Ch.Krameris: „Bus nuostabu pamatyti tiek sirgalių“ (interviu)

2017 m. gruodžio 20 d., 15:00
R.Vyšniausko nuotr.

„Lietuvos ryto“ ekipos įžaidėjas Chrisas Krameris nestokoja motyvacijos. Puikiai sostinės klubo atakoms diriguojantis amerikietis tikisi, kad antroje sezono dalyje komanda pademonstruos dar geresnį žaidimą ir pasieks užsibrėžtus tikslus tiek Europos taurės turnyre, tiek „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.

„Mūsų ekipa yra itin pajėgi. Nesiruošiu mėtytis skambiomis frazėmis, tačiau jei sugebėsime išnaudoti visą savo potencialą, gynyboje žaisime, kaip mače prieš „Žalgirį“, o puolime nebūsime savanaudžiai ir dažnai neprarasime kamuolių, užtikrintai kovosime po lenta, tada „Lietuvos rytą“ bus labai sunku nugalėti. Taigi, ekipos potencialas yra didelis ir neabejoju, kad bandysime kovoti dėl trofėjų“, – kalbėjo 29-erių amerikietis.

Oficiali Lietuvos sostinės klubo svetainė „bcvilnius.lt“ pasikalbėjo su Ch.Krameriu apie pirmuosius mėnesius mūsų šalyje, neseniai klubą papildžiusius naujokus ir šio sezono Europos taurės lankomumo rekordą.

– Jau prabėgo keli mėnesiai, kai vilki „Lietuvos ryto“ komandos aprangą. Kaip jautiesi žaisdamas Vilniuje?

– Sezono pradžia mūsų ekipai susiklostė banguotai, klube įvyko keli pokyčiai žaidėjų tarpe. Manau, kad dabar, artėjant šventiniam laikotarpiui, „Lietuvos rytas“ jau demonstruoja gero lygio krepšinį, aišku, turime nesustoti ir tobulėti toliau. Yra surinkta tikrai pajėgi komanda ir susivieniję mes tikrai galime nuveikti didžius dalykus.

Vilniuje man patinka, negaliu skųstis oru, kol kas nėra daug sniego (šypsosi – aut. past.). Mieste yra nemažai įdomių vietų, gerų restoranų. Jaučiuosi palaimintas turėdamas tokius puikius komandos draugus, mūsų šeimos taip pat nevengia tarpusavyje bendrauti.

– Praėjusį sezoną rungtyniavai Vokietijoje. Kokius pagrindinius skirtumus galėtum paminėti dabar?

– Pernai man buvo viskas aišku – kiek laiko praleisiu kiekviename mače bei kiti dalykai. Dabar patekau į naują klubą ir tai man – nauja patirtis.

Turiu prisitaikyti prie savo vaidmens ir po truputį jau įsivažiuoju. Man reikia žinoti, kada atlikti perdavimus komandos draugams, kada pačiam atakuoti krepšį. Nauji taktiniai sprendimai tiek puolime, tiek gynyboje padeda tobulėti asmeniškai. Tikiuosi, kad likusioje sezono dalyje man pavyks demonstruoti dar geresnį žaidimą.

– Ką galėtum pasakyti apie „Lietuvos ryto“ žaidimo stilių ir taktiką?

– Puolime ir gynyboje visi žino nustatytas taisykles. Sienelių pagalba skirtingiems žaidėjams atsiranda galimybė ištrūkti iš gynėjų gniaužtų ir atakuoti krepšį. Aišku, turime ir toliau augti bei šlifuoti derinius, kad varžovams liktų kuo mažiau galimybių apsiginti. Svarbiausia - būti susitelkusiems į vieną kumštį.

– Neseniai komandą papildė su nauji krepšininkai - Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas. Ką manai apie juos?

