Dramatiškame mūšyje „Rytas“ pasiekė pergalę Kėdainiuose

2022 m. gruodžio 28 d., 21:19
rytasvilnius.lt nuotr.

Trečias kartas nemelavo – Vilniaus „Rytas“ (10-3) išvykoje dramatiškai nugalėjo Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (6-8). Giedriaus Žibėno auklėtiniai „Betsafe-LKL“ susitikime tik po dramos 86:84 (31:18, 23:26, 17:19, 15:21) nugalėjo kėdainiečius.

Vilniečiai geriau pradėjo susitikimą ir po geros Gyčio Masiulio atkarpos įgijo solidų pranašumą – 26:14. Artūras Žagaras ir Danielius Lavrinovičius bandė mažinti Kėdainių klubo atsilikimą (21:31), bet jis tirpo lėtai, maža to, atsaką turėjo Benedekas Varadis – 35:21. „Nevėžis-Optibet“ išsilaikė koviniu atstumu šalia varžovų ir po dviejų kėlinių atsiliko 44:54.

A.Žagaras ir Bradley Davisonas darė, ką galėjo, kad situacija pasikeistų, aktyvus buvo ir Timas Lambrechtas, tad skirtumas mažėjo iki vienaženklio – 55:64. Abi ekipos neišnaudojo baudų idealiai, o galiausiai T. Lambrechto tolimas šūvis leido Kėdainių klubui priartėti dar labiau – 63:71.

Liko dar visas kėlinys, o apsukų T.Lambrechtas toliau nestabdė, pataikydamas trečią savo tritaškį – 66:71. Taip intriga kilo dar labiau, šeimininkai ėmė dominuoti puolime. A.Žagaras irgi rodė lyderystę ir skirtumą rėžė iki minimumo (74:75), o galiausiai pats persvėrė rezultatą – 76:75. Vilniečiai klydo, prametė metimus, o A.Žagaras pelnė dar du taškus – 78:75.

G.Masiulis gaivino „Ryto“ puolimą tritaškiu, Danielius Lavrinovičius realizavo baudas, tačiau lygybę įvedė Jarvisas Williamsas – 80:80. Atkaklus mūšis kėlėsi į paskutines minutes. Likus kiek daugiau nei 2 min., M.Fosteris prametė vieną baudos metimą (84:84), abiejų ekipų atakos strigo, bet J. Williamsas ėmė gelbėti „Rytą“ – 86:84. Liko 17 sek., A.Žagaras taiklus nebuvo, tad pergalė atiteko svečiams.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 19 (12 atk. kam.), Marcusas Fosteris 18, Gytis Masiulis 10 (8 atk. kam.), Jarvisas Williamsas ir Benedekas Varadis – po 9.

„Nevėžis-Optibet“: Artūras Žagaras 25, Bradley Davisonas 21, Timas Lambrechtas 17, Danielius Lavrinovičius 15.