Į Vilnių atvyksta lyg ant sparnų žaidžianti „Lietkabelio“ ekipa (apžvalga)

2018 m. sausio 20 d., 11:00
K.Kavolėlio, kklietkabelis.lt nuotr.

Trejas iš eilės rungtynes išvykoje sužaidusi „Lietuvos ryto“ komanda (15–4) grįžta į „Siemens“ areną. Šeštadienį vilniečiai „Betsafe–LKL“ čempionate surems ietis su atsigaunančia „Lietkabelio“ ekipa (13–6).

Šį sezoną komandos tarpusavyje jau varžėsi du kartus. Pirmoji dvikova sostinėje rugsėjo pabaigoje baigėsi šeimininkų nesėkme 81:97, tuo tarpu prieš kelias savaites „Cido“ arenoje sužaistame susitikime pergalę 75:69 pasiekė „Lietuvos ryto“ ekipa.

Netrukus po šio mačo „Lietkabelis“ paskelbė, jog iki sezono pabaigos sukirto rankomis su vyr. treneriu Ramūnu Butautu, kuris pareigose pakeitė laikinąjį vairininką Vitalijų Černijų.

Patyręs strategas greitai sustygavo klubo žaidimą ir Lietuvos čempionate iškovojo visas tris pergales.

„Lietkabelis“ pradėjo itin rezultatyviai pulti ir per šiuos mačus vidutiniškai pelnydavo po 97,6 taško. Tai gerokai daugiau, nei buvo įmetama per pirmuosius sezono mėnesius (vid. 81,1 tšk.).

Tiesa, po paskutinio laimėto mačo (95:86) prieš Prienų–Birštono „Vytautą“ R.Butautas nebuvo itin patenkintas auklėtinių pasirodymu.

„Jeigu kalbėti apie žaidimo kokybę, norėtųsi, jog ji būtų geresnė. Manau, kad galime ją pagerinti ir žinome, kaip tai padaryti.

„Vytautas“ įpynė mus į savo krepšinį ir mes sekėme juos. Nors pirmavome rungtynėse, bet žaidėme jų krepšinį, todėl buvo toks vaizdas, koks buvo. Tašku esu patenkintas, bet žaidimu ne“, – kalbėjo 53-ejų specialistas.

Šią savaitę „Lietkabelis“ liko be svarbaus žaidėjo – į Turkiją išvyko snaiperis Adas Juškevičius, kuris buvo rezultatyviausias komandos krepšininkas „Betsafe–LKL“ pirmenybėse ir pelnydavo po 13,2 taško.

Gynėjo netektį turės kompensuoti jo buvę komandos draugai, kurių tarpe išsiskiria Žanis Peineris (11,8 tšk.) ir Kšištofas Lavrinovičius (10 tšk., 4,4 atk. kam.).

Šį sezoną Panevėžio klubas pasižymi lygia sudėtimi ir aikštėje bent po 10 minučių praleidžia kone visi registruoti ekipos krepšininkai.

Komentarai

„Svarbiausia bus agresyvi gynyba ir neleisti varžovams demonstruoti savo žaidimo. Patys taip pat turime būti agresyvūs, puolime rungtyniauti greičiau ir išnaudoti savo stipriąsias puses“, - kalbėjo „Lietuvos ryto“ puolėjas Arnas Butkevičius.

„Privalome išnaudoti tokias rungtynes, nes tai pravers žvelgiant į ateities kovas, kurios laukia taurėje bei atkrintamosiose varžybose.

Manau, kai kuris nors žaidėjas palieka klubą, tuomet atsiranda galimybė sužibėti kitam krepšininkui. Nereikia abejoti – panevėžiečiai bus pasiruošę kompensuoti A.Juškevičiaus netektį.

Manau, kad „Lietkabelio“ komandos lyderius reikėtų pradėti vardinti nuo įžaidėjo Lorenzo Williamso.

Aikštėje jį keičia latvis Ž.Peineris, kurio žaidimo stilius skiriasi nuo amerikiečio. Jis yra aukštesnis ir gali žaisti arčiau krepšio. Privalėsime kreipti dėmesį į brolius Lavrinovičius, ypatingai į Kšištofą.

Negalima leisti jiems laisviems mesti tritaškių.

Tai - pagrindiniai „Lietkabelio“ krepšininkai, tačiau reikės aktyviai gintis prieš visus varžovus ir stengtis laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių. Ir, be abejo, neklysti patiems“, – teigė Vilniaus klubo įžaidėjas Chrisas Krameris.

Statistika

„Betsafe–LKL“ čempionate Vilniaus ir Panevėžio klubai yra šalia vienas kito ne tik turnyro lentelėje.

Pagal pelnomus taškus „Lietuvos rytas“ užima antrą vietą (vid. 85,74), „Lietkabelis“ – trečias (83,74).

Sostinės komanda pirmauja čempionate žvelgiant į rezultatyvių perdavimų grafą (21,37), panevėžiečiai stengiasi lipti ant kulnų (20,1; 2 vieta).

„Lietuvos ryto“ žaidėjai per susitikimą surenka po 100 naud. balų (3 vieta), „Lietkabelis“ nusileidžia nežymiai (99,8; 4 vieta).

Ekipos yra šalia ir skaičiuojant arenose apsilankančius sirgalius: Panevėžio klubas – trečias (3828), vilniečiai – ketvirti (3354).

Klubų dvikovą tiesiogiai iš „Siemens“ arenos nuo 17.20 val. transliuos BTV.

bcvilnius.lt

atgal