– Nuo šiol turėsime dar didesnę žaidėjų rotaciją. Ilgesnis suolelis itin pravers Europos taurės turnyre ir Lietuvos krepšinio lygoje, o treneriai turės mažiau galvos skausmo, jei kažkuris krepšininkas rungtynių metu greitai prisirinks pražangų ar, neduok Dieve, patirs traumą.

Mindaugas yra itin pavojingas puolime – puikiai atakuoja krepšį ir atlieka rezultatyvius perdavimus. Arnas – nepriekaištingai ginasi ir tiesiog siautėja greitame puolime. Jis pasižymi itin universaliu žaidimu ir aikštėje gali nuveikti daugybę dalykų. Džiaugiamės, kad jie papildė mūsų klubą ir pasistengsime, kad naujokai kuo greičiau čia pritaptų.

– Rungtynėse prieš „Šiaulius“ debiutavo ir peties traumą išsigydęs aukštaūgis Egidijus Mockevičius.

– Sunku komentuoti jo žaidimą, nes man pačiam niekada neteko būti tokioje situacijoje. Puolėjui reikėjo kiekvieną dieną įdėti daug pastangų ir atlikti itin ilgą reabilitacijos laikotarpį.

Galiu tik nusiimti kepurę prieš Egidijaus atliktą darbą. Jis mūsų komandai bus itin naudingas, kai po truputį įsivažiuos ir aikštėje praleis vis daugiau laiko. E.Mockevičius turi galingą kūną, gali puikiai kovoti dėl atšokusių kamuolių, statyti sieneles komandos draugams, grumtis po krepšiais.

– Ar su dabartine žaidėjų sudėtimi galime pagalvoti apie pirmąsias vietas tiek Lietuvos krepšinio lygoje, tiek Europos taurėje?

– Manau, jog mūsų ekipa yra itin pajėgi. Nesiruošiu mėtytis skambiomis frazėmis, tačiau jei sugebėsime išnaudoti visą savo potencialą, gynyboje žaisime, kaip mače prieš „Žalgirį“, puolime nebūsime savanaudžiai ir dažnai neprarasime kamuolių, užtikrintai kovosime po lenta, tada „Lietuvos rytą“ bus labai sunku nugalėti. Taigi, mūsų potencialas yra didelis ir neabejoju, kad bandysime kovoti dėl šių trofėjų.

– Kaip planuoji praleisti šventes ir Šv. Kalėdų vakarą?

– Manau, kad viską suorganizuos mano žmona. Šv. Kalėdos – šeimos metas. Nors neturėsime galimybės pasimatyti su savo tėvais, tačiau tikiuosi, kad dalelę džiaugsmo suteiks bent pokalbis su jais. Visos mūsų dovanos jau yra paruoštos, savo artimiausiems giminaičiams jas išsiųsime paštu.

– Ar esi nusibrėžęs tikslus kitiems metams? Galbūt, norėtum kažką patobulinti ar atsisakyti kokio nors įpročio?

– Nemėgstu prisižadėti tokiu būdu. Aišku, nemažai žmonių naudojasi Naujųjų metų proga ir skelbia savo pažadus. Pirmosiomis sausio savaitėmis jie jaučiasi ypatingai motyvuoti, tačiau paskui entuziazmas išsenka. Nereikia laukti Naujųjų metų šventės, pokyčius savo gyvenime galima atlikti bet kada. Svarbiausia – tvirtai apsispręsti.

– Trečiadienio rungtynėse prieš ALBA „Siemens“ arenoje susirinks rekordinis žmonių skaičius šiame Europos taurės turnyro sezone. Ar jausi papildomą norą kuo geriau pasirodyti rungtynėse?

– Žinoma. Mums, kaip žaidėjams, visada patinka žaisti pilnoje arenoje. Tuomet jaučiame tvirtą sirgalių palaikymą ir jie labai mums pagelbsti. Bus nuostabu pamatyti tiek sirgalių – jų palaikymas iki šiol vykusiose LKL ir Europos taurės rungtynėse buvo fantastiškas.

bcvilnius.lt

atgal