Europos taurės turo apžvalga: ryškėjantys lyderiai ir R.Giedraičio dėjimas

2018 m. sausio 11 d., 11:31
R.Vyšniausko nuotr.

Europos taurės „Top 16“ etapas įsibėgėja. Komandos jau sužaidė trečdalį rungtynių ir po truputį aiškėja grupių lyderiai.

Antrąją pergalę F grupėje iškovojo Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipa, kuri parodė charakterį susitikime su Turino „Fiat“.

Prieš ilgąją pertrauką namuose žaidę rusai turėjo 13 taškų deficitą, negana to, prarado traumą patyrusį pagrindinį aukštaūgį Drew Gordoną.

Vis dėlto, pasitarimas rūbinėje leido perlaužti rungtynių eigą, o „Zenit“ į priekį vedė puikią sportinę formą demonstruojantis Kyle'as Kuricas (28 tšk.) bei Sergėjus Karasiovas (22).

Trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius rusai laimėjo 23 taškų skirtumu (49:26) ir šventė pergalę 95:84.

Italų neišgelbėjo sublizgėjęs Lamaras Pattersonas (19 tšk., 8 atk. kam., 7 rez. perd.).

Kitame susitikime „Lietuvos rytas“ svečiuose 68:81 nusileido Miuncheno „Bayern“ ekipai.

„Audi Dome“ vykusiame mače šeimininkai puikiai realizavo baudos metimus (24–28, 85,7 proc.), tuo tarpu vilniečiams stigo agresyvumo ir taiklumu jie nepasižymėjo (6–12, 50 proc.).

Ateinančią savaitę „Bayern“ namuose priims „Zenit“ klubą, o vilniečiai vyks į Turiną, kur pasistengs pasiekti gyvybiškai svarbią pergalę.

F grupė:

1. „Zenit“(2-0)
2. „Fiat“ (1-1)
2. „Bayern“ (1-1)
4. „Lietuvos rytas“ (0-2)

MVP

„Siemens“ arenoje savo metimą pajutęs „Zenit“ snaiperis K.Kuricas nesustojo ir „Yubileyny Sports Palace“ vykusiame mače su „Fiat“.

193 cm ūgio amerikietis per 31 aikštėje praleistą minutę įmetė 28 taškus ir įskraidino net 6 tolimus metimus iš 8 bandymų.

Gynėjas atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir tik kartą suklydo.

Iš viso K.Kurico sąskaitoje – 40 naudingumo balų.

Jis gerokai aplenkė antroje vietoje likusį Berlyno ALBA puolėją Luke'ą Sikmą, kuris „Top 16“ etape taip pat demonstruoja neįtikėtiną formą.

Vokiečiai namuose 95:62 sutriuškino Stambulo „Galatasaray“, o amerikietis surinko 25 taškus ir 32 naudingumo balus.

Lyderiai

Keturiose „Top 16“ etapo grupėse ryškėja lyderiai – tai užtikrintai reguliaraus sezono metu rungtyniavusios ekipos.

Vienintelė šį sezoną dar nepralaimėjusi komanda Krasnodaro „Lokomotiv“ įsirašė 12-ąją pergalę iš eilės, kai „Basket Hall“ arenoje 97:69 sutriuškino Trento „Dolomiti Energia“.

Varžovus nugalėjo ir Stambulo „Darussafaka“ bei Kazanės UNICS klubai, privertę pasiduoti Las Palmaso ir Limožo ekipas.

Mačas Prancūzijoje buvo išskirtinis, nes ketvirtąją (dėl marškinėlių numerio – aut. past.) susitikimo minutę  iš savo vietų pakilę žiūrovai plojimais pagerbė neseniai staiga mirusį klubo prezidentą ir buvusį žaidėją Fredericą Forte.

Lankomumas

Daugiausiai žiūrovų sutraukė mačas „Mercedes–Benz“ arenoje, kur užtikrintą ALBA klubo pergalę prieš turkus stebėjo 7650 krepšinio gerbėjai.

Berlyno klubas aplenkė Limožo (5200) ir Miuncheno (5157) ekipas.

Fanų palaikymu negalėjo pasigirti Zagrebo „Cedevita“ (850), kuri pagal šį rodiklį užėmė paskutinę vietą.

Iš viso aštuoniuose arenose apsilankė 32 526 fanai (turo vidurkis – 4065).

Legionieriai

Tarp geriausių Europos taurės turnyro žaidėjų toliau patenka du „Lietuvos ryto“ legionieriai.

Vilniaus klubo puolėjas Loukas Mavrokefalidis užima 8 vietą pagal pelnomus taškus (po 16), yra trečias pagal išprovokuotas pražangas (5,5), dalijasi ketvirtąją vietą pagal iš viso pataikytus baudos metimus (49).

Graikas taip pat yra dešimtas vietą pagal baudos metimų taiklumą (85,9 proc.)

„Lietuvos rytui“ diriguojantis įžaidėjas Chrisas Krameris – antras pagal atliekamus rezultatyvius perdavimus (6,6).

Geriausi epizodai

Tarp įsimintiniausių savaitės pasirodymų – iki trečiosios vietos pakilęs Vilniaus ekipos žaidėjų duetas.

Mače prieš Miuncheno „Bayern“ Ch.Kramerio perdavimas perskrodė varžovų gynybą, o Rokas Giedraitis galingu dėjimu sudrebino vokiečių krepšį.

Turnyro sistema

„Top 16“ etape buvo suformuotos keturios grupės po keturias komandas.

Į ketvirtfinalį, kuriame bus kovojama iki dviejų pergalių, pateks po dvi ekipas iš kiekvienos grupės.

Pusfinalyje ir finale klubai taip pat rungsis iki dviejų pergalių.