„Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono startas – į sostinę atvyksta Utenos „Juventus“ (apžvalga)

2018 m. rugsėjo 23 d., 12:28

Vilniaus „Rytas“ sekmadienį pradeda 26-ąjį „Betsafe-LKL“ sezoną, kuris žada itin daug įdomių akistatų, nepamirštamų akimirkų ir begalę emocijų. Šį sezoną pirmieji į sostinę atvyksta kaimynai iš Utenos. Oficiali Vilniaus ekipos svetainė pristatys „Juventus“ nuveiktus vasaros darbus.

Praėjusį sezoną „Rytas“ ir „Juventus“ sužaidė net 8 kartus ir visas pergales iškovojo vilniečiai. Tiesa, visi mačai buvo labai atkaklūs, o to galime tikėtis ir sekmadienį „Ryto“ arenoje.

Vilniaus „Ryto“ pasiruošimas sezonui

Ruošdamiesi oficialioms kovoms vilniečiai sužaidė septynis draugiškus susitikimus. Tik vienas iš jų buvo nesėkmingas. Vlado Garasto taurės finale buvo nusileista Talino „Kalev/Cramo“. Pasirengimo ciklą sostinės krepšininkai užbaigė pergale prieš Krasnojarsko „Enisey“.

Likus kelioms dienoms iki oficialių kovų meto „Rytas“ pristatė savo biudžeto planą ir atskleidė klubo tikslus. Vilniečiai 18/19 metams sugeneravo 4,40 mln. eurų biudžetą. Pavyko atsikratyti didžiosios dalies skolų. Net 250 tūkst. eurų bus skiriama „Ryto“ jaunimo komandoms.

Vyr. treneris D.Adomaitis nekantravo pradėti naująjį sezoną. Konferencijoje jis buvo labai patenkintas klubo nuveiktais vasaros darbais:

„Pasiruošimas vyko pagal planą, nors jį kiek ir sutrukdė traumos. Komplektacijos dar nebaigėme, tačiau esu labai patenkintas dabartiniais surinktais žaidėjais. Jie supranta, kur atvažiavo ir žino, kad čia keliami tik patys aukščiausi tikslai. Visuomet norime matyti žaidėjus kovojančius iš paskutiniųjų. Darysime viską, kad fanai mumis didžiuotųsi.“

Neseniai į pasaulio krepšinio čempionatą kelialapį laimėjęs Eimantas Bendžius džiaugėsi jau sekmadienį prasidėsiančiu sezonu. Pasak jo, sostinės klubas nuveikė puikų darbą pasiruošimo cikle ir yra pasiruošęs vėl džiuginti savo pergalėmis sirgalius.

„Atrodo ką tik susirinkome į stovyklą, o jau oficialios rungtynės. Džiugu dėl pasiruošimo. Jis vyko apgalvotai. Buvome stebimi profesionalų, kurių pagalba keliavome teisinga linkme. Su paskutiniu kontroliniu susitikimu jau įsivažiavome į ritmą.“

Pakilusį „Betsafe-LKL“ lygį akcentavęs krepšininkas laukia atkaklios kovos prieš svečius.

„Praėjusį sezoną teko stebėti kelis „Ryto“ susitikimus prieš uteniškius. Emocinės varžybos. Nemažai įtampos ir atkaklių epizodų. Nuo to mums bei sirgaliams bus tik įdomiau. Tikimės gausaus palaikymo ir bandysime atiduoti viską dėl pergalės.“

Utenos „Juventus“ pokyčiai

Anksti vasaros darbus pradėję uteniškiai pratęsė sutartį gynėju K.Gainesu. Pastarasis, viso savo pajėgumo dar nespėjo pademonstruoti dėl patirtos traumos sezono įkarštyje. „Juventus“ taip pat pavyko išsaugoti du svarbius rotacijos žaidėjus: A.Šikšnių ir K.Guščiką.

Į komandą grįžo 29-erių metų krepšininkas Vaidas Čepukaitis. Praėjusį sezoną jį matėme vilkint Panevežio „Lietkabelio“ klubo marškinėlius. Ten jis ilgai neužsibuvo ir po metų pertraukos grįžo atgal į Utenos ekipą.

„Juventuse“ išvysime ir naujų veidų. Vienas jų praėjusiame sezone atstovavęs Kėdainių „Nevėžiui“  – A.Zacharovas. Prie jo prisijungė LKL duris praversiantis G.Radzevičius. Iki šiol jis rungtyniavo NKL pirmenybėse ir atstovavo „Vyčio“ ekipai.

Utenos ekipai pavyko prisivilioti ir „Ryto“ sistemos auklėtinį Arną Beručką. Su juo komanda pasirašė sutartį pagal formulę „2+2“ .

Uteniškiai į savo gretas pasikvietė ir A.Hamiltoną, kuris turėjo sutartį su dabartiniais NBA čempionais „Golden State Warriors“. Šiam vaikinui piešiamas lyderio vaidmuo. Komplektacijos darbus baigė pasiskolindami vienam sezonui iš „Žalgirio“ jaunąjį centrą – M.Gebeną.

Šią vasarą Utenos ekipa nusprendė nepratęsti sutarčių su Simu Buterlevičiumi, Anthony Irelandu ir Dino Pita.

Pasirengimo cikle buvo sužaisti šeši mačai ir patirtas vienas pralaimėjimas. „Juventus“ tik paskutiniame susitikime po atkaklios kovos nusileido „Enisey“.

Šiais „Juventus“ tikisi išsitaisyti praėjusių metų klaidas bei pasiekti užsibrėžtų tikslų. Stovyklose daugiausiai dėmesio buvo skiriama fizinei būklei, o sezono metu bus stengiamasi mažinti traumų riziką ir gerinti komunikaciją.

„Sumažėjo biudžetas, tačiau aš džiaugiuosi, kad klubas išlaikė ambicijas ir tas yra labai gerai. Ne visada pinigai žaidžia. Esu patenkintas tais vyrais, su kuriais pavyko susitarti ir džiaugiuosi jų potencialu bei galimybėmis. Manau, kad šiais metais mes būsime konkurencingi kovoje dėl finalinio ketverto“, – įspūdžiais dalinosi Ž.Urbonas.

rytasvilnius.lt

atgal