Didžiąją dalį rungtynių dominavęs Vilniaus „Rytas“ užtikrintai žengė į KMT finalą

2019 m. vasario 16 d., 20:03
lkl.lt nuotr.

Vilniaus „Rytas“ „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalio dvikovoje sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“ 86:72 (33:23, 24:10, 20:16, 9:23). Ši pergalė atvėrė vilniečiams kelią į turnyro finalą, kuriame Dainiaus Adomaičio auklėtiniai ginklus surems su principiniu varžovu – Kauno „Žalgiriu“.

Rungtynes geriau pradėjo klaipėdiečiai, kurie po Lorenzo Williamso taiklaus tritaškio pirmavo (4:10). Tačiau tada prabilo sostinės klubo toliašaudė artilerija. Arnas Butkevičius ir D.J Seeley smeigė po tritaškį, po kurių rezultatas tapo lygus (10:10).

Tai buvo tik pradžia, nes ilgai netrukus benefisą surengė  Chrisas Krameris. Amerikietis per likusias 4 minutes įmetė 17 taškų (5/5 tritaškiai), ir tolima bomba užbaigė pirmąjį ketvirtį (33:23).

Antrajame kėlinyje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai įjungė aukščiausią pavarą. Vilniečiai surengė spurtą (10:3) ir įpusėjus ketvirčiui, po taiklių Artiomo Parakhouskio baudų įgijo 20 taškų persvarą (46:26).

„Ryto“ krepšininkai ir toliau dominavo, didino pranašumą. Pirmąją rungtynių pusę taikliais baudų metimais užbaigė Rokas Stipčevičius. Sostinės ekipa prieš ilgąją pertrauką turėjo 24 taškų pranašumą (57:33).

Po 15 minučių pertraukos „Rytas“ nemažino apsukų, ketvirtį pradėjo spurtu (9:0), ir po D.J Seeley  dvitaškio įgijo rekordinę – 30 taškų persvarą (66:36). Tačiau įpusėjus kėliniui Kazio Maksvyčio auklėtiniai pabudo iš letargo miego, surengė rezultatyvią atkarpą savo naudai (9:0).

Paulius Dambrauskas pasižymėjo iš po krepšio ir klaipėdiečiai šiek tiek priartėjo (71:47). Baigiantis ketvirčiui vilniečiai padėtį stabilizavo, ir 30 minučių grynojo žaidimo laiko buvo priekyje (77:49).

Ketvirtasis kėlinys tapo formalumu. Aikštelėje Dainius Adomaitis progų pasireikšti suteikė jauniesiems „Ryto“ žaidėjams. Ant parketo pasirodė Aistis Pilauskas, Margiris Normantas ir Lukas Kvedaravičius. Pastarajam tai buvo debiutinės rungtynės „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

Tačiau aikštelėje esant jaunimui vilniečių žaidimas pradėjo strigti. Tuo pasinaudojo „Neptūno“ ekipa ir baigiantis susitikimui ženkliai sumažino persvarą. Klaipėdiečiai surengė spurtą (16:2), ir likus minutei priartėjo iki 84:70. Šių pastangų Kazio Maksvyčio auklėtiniams nepakako ir „Rytas“ šventė įtikinamą pergalę 86:72 (33:23, 24:10, 20:16, 9:23).

„Tokiose rungtynėse pradžia yra labai svarbi. Ypač svarbu puolime nubausti rizikuojančius varžovus. Nujautėmė, kad klaipėdiečiai rizikuos ties Ch. Krameriu. Didelės reikšmės turėjo, jog Chrisas pataikė tuos metimus. Tai priešininkus privertė žaisti kitaip ir praplėtė žaidimą, – po dvikovos su „Neptūnu“ spaudos konferencijoje savo mintis dėstė sostinės ekipos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.

„Rytas“: Ch. Krameris 20 (5/7 trit., 5 rez. perd.), E. Bendžius 15 (3/6 trit.), D.J. Seeley 14 (5/8 dvit.), A. Butkevičius 10 (4/5 metimai, 5 atk. kam.), M. Girdžiūnas 9, A. Parakhouskis 7 (4 rez. perd.).

„Neptūnas“: L. Williamsas 13, K. Weaveris (6/6 baudos, 4 rez. perd.) ir D. Slavinskas po 10, L. Kisielius (2/2 trit.), Gytis M. ir P. Dambrauskas po 8.