Įspūdingą pasirodymą surengęs M. Girdžiūnas atvedė „Rytą“ į pergalę prieš „Šiaulius“

2019 m. kovo 16 d., 18:35
Scanpix/lkl.lt nuotr.

Mindaugo Girdžiūno vedamas Vilniaus „Rytas“ (18-6) šiandien namuose iškovojo 18-ąją pergalę šio sezono „Betsafe-LKL“. Sostinės krepšininkai po atkaklios kovos ir pratęsimo savo žiūrovų akivaizdoje 100:96 (27:24, 19:25, 21:18, 23:23, 10:6) įveikė „Šiaulius“ (5-20).

Jau pirmame rungtynių sostinėje kėlinyje abi komandos demonstravo greitą žaidimą, paremtą tolimais metimais. Vilniečiai per pirmąjį ketvirtį iš toli pataikė 5 kartus, tuo tarpu „Šiauliai“ – 3.

Pirmojo ketvirčio metu „Rytą“ į priekį vedė 11 taškų surinkęs Mindaugas Girdžiūnas ir po dešimties grynojo žaidimo laiko Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pirmavo 27:24.

Antrame ketvirtyje vilniečių žaidimas pradėjo strigti, likus 3 minutėms iki kėlinio pabaigos „Šiaulių“ gynėjas Karolis Lukošiūnas pataikė iš toli ir rezultatas jau buvo lygus (39:39). Kėlinį sėkmingiau užbaigė svečiai ir po K. Urbučio dvitaškio ketvirčio paskutinėmis sekundėmis „Rytas“ turėjo trijų traškų deficitą – 46:49.

Pirmoje rungtynių pusėje abi komandos puikiai pataikė tritaškius. Per pirmąsias 20 žaidimo minučių „Rytas“ iš toli atakavo 50 proc. (7/14) taiklumu, tuo tarpu Antano Sirekos auklėtiniai net 62 proc. (5/8).

Antrosios rungtynių pusės pradžioje vaizdas aikštelėje nesikeitė. Komandos demonstravo atakuojančių stiliaus krepšinį paremtą tolimais metimais. Trečiojo kėlinio pabaigoje po keturių iš eilės Martyno Echodo taškų šeimininkai turėjo 6 taškų persvarą, tačiau per likusias dvi minutes jos neišsaugojo. Po paskutinę kėlinio sekundę tikslaus Igno Vaitkaus tritaškio rezultatas buvo lygus – 67:67.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šiauliečiai surengė spurtą ir iki kėlinio pabaigos likus 5 minutėms Dainiaus Adomaičio auklėtiniai atsilikinėjo – 73:80. Iki kėlinio pabaigos likus keturioms minutėms vilniečių įžaidėjas R. Stipčevičius pataikė iš toli, M. Girdžiūnas realizavo du baudų metimus ir rezultatą sušvelnino (80:82).

Po rezultatyvių šeimininkų atakų atgijo ir „Šiauliai“. Likus pusei minutės puikiai rungtyniavęs M. Girdžiūnas pataikė du baudų metimus ir rezultatas buvo lygus – 88:88. Likus 12-ai sekundžių „Šiaulių“ puolėjas A. Urbutis įmetė iš po krepšio ir Vilniaus ekipai per paskutinę ataką reikėjo likviduoti dviejų taškų deficitą.

M. Girdžiūnas prasiveržęs įmetė iš po krepšio ir likus sekundei iki rungtynių pabaigos rezultatas buvo lygus – 90:90. K. Lukošiūno tolimas metimas buvo netikslus ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo pradžioje savo benefisą tęsė M. Girdžiūnas, kuris pelnė 5 taškus iš eilės ir vilniečiai pirmavo 95:90. Važovams po šio spurto atsitiesti nepavyko ir sostinės krepšininkai šventė pergalę rezultatu

Puikias rungtynes šiandien sužaidė M. Girdžiūnas. Gynėjas pelnė net 37 taškus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 3 kamuolius.

„Rytas“: M. Girdžiūnas 37, E. Bendžius 22 (3 atk. kam., 3 blk.), M. Echodas 18 (7 atk. kam.), A. Butkevičius 10 (5 atk. kam.).

„Šiauliai“: A. Udras 20, I. Vaitkus 16, B. Griciūnas 15, K. Lukošiūnas 14.