Čempionų lygos starte „Rytas“ neišlaikė Tenerifės iššūkio

2022 m. spalio 05 d., 23:48
basketballcl nuotr.

Naujo FIBA Čempionų lygos sezono kovas pradėjęs Vilniaus „Rytas“ (0-1) neatlaikė Tenerifės „Lenovo“ (1-0) išbandymo. Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 74:89 (18:27, 23:22, 13:18, 20:22) nusileido praėjusio sezono turnyro čempionams.

Pirmose atakose abi ekipos apsikeitė tritaškiais, o vėliau ispanai pelnė 9 taškus be atsako (3:12). Puolime komandiškai įsijungę vilniečiai po Gyčio Radzevičiaus taiklaus tritaškio nuo lentos sumažino savo deficitą – 12:17.

Kėlinio pabaigoje „Ryto“ suoliukas buvo nubaustas technine pražanga ir pasibaigus pirmajam ketvirčiui sostinės ekipa atsiliko 18:27.

Dviem taikliais tolimais metimais antrąjį kėlinį pradėjęs Sasu Salinas atitolino „Lenovo“ 15 taškų skirtumu (18:33). Prabėgus pusei kėlinio laiko vilniečiai po taiklių M. Echodo taškų su pražanga vėl priartėjo iki vienženklio skirtumo (29:38).

Tritaškiais ir baudų metimais toliau taškus rinkusį „Rytą“ nuo „Lenovo“ skyrė tik vienas tolimas metimas – 39:42.

Su sirena pirmąją mačo pusę uždaręs Jaime Fernandezas ir vėl atitolino ispanus nuo vilniečių – 41:49. M. Fosteris per pirmus du kėlinius bvuo rezultatyviausias „Ryto“ gretose ir pelnė 13 taškų.

Keturiais tritaškiais trečiąjį kėlinį pradėję „Lenovo“ įgijo net 20 taškų pranašumą (41:61). Vilniečiai antraisiais šansais sugebėjo sumažinti savo atsilikimą ir po trijų kėlinių švieslentėje degė 54:67.

Rungtynių pabaigoje sostinės krepšininkai buvo priartėję iki vienženklio skirtumo, tačiau didesnės intrigos joje sukurti nepavyko ir vilniečiai patyrė pirmąjį pralaimėjimą Europoje – 74:89.

Tolimus metimus šaudę „Ryto“ varžovai pataikė 14 tritaškių iš 28 (50 proc.), kai sostinės ekipa realizavo tik 7 iš 23 bandymų (30,4 proc.).

„Ryte“ naudingiausiai žaidė M. Fosteris, surinkęs 21 tašką (6/7 dvit.) ir M. Echodas, pelnęs 15 taškų bei atkovojęs 7 kamuolius.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 21 (6/7 dvit., 6/6 baud.), Martynas Echodas 15 (7 atk. kam.), Gytis Radzevičius 8.

„Lenovo“: Marcelinho Huertas 19 (7 rez. perd.), Sasu Salinas ir Giorgi Šermadini po 18.