Europos taurės ketvirtfinalio serija pradėta nesėkme Ispanijoje

2019 m. kovo 05 d., 22:58
Valencia Basket nuotr.

Vilniaus „Rytas“ nesėkmingai pradėjo Europos taurės ketvirtfinalio seriją. Antrame kėlinyje be traumą patyrusio Ch. Kramerio likę vilniečiai 64:75 (20:12, 10:14, 13:22, 21:27) nusileido „Valencia Basket“ ekipai.

Vilniečiai rungtynes Valensijoje pradėjo dviem taikliais metimais. E. Bendžius pataikė tritaškį, o kitos atakos metu Ch. Krameris greitame puolime įmetė iš po krepšio, tačiau jau netrukus du tritaškius penlę „Valencia Basket“ krepšininkai pusiausvyrą atstatė.

Besibaigiant pirmajam ketvirčiui Dainiaus Adomaičio auklėtiniai kiek atitrūko. Po D.J. Seeley tritaškio, E. Bendžiaus baudų metimų ir M. Echodo dvitaškio iš po krepšio „Rytas“ įgijo septynių taškų persvarą (17:10).

Antrojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkai surengė spurtą 7:0 ir rezultatas tapo lygus (20:20). Ketvirčio viduryje sostinės ekipa liko be kapitono. Greitos atakos metu Ch. Krameris nesėkmingai nusileido ant žemės ir tęsti rungtynių nebegalėjo. Nerezulatyviame kėlinyje dominavo gynybinis krepšinis ir rungtynėms įpusėjus Vilniaus klubas pirmavo rezultatu 30:26.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Valencia Basket“ krepšininkai surengė kelias rezultatyvias atakas paeiliui, laimėjo atkarpą 8:2 ir jau pirmavo (34:32). R. Stipčevičius sunkiu momentu pataikė svarbų tritaškį ir atstatė minimalų pranašumą. Tačiau jau kitos atakos metu G. Vivesas atsakė tuo pačiu ir vėl išvedė Valensijos klubą į priekį.

Kėliniui besibaigiant „Valencia Basket“ surengė dar keletą rezultatyvių atakų, į kurias „Rytui“ atsakyti nepavyko ir Dainiaus Adomaičio auklėtiniai turėjo 5 taškų deficitą (43:48) po trijų kėlinių.

Lemiamo ketvirčio pradžioje į D. Sirvydžio tritaškį 5 taškais iš eilės atsakė „Valencia Basket“ gynėjas M. Thomas ir sostinės komandos atsilikimas padidėjo iki 9 (46:55). Atsilikimą kiek sumažino tritaškį pataikęs D.J. Seeley, tačiau į taiklų „Ryto“ amerikiečio tritaškį tuo pačiu atsakė dar vieną tolimą metimą pataikęs M. Thomas ir šeimininkai vėl įgijo 9 taškų pranašumą.

Ketvirtam kėliniui įpusėjus šeimininkų veteranas F. San Emeterio dar pridėjo du taškus su pražanga ir sostinės komandos atsilikimas išaugo iki 14 taškų (49:63). Puikiai tritaškius pataikę šeimininkai pradėjo žaisti laisviau, pajautė žaidimo ritmą ir išlaikė įgytą dviženklę persvarą iki pat susitikimo pabaigos.

Antrosios ketvirtfinalio serijos iki dviejų pergalių rungtynės bus žaidžiamos jau penktadienį Vilniuje.

Vilniaus „Rytas“: D. Sirvydis ir D. Seeley (4 atk. kam, 3 rez. perd.) po 11, A. Parakhouski (5 at. kam., 3 blok.) ir M. Girdžiūnas po 10, A. Butkevičius (5 at. kam.) 6.

„Valencia Basket“: M. Thomas 15, A. Abalde, F. San Emeterio ir A. Doornekamp po 10.