Europos taurė: Vilniuje – Limožo CSP ekipa

2019 m. lapkričio 13 d., 14:45
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Šiandien 19 val. Vilniaus „Rytas“ (2/4) „Siemens“ arenoje pradės Europos taurės dvikovą prieš  Limožo CSP (2/4) komandą. Į Lietuvą atvykusi prancūzų ekipa yra iškovojusi tiek pat pergalių kaip ir vilniečiai. Varžybų B grupėje net 3 ekipos turi tokį patį pergalių bei pralaimėjimų santykį. Be Vilniaus bei Limožo komandų, dvi pergales savo sąskaitoje kol kas turi ir sezono pradžioje turnyro favorite laikyta Krasnodaro „Lokomotiv Kuban“ ekipa.

Dvikova Prancūzijoje

Pirmame „Ryto“ ir Limožo komandų susitikime pergalę 82:61 šventė prancūzai. Susitikimas ilgą laiką vyko taškas į tašką, o po trijų kėlinių Limožas pirmavo buvo 58:54. Tačiau paskutiniame ketvirtyje vilniečių puolimas užstrigo, kuo pasinaudoję aikštės šeimininkai spurtavo ir iškovojo pergalę. Rezultatyviausias „Ryto“ ekipoje buvo Pako Cruzas, kuris surinko 13 taškų (3/5 trit.) atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei išprovokavo 4 pražangas. Tu Holloway pridėjo 10 taškų.

Priešininkų ekipoje rezultatyviausiai žaidė Semaj Christonas, surinkęs 19 taškų bei atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus. 16 taškų pridėjo Vincentas Sanfordas. Limožo komandos lietuvis Ovidijus Varanauskas per beveik 10 minučių žaidimo taškų nepelnė, sugriebė 2 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Ryškus komandos lyderis

Pirmame „Ryto“ ir CSP mače rezultatyviausiai žaidęs S. Christonas yra akivaizdus Prancūzijos ekipos puolimo lyderis. Per rungtynes jis vidutiniškai pelno po 17,7 taško, atlieka 7,3 rezultatyvaus perdavimo, o ant parketo praleidžia šiek tiek daugiau nei 33 minutes. Dvikovoje prieš Venecijos klubą krepšininkas aikštelėje prabuvo net 37 minutes. Amerikietis per 6 susitikimus 2 kartus surinko dvigubus dublius.

Antras pagal rezultatyvumą Limožo komandoje yra Brianas Conklinas, vidutiniškai pelnantis po 11,8 taško.

Limožo komanda Europos taurės turnyre pirmauja pagal pataikytų tritaškių procentą (44,2 proc.), tačiau negali pasigirti geru pataikymu iš artimesnių distancijų ir vidutinio nuotolio (47,5 proc.). Komanda yra mažiausiai kamuolių atkovojanti visame turnyre (vid. 28,6 per rungtynes).

Paskutiniame Europos taurės mače, vedami S. Christono, šiandieniniai „Ryto“ varžovai 91:82 įveikė Bursos „Tofaš“ ekipą. Amerikietis į turkų krepšį atseikėjo 19 taškų.

Prancūzijos čempionate komanda kol kas neranda savo žaidimo. Per 8 žaistas rungtynes pasiekusi tik 3 pergalės, Limožo CSP rikiuojasi antroje turnyrinės lentelės pusėje.

Sekantys „Ryto“ varžovai

Po dvikovos su Limožo ekipa vilniečių lauks išvyka į Belgradą ir akistata vietos „Partizan NIS“. Belgrado krepšininkai iškovoję 5 pergales B grupėje užima pirmą vietą.

Rungtynės tarp „Ryto“ ir Limožo CSP komandų vyks trečiadienį 19.00 val. „Siemens“ arenoje. Bilietus į rungtynes platina „Tiketa“.