Fantastiškas D.J. Seeley pasirodymas atvedė „Rytą“ į KMT finalo ketvertą

2019 m. vasario 12 d., 21:12
R. Vyšniausko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ atsakomojoje „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio dvikovoje įveikė Utenos „Juventus“ ir sėkmingai žengė į turnyro pusfinalį vyksiantį jau artėjantį savaitgalį „Siemens“ arenoje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai po atkaklios kovos 76:65 (20:13, 11:19, 18:20, 27:13) Utenoje įveikė „Juventus“ ir turnyro pusfinalyje susitiks su Klaipėdos „Neptūnu“.

Pirmąjį kėlinį komandos Utenoje pradėjo apylygiu žaidimu ir po 5 minučių rezultatas švieslentėje buvo lygus – 8:8. Tada vilniečiai pradėjo spurtą – dvi atakas iš eilės „Ryto“ įžaidėjas Chrisas Krameris pelnė po du taškus su pražanga, du dvitaškius pridėjo Arnas Butkevičius ir sostinės ekipa kiek atitrūko – 18:8. Per kelias likusias minutes komandos apsikeitė taikliais metimais ir po pirmojo ketvirčio vilniečiai pirmavo 20:13.

Antrąjį kėlinį vilniečiai pradėjo taikliu Roko Stipčevičiaus metimu iš trijų taškų zonos. „Juventus“ į tai atsakė trimis iš eilės sėkmingai pasibaigusiomis atakomis ir sostinės ekipos pranašumas sumenko iki keturių – 23:19.

Po kelių minučių Utenos komandos gynėjas Tomas Dimša pelnė dvitaškį ir „Ryto“ persvara išliko minimali, tačiau iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei dviems minutėms uteniškis Dovis Bičkauskis rezultatą persvėrė šeimininkų naudai – 28:29. Antrąjį kėlinį D.J. Seeley užbaigė tritaškiu paskutinėmis sekundėmis, tačiau taiklus „Ryto“ amerikiečio metimas paliko „Juventus“ ekipai vieno taško pranašumą – 31:32.

Trečiąjį kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu. Į keturias sėkmingas Utenos ekipos atakas vienu taikliu dvitaškiu atsakė D.J. Seeley ir sužaidus dvi minutes trečiame ketvirtyje „Rytas“ atsilikinėjo 33:40. „Juventus“ gynėjas T. Dimša dar pataikė tritaškį, tačiau Artsiomas Parakhouskis ir D.J. Seeley pelnė po dvitaškį iš po krepšio, Ch. Krameris pridėjo tritaškį ir atsilikimą kiek sumažino – 40:43.

Mindaugo Girdžiūno dvitaškis ir Arno Butkevičiaus tikslaus baudos metimas atsatė pusiausvyrą – iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms rezultatas buvo lygus 46:46. Kėlinio pabaigoje Utenos ekipa aktyviau ir rezultatyviau sužaidė atakose ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo trijų taškų pranašumą.

Lemiamo ketvirčio pradžioje komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis ir likus kiek daugiau nei 5 minutėms iki susitikimo pabaigos dviem baudų metimais D.J. Seeley išlygino rezultatą – 59:59. Abi komandos keitėsi tiksliomis atakomis ir didžiąją ketvirtojo kėlinio laiko dalį rezultatas buvo lygus.

Likus dviems minutėms D.J. Seeley sumetė baudos metimus, A. Parakhouskis pataikė iš po krepšio ir „Rytas“ įgijo trijų taškų persvarą – 68:65. Svarbų tritaškį pridėjo Ch. Krameris ir vilniečiai užtikrintai užbaigė rungtynes bei palaužė „Juventus“ pasipriešinimą 76:65.

Įspūdingą pasirodymą Utenoje surengė „Ryto“ gynėjas D.J. Seeley, kuris pelnė 27 taškus ir surinko 26 naudingumo balus.

„Rytas“: D.J. Seeley 27, Ch. Kramer 13 (4 rez. perd.), A. Butkevičius 11 (5 per. kam.).

„Juventus“: K. Guščikas 18, T. Dimša 12, D. Bičkauskis 11.