Čempionų lygos starte vilniečiai turėjo pripažinti Atėnų „Peristeri“ pranašumą

2020 m. spalio 27 d., 22:05
basketball.cl nuotr.

Pirmosios vilniečių FIBA Čempionų lygos rungtynės Vilniaus komandai nesusiklostė taip, kaip buvo norėta. Taškų lenktynėse, rezultatu 88:106 (22:27, 29:24, 20:29, 17:26) Vilniaus „Ryto“ ekipa turėjo pripažinti svečių iš Graikijos, Atėnų „Peristeri“ komandos pranašumą.

„Ryto“ žaidimas pasikeitė, kai į aikštelę buvo mestas Mindaugas Girdžiūnas. Puolimo mašina užsikūrė po į aikštę mesto Mindaugo Girdžiūno tritaškių fiestos. Jau aštuntąją rungtynių minutę sostinės gynėjas įsmeigė savo ketvirtąjį tritaškį ir rezultatas tapo 16:24. Tai jis sugebėjo padaryti vos per pirmąsias trejas savo aikštėje praleistas minutes.

Vilniečiai per paskutines pirmojo kėlinio minutes geriau gynėsi, o prie M. Girdžiūno tritaškiais nusprendė prisidėti ir Chrisas McColloughas. Puolėjas pataikė du tritaškius iš eilės, iš kurių vienas tinklelį skrodė paskutinėmis pirmojo kėlinio sekundėmis ir Vilniaus ekipa priartėjo 22:27.

Antrasis kėlinys prasidėjo aštuntuoju C.McCollougho tašku iš eilės. Prie puolėjo savo geru žaidimu prisidėti abiejose aikštelės pusėse nusprendė ir Demetriusas Jacksonas. Gera gynyba ir puolimas lėmė tai, jog jau 16-ąją rungtynių minutę „Ryto“ krepšininkas išlygino rungtynių rezultatą (41:41).

Netrukus gynėjas taip pat perėmė ir kamuolį bei greitosios atakas metu atrado krašte atsidengusį M. Girdžiūną, kuris nedvejojęs įsmeigė savo jau penktąjį tritaškį ir pirmą kartą Vilniaus ekipai leido įsiveržti į priekį. Jau po poros akimirkų Vilniečiai pirmavo 7 taškais (48:41). Paskutinėmis antrojo kėlinio minutėmis komandos keitėsi tolimais metimais, o į ilgąją pertrauką abiejų komandų krepšininkai išėjo švieslentėje degant lygiam rezultatui – 51:51.

Per pirmąją rungtynių dalį abi komandos dažnai atakavo iš toli ir tai darė gana sėkmingai. Po dviejų kėlinių ekipos buvo pataikiusios jau po 9 tritaškius. „Ryto“ ekipa tolimus metimus metė 52,9 proc. taiklumu, o graikai tai darė įspūdingu net 62,3 proc. taiklumu. Rezultatyviausias Vilniaus ekipos pirmos dalies krepšininkas buvo M. Girdžiūnas, visus savo 15 taškų surinkęs tritaškiais metimais.

Trečią kėlinį „Rytas“ pradėjo 5 taikliais Andrew Goudelocko taškais. Ekipos metimais keitėsi, o trečiajį ketvirtį vilniečiai užbaigė atsilikinėdami rezultatu 71:80.

Ketvirtojo kėlinio sostinės komandos taškų sąskaitą kovingumu, po puolime atsikovoto kamuolio, pelnė komandos kapitonas A.Butkevičius. „Rytas“ pavyzdingai gynėsi ir per pirmąsias dvi su puse minutės varžovams neleido pelnyti nė taško.

Tuo metu aikštelėje užvirė aistros. Po C. Mccullogho metimo atsilošus bei teisėjui „Peristeri“ komandos krepšininkui sušvilpus pražangą metimo metu, su tuo nesutikęs T. Petteway užsidirbo techninę pražangą. A. Goudelocko ir C. McCullogho baudų metimai leido dar labiau sumažinti deficitą ir ekipas jau skyrė vos 5 taškai (75:80).

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui varžovų gynėjas S. Gray įmetė savo jau 8-ąjį tritaškį, padidinusį atsilikimą tarp komandų iki 9 taškų (81:90).  Vilties į vilniečių žaidimą buvo įpūtęs efektingas Kristjano Kitsingo dėjimas per varžovą iki rungtynių galo likus kiek daugiau nei 3 minutėms, tačiau tai tebuvo formalumas, kadangi varžovai atotrūkį tik didino. Rungtynės baigėsi 88:106.

„Rytas“: Chrisas McCullough 22 (9 atk. kam., 4/4 trit.), Mindaugas Girdžiūnas 15 (5/6 trit.), Demetrius Jacksonas 14 (6 rez. perd.), Andrew Goudelockas 13.

„Peristeri“: Stevenas Gray 39 (10/13 trit.), Tre McLeanas 19, Marvinas Jonesas 14, Panagiotis Vasilopoulos 13, Terranas Petteway 11.