Europos taurės turo apžvalga: puikus sirgalių palaikymas Vilniuje ir dominavęs Trento ekipos puolėjas

2018 m. sausio 04 d., 11:49
R.Vyšniausko nuotr.

Europos taurės „Top 16“ etapas prasidėjo permainingomis kovomis. Svetimose arenose pergales šventė trys ekipos, deja, viena iš jų buvo Sankt Peterburgo „Zenit“, kuri privertė pasiduoti Rimo Kurtinaičio kariauną.

Pirmasis turas F grupėje prasidėjo gana netikėta ir užtikrinta Turino „Fiat“ ekipos pergale prieš Miuncheno „Bayern“ – 90:76.

Namuose žaidę italai fantastiškai realizavo dvitaškius metimus (73,9 proc.), jiems nesukliudė ir tai, jog nusileido varžovams kovojant dėl atšokusių kamuolių (28 ir 38) bei mažai turėjo galimybių atakuoti nuo baudos metimų linijos (7/9).

„Fiat“ į priekį vedė legionieriai Lamaras Pattersonas ir Diante Garrettas, pelnę 18 ir 21 tašką.

Pastarasis amerikietis sumaniai vadovavo klubo puolimui ir dar atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 6 kamuolius ir surinko 30 naudingumo balų.

„Bayern“ neišgelbėjo vidurio puolėjas Devinas Bookeris, kuris įmetė 17 taškų, tačiau net 6 kartus varžovams padovanojo kamuolį.

Antrajame ture „Lietuvos ryto“ komanda vyks į Miuncheną, o „Zenit“ klubas savų sirgalių akivaizdoje priims „Fiat“.

F grupė:

1. „Fiat“(1-0)
2. „Zenit“ (1-0)
2. „Lietuvos rytas“ (0-1)
4. „Bayern“ (0-1)

MVP

Pirmasis 2018-aisiais metais naudingiausio žaidėjo laurus nuskynė Trento „Dolomiti Energia“ puolėjas Dustinas Hogue.

Po krepšiu mėgstantis grumtis 198 cm krepšininkas per 29 minutes pelnė 27 taškus (13/16 dvitaškių), atkovojo 10 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, nė karto nesuklydo ir iš viso surinko 40 naudingumo balų.

Jo atstovaujama komanda namuose 83:72 įveikė Zagrebo „Cedevita“.

Lankomumas

Jau pirmajame metų mače „Lietuvos ryto“ ekipos sirgaliai dar kartą parodė savo ištikimybę komandai.

„Siemens“ arenoje vykusį mačą prieš „Zenit“ stebėjo 7539 gerbėjai ir šis skaičius gerokai aplenkė antroje vietoje likusį Las Palmo „Gran Canaria“ klubą (4342).

Mažiausiai žiūrovų sutraukė Stambulo derbis tarp „Galatasaray“ ir „Darussafaka“ ekipų (920).

Iš viso aštuoniuose „Top 16“ mačuose apsilankė 24 265 krepšinio fanai (vidurkis 3033).

Pasirodymai ir serija

Naujieji metai Europos taurės turnyre prasidėjo įsimintinais individualiais pasiekimais.

Stambule vykusiame mače net trys „Darussafaka“ žaidėjai surinko dvigubus dublius (JaJuanas Johnsonas, Michaelas Ericas ir Howardas Sant–Roosas). Tai nulėmė, jog kovą dėl atšokusių kamuolių Davido Blatto vadovaujamas klubas prieš „Galatasaray“ laimėjo net 47:27.

„Siemens“ arenoje siautėjęs „Zenit“ snaiperis Kyle'as Kuričius surinko 30 taškų (5/7 tritaškių) ir pagerino savo rezultatyvumo rekordą. Turnyre amerikietis rungtyniauja ketvirtąjį sezoną.

Paskutiniame reguliaraus sezono ture net tris pratęsimus turėjusi žaisti Vilerbano ASVEL neišvengė papildomo laiko ir mače Rusijoje.

Tiesa, šįkart prancūzams nepasisekė švęsti pergalės – jie 84:88 nusileido Kazanės UNICS.

Vienintelė turnyre likusi nepralaimėjusi komanda Krasnodaro „Lokomotiv“ turėjo gerokai paplušėti Podgoricoje, kur po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 37:24.

Vis dėlto Sašos Obradovičiaus komanda smogė trečiojo kėlinuko metu, laimėdama atkarpą 26:9 ir galiausiai 68:62 švęsdama 11 pergalę iš eilės.

Geriausi epizodai

Įspūdingiausiu pirmojo „Top 16“ turo epizodu tapo Emilijos Redžo klubo surezgta komandinė ataka, kurią užbaigė galingas puolėjo Juliano Wrighto dėjimas.

Antroje vietoje atsidūrė Trento ekipos žaidėjų duetas, trečias liko „Budučnost“ puolėjas A.Iličius, sudrebinęs „Lokomotiv“ lanką.

Turnyro sistema

„Top 16“ etape buvo suformuotos keturios grupės po keturias komandas.

Į ketvirtfinalį, kuriame bus kovojama iki dviejų pergalių, pateks po dvi ekipas iš kiekvienos grupės.

Pusfinalyje ir finale klubai taip pat rungsis iki dviejų pergalių.