Emocingose rungtynėse Pasvalyje – pratęsta „Ryto“ pergalių serija

2019 m. kovo 02 d., 18:59
Scanpix/lkl.lt nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (17-5) pratęsė pergalių seriją Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Dainiaus Adomaičio auklėtiniai emocingose ir kova pasižymėjusiose rungtynėse 99:83 (29:26, 26:20, 24:14, 23:20) išvykoje įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (13-10).

Rungtynių pradžioje vilniečiai strigo puolime, tuo tarpu Pasvalio komanda žaidė agresyviai ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui pirmavo. Po „Pieno žvaigždžių“ puolėjo T. Lekūno ir J. Threatto tikslių baudų metimų „Rytas“ atsilikinėjo 7 taškais – 6:13.

Po minutės pertraukėlės vilniečiai žaidė užtikrinčiau, surengė supurtą ir prisivijo varžovus. Penkis taškus per dvi atakas pelnė Mindaugas Girdžiūnas, Chrisas Krameris pridėjo tritaškį, o po Martyno Echodo dvitaškio su pražanga rezultatas jau buvo lygus (19:19). Likus minutei iki kėlinio pabaigos Deividas Sirvydis pataikė tritaškį ir „Rytas“ išsiveržė į priekį (24:22).

Pirmojo ketvirčio pabaigoje netrūko emocijų – Pasvalio ekipos puolėjas Ž. Skučas buvo nubaustas technine pražanga, o jau kitos atakos metu „Ryto“ gynėjas M. Girdžiūnas „užsidirbo“ nesportinę. Pirmajame ketvirtyje vilniečiai įgijo trijų taškų pranašumą (29:26).

Antrame ketvirtyje žaidimas ir toliau vyko taškas į tašką. Tačiau kėlinio viduryje po emocijų protrūkio „Pieno žvaigždžių“ vyr. treneris G. Petraukas buvo nubaustas dviem techninėmis pražangomis ir turėjo palikti areną.

Nuo to momento pasvaliečiai kiek išsibalansavo. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai žaidė agresyviai ir po D.J. Seeley tritaškio pirmavo jau 9 taškais (49:40). Ketvirčio pabaigoje ekipos keitėsi rezultatyviomis atakomis ir sostinės komanda išlaikė pranašumą (55:46).

Pirmoje pusėje vilniečiai turėjo problemų stabdant Pasvalio ekipos gynėją Y. Franke, kuris per keturiolika žaidimo minučių pelnė 15 taškų. „Ryto“ gretose išsiskyrė kovingai rungtyniavęs Martynas Echodas, kuris pelnė 11 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.

Eimantas Bendžius dviem tritaškiais pradėjo trečiąjį kėlinį ir „Rytas“ pirmą kartą rungtynėse įgavo dviženklę persvarą (61:48). Persvarą įgijusi sostinės ekipa jos nepaleido viso trečiojo ketvirčio metu, o kėliniui besibaigiant dar surengė spurtą 11:2 ir likus 10 minučių grynojo žaidimo laiko pirmavo – 79:60.

Lemiamame ketvirtyje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išlaikė solidžią persvarą ir šeimininkams priartėti neleido. Ketvirtame kėlinyje savo debiuto „Ryto“ pagrindinėje komandoje sulaukė jaunasis Einaras Tubutis, galimybę pasireikšti gavo ir kiti jaunieji komandos krepšininkai. Vilniaus „Rytas“ pratęsė pergalių seriją ir palaužė „Pieno žvaigždžių“ pasipriešinimą 99:83.

Martynas Echodas sužaidė puikias rungtynes Pasvalyje. Aukštaūgis pelnė 19 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir surinko 32 naudingumo balų.

Vilniaus „Rytas“: M. Echodas 19 (10 atk. kam.), E. Bendžius (5 atk. kam.) ir C. Kramer po 14, A. Parakhouski 10, D. Sirvydis 9.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“: Y. Franke 19, T. Lekūnas 13, K. Petrukonis ir J. Threatt po 11.