Į Vilnių po 10 metų pertraukos grįžtantis Martynas Paliukėnas: „mano tikslas – susipažinti su „Ryto“ šeima ir palikti už ją širdį aikštelėje“

2024 m. birželio 21 d., 13:45

Pirmasis Vilniaus „Ryto“ naujokas – Martynas Paliukėnas – į gimtąjį miestą sugrįžta po kiek daugiau nei 10 metų pertraukos. Krepšininkas sako, kad dėl grįžimo į gimtąjį miestą ir žaidimo „Ryte“ abejonių neturėjo. 

„Gyvensiu namuose ir visada bus šalia šeima. Gavus pasiūlymą atstovauti savo miesto komandą, LKL čempionus, dvejonių nebuvo. Reikia lipti iš komforto zonos ir priimti naujus iššūkius.“

 „Basketnews“ rengtoje apklausoje, M. Paliukėnas – antrus metus iš eilės „Betsafe-LKL“ žaidėjų nuomone geriausiai besiginantis lygos krepšininkas. Šį įvertinimą „Ryto“ naujokas pelnė ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijos lygoje, kur geriausiai besiginančiu krepšininku buvo pripažintas 2018 ir 2019 metais. Visgi, vilnietis sako, kad apie apdovanojimus negalvoja.

Man patinka gintis, todėl bandau maksimaliai mėgautis krepšiniu, o apie apdovanojimus net negalvoju. Tiesiog žaidžiu savo krepšinį ir tiek.“ 

Pastarąjį sezoną Mažeikių „M Basket DELAMODE“ klube praleidęs krepšininkas į Lietuvos krepšinio pasaulį sugrįžo visai neseniai – 2022 m. Prieš tai 30-ies gynėjas savo karjerą tęsė Lenkijoje, Rumunijoje. Nors sezonai užsienyje tikrai nebuvo lengvi, vilnietis džiaugiasi ten išmoktomis pamokomis. 

„Turbūt didžiausia pamoka, kurią išmokau užsienyje ir kituose Lietuvos klubuose yra ta kova, širdis ir sunkus darbas. Tai tikrai atneša rezultatą. Esu pasiryžęs tai pademonstruoti savo gimtajame mieste.“

Trumpame interviu rytasvilnius.lt krepšininkas papasakojo savo pirmuosius prisiminimus apie „Rytą“, trumpai apžvelgė Mažeikiuose praleistą sezoną, pasidalino savo asmeniniais tikslais artėjančiam sezonui bei įvardino krepšininkus, kurių gynybos stilių laiko pavyzdžiu. 

Esi tikras vilnietis. Koks yra tavo ryšys su Vilniumi ir Vilniaus „Rytu“?

Esu tikras grynakraujis vilnietis. Čia gimęs, užaugęs, išmokęs žaisti krepšinį ir dabar gyvenantis Vilniuje. Su „Rytu mano istorija prasidėjo dar kai buvau visiškas pyplys ir „Rytas“ žaidė sporto rūmuose. Tais laikais mama pardavinėjo ledus per „Ryto“ varžybas, pasiimdavo mane kartu į kiekvienas rungtynes, buvau didelis „Ryto“ fanas.

Į Lietuvos krepšinio pasaulį sugrįžai vos prieš keletą sezonų. Kaip jautiesi prisijungdamas prie savo gimtojo miesto komandos? Ar turėjai kokių nors abejonių dėl žaidimo „Ryte“?

Prie „Ryto“ prisijungęs jaučiuosi labai gerai, kadangi į Vilnių sugrįžau po 10 metų pertraukos. Gyvensiu namuose ir visada bus šalia šeima. Gavus pasiūlymą atstovauti savo miesto komandą, LKL čempionus, dvejonių nebuvo. Tai naujas lapas, naujas iššūkis mano gyvenime. Reikia lipti iš komforto zonos ir priimti iššūkius. 

Praėjusį sezoną atstovavai Mažeikių ekipai. Kaip vertini savo praėjusį sezoną „M Basket DELAMODE“ klube?

