Dramą iki paskutinių sekundžių išgyvenęs „Rytas“ patyrė nesėkmę Čempionų lygoje

2022 m. spalio 18 d., 21:36
rytasvilnius.lt nuotr.

Izraelyje Vilniaus „Rytas“ (0-2) patyrė dar vieną nesėkmę FIBA Čempionų lygoje. Puikiai pirmąjį kėlinį pradėję Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 85:90 (31:14, 13:26, 17:25, 24:25) neatsilaikė prieš Herclijos „Bnei Herzliya“ (1-1).

Rungtynių starte pirmuosius taškus vilniečiams pelnė Evaldas Kairys, o Gytis Radzevičius pridėjo tritaškį su pražanga (6:0).

Marcusas Fosteris asistuoja E. Kairiui, po to pats pelno taškus po minutės pertraukėlės ir „Rytas“ didina savo pranašumą iki dviženklio – 12:2.

Prie varžovų gynybos draskymo pirmajame ketvirtyje stipriai prisidėjo nuo suolo pakilęs Martynas Echodas. Vidurio puolėjas tik per 6 minutes surinko 11 taškų.

Kūrybos puolime paskutiniuose mačuose stigęs „Rytas“ per 10 minučių išdalino 9 rezultatyvius perdavimus ir vilniečiai solidžiai laimėjo pirmąjį kėlinį – 31:14.

Sunkiau antrąjį ketvirtį pradėjusi sostinės komanda leido daug arčiau priartėti varžovams ir turėtą pranašumą iššvaistė iki dviejų taškų – 35:33. Kelis tritaškius smeigę vilniečiai pirmąją mačo dalį baigė – 44:40.

M. Fosteris po 20 žaidimo minučių buvo rezultatyviausias „Ryto“ gretose su 13 taškų ir 4 rezultatyviais perdavimais.

Prasidėjus trečiajam kėliniui vilniečiai vėl sugebėjo atsiplėšti 7 taškų skirtumu, tačiau Herclijos ekipa turėtą deficitą netrukus sumažino iki minimalaus (49:48).

Likus pusantros kėlinio minutės varžovai persverė rezultatą ir ketvirtį baigė su 4 taškų pranašumu (61:65).

Lemiamam šturme į priekį žengė Gytis Masiulis, kuris smeigė du tolimus šūvius iš eilės (67:69).

Ant savo pečių „Rytą“ nešęs ir jam toliau kvėpuoti leidęs M. Fosteris likus minutei dūrė labai svarbų tritaškį ir vėliau pridėjo du taškus su pražanga (83:85).

Užtikrintai paskutinę minutę sužaidę Herclijos krepšininkai arčiau priartėti vilniečiams neleido ir sostines ekipa patyrė antrąjį pralaimėjimą Čempionų lygoje – 85:90.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 24 (4/6 trit., 8 rez. perd.), Martynas Echodas 16 (6 atk. kam.), Gytis Radzevičius 13, Gytis Masiulis 12.

„Bnei Herzliya“: Julianas Gamble‘as 24 (5 atk. kam.), Maurice‘as Kempas 23, Chrisas Babbas 20.