Čempionų lygos įkrintamosiose „Rytas“ dramatiškai krito Salonikuose

2023 m. sausio 11 d., 22:05

FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etapo Vilniaus „Rytui“ (1-1) dar teks palaukti, nes lemiama įkrintamųjų akistata vėl grįžta į Vilnių. Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 78:81 (23:17, 11:29, 24:11, 20:24) paskutinėmis akimirkomis krito prieš Salonikų PAOK (1-1).

Nors ir puspilnėje, bet ypač triukšmingoje, PAOK sporto arenos atmosferoje „Rytas“ nesutriko. Po septynių žaidimo minučių ir Elvaro Fridrikssono taiklių baudų metimų, „Rytas“ atitolo dviženkliu skirtumu – 20:9. Ilgai netrukus graikai taip pat neleido vilniečiams pabėgti į priekį ir pirmasis kėlinys baigėsi 23:17.

Likus minutei iki pirmosios mačo pusės pabaigos stalas Salonikuose vis dėlto apsisuko aplink. Varžovai grįžo ir grįžo galingai, palikdami „Rytą“ užnugaryje dviženkliu skirtumu (32:42). Po dviejų ketvirčių bendras vaizdas per daug nesikeitė – 34:46.

Marcusas Fosteris buvo rezultatyviausias sostinės ekipoje ir per du kėlinius pelnė 15 taškų.

Po ilgosios pertraukos iš rūbinės sugrįžę vilniečiai parodė pirmajame kėlinyje turėtą energiją, o ja tiesiog tryško M. Fosteris, kuris nevengė parodyti kam priklauso šis vakaras. Per šį ketvirtį gynėjas pridėjo dar 13 taškų į savo sąskaitą ir pasibaigus trečiajam ketvirčiui „Rytas“ minimalia persvara vedančiojo pozicijoje – 58:57.

Paskutiniajame kėlinyje, nors „Rytas“ ir bandė visais būdais atitrūkti nuo priešininkų po sėkmingų Benedeko Varadžio epizodų, kova toliau vyko taškas į tašką. Likus  14 sekundžių Jalenas Riley smeigė lemiamą tritaškį, „Rytas“ pabandė atsakyti tuo pačiu, bet metimas buvo netikslus ir vilniečiai pripažino PAOK pranašumą – 78:81.

Fenomenaliai rungtyniavęs M. Fosteris draskė PAOK gynybą ir pelnė 31 tašką (5/8 dvit.), atkovojo 3 kamuolius ir surinko 22 naudingumo balus.

Išlikimo dvikovą vilniečiai namuose žais sausio 17 d. „Jeep“ arenoje.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 31 (5/12 trit.), Martynas Echodas ir Benedekas Varadis – po 12, Gytis Radzevičius 6 (9 atk. kam.), Elvaras Fridrikssonas 5 (6 rez. perd.).

PAOK: Jaylenas Handsas 20, Jalenas Riley 15, Yannickas Franke 10, Christosas Saloustrosas 8.