Praėjusį savo sezoną Mažeikiuose vertinu gerai, žinoma, nebuvo lengva – pasikeitė daug žaidėjų, komanda sezono eigoje pasikeitė kardinaliai, visi ieškojome savo tikrojo veido kaip komanda. Turėjau daug atsakomybės aikštelėje, bet visada yra kur dar tobulėti ir save dar labiau atskleisti. Esu pasiruošęs tai daryti. 

Kaip vertini „Ryto“ sezoną? Ar buvai nustebęs tokia sėkminga sezono pabaiga šalies krepšinio lygoje?

„Ryto“ sezoną vertinčiau kaip garvežį. Jis įsibėgėjo ir nesustojo iki paskutinio švilpuko. Visi buvo užsivedę, matėsi ta ugnelė akyse. Buvo tikrai gražu žiūrėti, todėl tokia sezono pabaiga nesu labai nustebęs. 

Vilniaus „Ryto“ sporto direktorius Artūras Jomantas yra tavo buvęs komandos draugas – kartu žaidėte Alytaus „Dzūkijoje“, praėjusį sezoną kartu, nors ir trumpai, kamuoliu dalinotės Mažeikių ekipoje. Kaip gerai pažįstate vienas kitą? 

Su Artūru susipažinome ir kartu žaidėme Alytaus „Dzūkijoje“, o pernai Mažeikiuose jis buvo mano komandos sporto direktorius bei komandos draugas. Smagu, kad komandoje yra žmogus, su kuriuo jau yra tekę profesionaliai dirbti. Jis reiklus, darbštus žmogus. Puikus pavyzdys jaunimui. 

Nemažai laiko praleidai žaisdamas užsienyje. Kaip manai, kokias užsienio patirtis ir patirtis kitose Lietuvos klubuose galėsi pritaikyti žaisdamas Vilniuje? 

Turbūt didžiausia pamoka, kurią išmokau užsienyje ir kituose Lietuvos klubuose yra ta kova, širdis ir sunkus darbas. Tai tikrai atneša rezultatą. Esu pasiryžęs tai pademonstruoti savo gimtajame mieste.

Pastaruosius du sezonus LKL žaidėjų nuomone buvai geriausiai besiginantis lygos krepšininkas, šiemet - ir kovingiausias. Krepšinio sirgaliai taip pat tave vadina tikru gynybos specialistu. Ką tau reiškia būti pripažintam geriausiu tokiose kategorijose? 

Man patinka gintis, todėl bandau maksimaliai mėgautis krepšiniu, o apie apdovanojimus net negalvoju. Tiesiog žaidžiu savo krepšinį ir tiek. 

Kokie pagrindiniai faktoriai lemia tavo sėkmę gynyboje?  Ar yra kokie nors krepšininkai, kurių gynybos stilių laikai pavyzdžiu?

Turbūt tas noras įrodyti, kad esu geresnis. O pavyzdžius tikrai kelis turiu: tas pats Artūras Jomantas, Omaras Cookas. Stebėjau juos žaidžiant. Asmeninėje gynyboje jie abu, manau, buvo Europos elite.

Kokie yra tavo asmeniniai tikslai ir lūkesčiai artėjančiam sezonui?

Ateinu į čempionų komandą, todėl dabar mano pagrindinis tikslas yra susipažinti su visa „Ryto“ šeima ir palikti už ją širdį aikštelėje. „Ryto“ fanai yra karščiausi, garsiausi, geriausi, ir visokiausi, ką galima pasakyti apie fanus. Tokie fanai priverčia širdį plakti greičiau ir užkuria energiją aikštelėje. Manau „Rytas“ tikrai turi šeštą žaidėją, kuris prisideda prie pergalių. „Rytas“ praėjusį sezoną už tai padovanojo jiems auksą. Labai smagu už fanus, norisi būti to dalimi, žaisti už kiekvieną palaikančią širdį. 

Jei galėtum duoti vieną patarimą sau praeityje, kaip skambėtų tas patarimas? 

Turiu sau vieną patarimą, kurį taikau gyvenime ir dabar: mėgaukis šiuo žaidimu ir padaryk viską, kas tavo rankose, kad vėliau nesigailėtum.

rytasvilnius.lt

atgal