimu rezultatą iki minimumo sušvelnino K. Lukošiūnas (15:16). Vilniečių taškų kraitį didino M. Girdžiūnas, surinkdamas jau šeštąjį savo tašką, tačiau iškart po to rezultatą išlygino dar vienas E. Šaulio tritaškis (20:20)

Kėlinį sėkmingiau užbaigė vilniečiai. R. Stipčevičius pelnė tritaškį, septintąjį tašką pelnė E. Bendžius bei savo taškų sąskaitą atidarė ir M. Normantas (21:28)

Antrąjį kėlinį tritaškiu pradėjo R. Stipčevius, o D. Sirvydžio dvitaškis su pražanga svečių persvarą padidino iki 21:35. Dar vieną tolimą metimą įskraidinęs R Stipčevičius privertė A. Sireiką paprašyti minutės pertraukėlės (21:38).

Toliau agresyviai žaidę vilniečiai atitrūko dar toliau – 7 taškus per trumpą atkarpą pelnęs M. Echodas leido vilniečiams pradėti triuškinti savo varžovus (22:47).

M. Echodas greitoje atakoje pelnė net 18-ąjį komandos dvitaškį iš tiek pat galimų (22:53) ir tęsė svečių dominavimą. Tiesa, atmosferą „Šiaulių“ arenoje kiek pagyvino Boweno įspūdingas dėjimas (29:55). Kėlinys baigėsi itin solidžia vilniečių persvara (36:59).

Trečiasis kėlinys prasidėjo abiejų komandų taikliomis atakomis, per kurias labiausiai suspindėjo D. Needhamas – jis pataikė du tritaškius per 2 minutes (42:65). Efektingai bei rezultatyviai kamuolį A. Butkevičiui kamuolį perdavęs E. Bendžius inicijavo dar du vilniečių taškus, į kuriuos tritaškiu atsakė K. Lukošiūnas (45:67).

Po krepšininkų apsistumdymo iš aikštės išvaryto M. Girdžiūno praradimas vilniečių iš vėžių neišmušė – greitose atakose pasižymėję M. Normantas bei D. Needhamas persvarą padidino iki 46:71.

D. Sirvydis savo taškų kraitį iki 10 padidino pelnęs dar vieną tritaškį ir dvitaškį, tokiu būdų vilniečių persvarą padidinęs iki rekordinės (51:83), o galutinis ketvirčio rezultatas – 59:84.

Ketvirto kėlinio pradžioje į R. Stipčevičiaus tritaškį bei įspūdingą M. Echodo dėjimą šiauliečiai atsakė 5 A. Urbučio taškais iš eilės (66:92).

Kėlinio viduryje dar du tritaškius pelnęs D. Needhamas pelnė 100-ąjį vilniečių tašką, o tolimus šūvius pridėję M. Normantas bei D. Sirvydis galutinai užtildė visus šiauliečių gerbėjus (75:106). Dar dar tolimus šūvius įspūdingai pataikęs D. Needhamas pagerino šio sezono „Betsafe-LKL“ komandos rezultatyvumo rekordą (galutinis rungtynių rezultatas – 82:117).

Vilniečiai šiose rungtynėse pataikė net 30 dvitaškių iš 39 (76 proc. taiklumas). Sostinės krepšininkai tritaškius realizavo taip pat įspūdingai – pataikė 16 iš 32.

„Rytas“: D. Needhamas 26 (6/9 tritaškiai, 5 rez. per.) A. Butkevičius 14 (5 at. kam), R. Stipčevičius 14 (7 rez. per.), D. Sirvydis 14.

„Šiauliai“: S. Allen 20, A. Urbutis 14, B. Griciūnas 14, E. Šaulys 13.