D. Adomaitis prieš rungtynes Valensijoje: „Varžovai turi daug stiprių pusių, kurias stengiasi išnaudoti“

2019 m. kovo 03 d., 19:31
R. Vyšniausko nuotr.

Vilniaus „Rytas“ rytoj vyksta į Valensiją, kur pirmosiose Europos taurės ketvirtfinalio rungtynėse susitiks su „Valencia Basket“ ekipa. Prieš antradienio rungtynes savo mintimis apie pirmąją ketvirfinalio akistatą pasidalino komandos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.

– Dvi savaites po KMT finalo gyvenote gana lengvu ritmu. Kaip tai paveikė komandą?

– Iš vienos pusės gerai, kad buvo tos rungtynės Pasvalyje ir matėsi ilgo nežaidimo bėdos. Žinojome, kad taip gali būti, derinome ir treniruočių procesą prie to, bet manau, kad esame tinkamai pasiruošę.

– „Valencia Basket“ savaitgalį pasiekė sunkią pergalę Ispanijoje. Ar galima sakyti, kad jie irgi truputį išsiderinę?

– Prieš sezoną Valensija buvo įvardyta kaip viena turnyro favoričių ir nemanau, kad kažkas pasikeitė. Jie demonstruoja gerą krepšinį, kartais atrodo, kad jie labiau susikoncentravę ties Europos taure, o ne Ispanijos čempionatu.

Jie turi daug stiprių pusių, kurias stengiasi išnaudoti. Po krepšiu Bojanas Dubljevičius ir Willas Thomasas pagrindinė jų jėga. Perimetre Samas van Rossomas puikiai laiko žaidimo gijas savo rankose, prie jų pridedame dar Mattą Thomasą, kuris labai geras metikas. Labai pajėgi komanda, kurios kiti žaidėjai puikiai prisitaiko su savo rolėmis.

– Kokie aspektai daro „Valencia Basket“ poros favorite? Ar tai sudėtis, treneris, žaidimo braižas?

– Jie turi žaidėjų branduolį, kuris jau ilgą laiką nesikeičia. Už kiekvieną klaidą, nesusikalbėjimą jie nubaudžia lengvais taškais. Tai yra didelis Valensijos komandos privalumas.

– Kalbant apie „Rytą“ ar galima sakyti, kad šią seriją komanda pasitinka būdama geriausios formos?

– Sezonas yra ilgas, stengiamės ieškoti tų formos pikų, kada jų reikia. Manau, šiuo metu esame neblogos formos, bandysime tai išlaikyti ir toliau.

– Varžovai laikomi šios poros favoritais. Ar tai kažkiek keičia pasiruošimą šioms rungtynėms?

– Šiame sezone turėjome situacijų, kai prieš skirtingas komandas turėjome žaisti kitaip ir mūsų žaidėjai neblogai prie to prisitaikydavo. Faktas, kad turėsime rizikuoti, kad gynyboje turėsime žaisti kitaip. Tikrai nebus dalykų, kurių šiame sezone nesame darę.

– Ar tai, kad rungtynėse Pasvalyje metėte net 31 tritaškį, gali būti plano susitikimui su „Valencia Basket“ dalis?

– Ne tai, kad plano, tačiau jų gynyba gali padiktuoti daugiau metimų iš tritaškio zonos. Tai bus vienas iš dalykų, kurios turėsime daryti labai gerai.

– Kalbant apie Bojaną Dubljevičių ar tai pavojingiausias varžovų žaidėjas?

– Jis yra senbuvis ir žaidėjas, aplink kurį sukasi nemažai komandos žaidimo. Jis yra vienas iš lyderių.

– Šiuo metu neturite bėdų dėl žaidėjų sveikatos, išskyrus Evaldą Kairį?

– Gal jau užtenka, jau savo prisiturėjome. Nuo pradžios sezono turbūt nė vienerių rungtynių nesužaidėme kartu. Nieko nesakysiu, nespjausiu, džiaugiamės, kad visi gali dalyvauti treniruotėse.

Vilniaus „Rytas“ jau kitą savaitę bandys peržengti Valensijos „Valencia Basket“ ekipos barjerą Europos taurėje. Rungtynių iki dviejų pergalių serijoje pirmasis mačas vyks Ispanijoje kovo 5 dieną. Atsakomoji akistata sostinėje bus sužaista kovo 8 dieną. Bilietus į ketvirtfinalio rungtynes platina „Tiketa“.

rytasvilnius.lt

atgal