D. Adomaitis: „Turime žaidėjų grupę, kuri yra atsidavusi miestui ir klubui“

2019 m. vasario 27 d., 17:06
R. Vyšniausko nuotr.

Vilniaus „Ryto“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis rinktinių langą praleido darbingai. Jau kitą dieną po pergalės „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finale specialistas stovėjo už Lietuvos nacionalinės rinktinės vairo.

Šio rinktinių lango metu dvi pergales iškovoję Lietuvos rinktinės krepšininkai užtikrintai užbaigė pasirodymą atrankoje į Pasaulio čempionatą bei savo grupėje užėmė pirmąją vietą.

Po rinktinių lango sugrįžęs D. Adomaitis apsilankė laidoje portalo DELFI laidoje „Dėmesio centre“. Joje strategas pasidalino savo mintimis apie pergalę Karaliaus Mindaugo taurės finale, komandos vienybę bei „Ryto“ jaunimo programą.

– Karaliaus Mindaugo taurės finale buvo įveiktas „Žalgiris“. Kuo ta pergalė buvo svarbi?

– Manau, kad pergalė KMT finale buvo svarbi psichologiškai. Žaidėme namuose ir turėjome pirmą galimybę laimėti trofėjų šiame sezone. Visi tuo džiaugėmės, bet tą puslapį jau užvertėme ir tai jau istorija.

– Panašu, kad centro puolėjas Artsiomas Parakhouskis tapo šio sezono atradimu?

– Tai yra žaidėjas su didele patirtimi aukštame lygyje. Jis subrendęs kaip asmenybė ir jo žodis rūbinėje yra reikšmingas. Jis gero charakterio ir traukia aplinkinius. Tai ką jis daro aikštelėje yra tai ko mums labai reikėjo.

Jis labai prisidėjo prie to, kad šiuo metu turime žaidėjų grupę, kuri „sulipusi“ labai gerai ir nori žaisti čia, Vilniuje, Vilniaus „Ryte“. Jie atsidavę miestui ir klubui. Yra buvę situacijų, kuomet kai kurie žaidėjai dėl ligos ar traumos neturėjo rungtyniauti, tačiau nebuvo klausimų – jie ėjo ir žaidė. Toks pasiaukojantis požiūris yra svarbiausias sporte.

 – Ar „Rytas“ yra pajėgus įveikti Kauno „Žalgirį“ LKL finalo serijoje?

– Dabar mums didžiausias iššūkis – rungtynės Pasvalyje. Esame ta komanda, kuri žygiuoja nuo vienų rungtynių iki kitų. Negalime sau leisti pagalvoti per toli į ateitį, koncentruojamės ties artimiausiomis rungtynėmis ir tokiu mentalitetu vadovausimės.

– Panašu, kad Vilniuje vėl atgimsta aistra krepšiniui. Kaip tai vertinate? Malonu stebėti tokį procesą?

– Malonu stebėti ir būti to proceso dalimi. Mes esam „Rytas“. Mes – Vilniaus komanda. Labai malonu, kuomet pilna salė palaiko ir klubai iš užsienio ar kitų Lietuvos miestų sako, kad tai fantastinis palaikymas. Norime, kad fanų būtų kuo daugiau.

– D. Sirvydis vis atranda savo vietą netgi startiniame penkete, M. Blaževičius irgi gauna žaidimo minučių. Jaunimą į komandą integruojate sąmoningai ir investuojant į ateitį?

– Matome jaunų žaidėjų perspektyvą ir manome, kad jie – mūsų klubo ateitis. Jie turi ilgalaikius kontraktus ir matome, kad šie žaidėjai gali būti naudingi klubui. Jie turi potencialo po kelių metų būti starto penketo žaidėjais.

– Turite iš kur dar pasisemti jaunų talentų klubo piramidėje?

– Mūsų jaunimo programa tikrai veikia, gerai dirba treneris Arvydas Gronskis ir turime aiškią piramidę. Šiame sezone turėjome daug traumų ir ligų pagrindinėje komandoje, galėjome pasiskolinti keletą žaidėjų iš jaunimo ekipų ir turėti įprastą treniruočių procesą. Visa sistema veikia taip, kad klubas gali paruošti aukšto lygio krepšininkus.

– Ar yra jaunimo sistemoje daugiau žaidėjų, kurie jaučiate, kad galėtų papildyti komandą ateityje?

– Jaunimo sistemoje turime nemažai talentingų vaikinų, bet labai daug priklausys nuo jų. Mums, treneriams, norisi, kad tie vaikai būtų susikaupę treniruočių procesui, kad klausytų patarimų, savo šeimos narių ir nepasiduotų tuštiems pažadams, kas kartais nutinka.

– Lietuvos krepšinio lygoje konkurencingumas padidėjęs ir atrodo, kad auga kiekvienais metais. Ar sutinkate, kad tai vyksta?

– Manau, kad LKL prezidentas daro fantastinį darbą. Lyga kiekvienais metais tampa stipresne ir klubų lygis nuolat kyla. Visi klubai profesionalumo atžvilgiu yra pažengę į priekį ir prie to prisideda LKL, kuri stengiasi kontroliuoti, kad klubai surinktų biudžetus, vykdytų įsipareigojimus ir manau, kad tas padeda visiems.

Visą D. Adomaičio pokalbį laidoje „Dėmesio centre“ galite rasti čia.

Vilniaus „Rytas“ jau kitą savaitę bandys peržengti Valensijos „Valencia Basket“ ekipos barjerą Europos taurėje. Rungtynių iki dviejų pergalių serijoje pirmasis mačas vyks Ispanijoje kovo 5 dieną. Atsakomoji akistata sostinėje bus sužaista kovo 8 dieną. Bilietus į ketvirtfinalio rungtynes platina „Tiketa“.

delfi.lt

atgal