„Betsafe-LKL“ pusfinalį „Rytas“ atidarė užtikrinta pergale prieš šiauliečius

2022 m. gegužės 13 d., 21:01

Vilniaus „Ryto“ komanda įjungė aukštesnę puolimo pavarą po didžiosios pertraukos ir pergalingai pradėjo „Betsafe-LKL“ pusfinalio etapą.

„Rytas“ namuose 97:75 (16:14, 25:20, 33:18, 23:23) nepasigailėjo „Šiaulių-7bet“ ekipos.

Serijoje iki trijų pergalių Giedriaus Žibėno auklėtiniai išsiveržė į priekį 1:0. Atsakomasis pusfinalio mačas Šiauliuose vyks sekmadienį, 17 val.

Šiauliečiai žaidė be čiurnos traumą patyrusio Nemanjos Bezbradicos.

Rungtynės startavo nerezultatyviai – per beveik pusę pirmojo kėlinio abi ekipos pelnė vos po 4 taškus. Vėliau Kennethas Smithas smeigė tritaškį, Tanneris Leissneris – taip pat, o „Rytas“ po truputį tolo (13:6), tačiau dvi paskutinės minutės buvo palankesnės šiauliečiams. Issufas Sanonas suaktyvėjo puolime ir taip „Šiauliai-7bet“ atsiliko tik 14:16.

Nors „Rytas“ pabandė vėl atitrūkti (22:14), gera svečių atkarpa švelnino skirtumą (24:27), o po Isaiah Armwoodo šūvio „Šiauliai-7bet“ turėjo vos minimalų deficitą – 27:28. Antram ketvirčiui įpusėjus Danielis Baslykas persvėrė rezultatą šiauliečių naudai (29:28), tiesa, tuo Antano Sireikos auklėtiniai džiaugėsi neilgai. Margirio Normanto ir Arno Butkevičiaus taškai grąžino „Rytui“ persvarą – 34:29. Į ilgąją pertrauką šeimininkai išėjo pirmaudami 41:34.

Beje, per pirmus du kėlinius vilniečiai metė daugiau tritaškių (8/24) nei dvitaškių (6/13).

Vilniečiai po pertraukos ėmė rungtynių kontrolę į savo rankas ir įgavo jau rekordinį pranašumą – 48:36. Arminas Urbutis ir I.Armwoodas reagavo bei nepaleido varžovų pirmyn labiau, tačiau jau netrukus puolime „Rytas“ vėl įjungė aukštą pavarą – du tritaškius iš eilės pelnė Margiris Normantas – 54:41. Vilniečiams pakako vos pusės kėlinio, jog įmestų daugiau taškų nei per visą pirmą ketvirtį, o galiausiai „Šiaulių-7bet“ vyrai tapo triuškinami – 74:52.

Paskutinis ketvirtis virto visišku formalumu, nes „Rytas“ turėjo saugią persvarą, kurios vėjais neiššvaistė.

„Rytas“: Margiris Normantas 16, Lukas Uleckas 14, Vaidas Kariniauskas 11 (3/4 trit.,5 rez. perd.), Ivanas Buva (6 atk. kam.) ir Mindaugas Girdžiūnas – po 9, Arnas Butkevičius 8.

„Šiauliai-7bet“: Issufas Sanonas 20, Giedrius Staniulis 18 (4 atk. kam.), Arminas Urbutis 17 (4 atk. kam.), Martynas Varnas 9.