B.Madgenas: „Tai – puikus išbandymas prieš atkrintamąsias varžybas“ (apžvalga)

2018 m. balandžio 22 d., 10:30
G.Jauniškio nuotr.

Sekmadienį „Lietuvos ryto“ ekipa (26–6) bandys užsitikrinti antrąją vietą reguliariajame „Betsafe–LKL“ sezone. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai vyksta į uostamiestį, kur kovos su Klaipėdos „Neptūno“ komanda (23–9).

Tarpusavio mačai

Šį sezoną „Neptūno“ ekipa yra neparankiausia vilniečių varžovė Lietuvos čempionate – nė prieš vieną kitą klubą vilniečiai neturi neigiamo pergalių ir pralaimėjimų balanso (1–2).

Vienintelį kartą „Lietuvos rytui“ pavyko triumfuoti spalio mėnesį „Siemens“ arenoje vykusiame susitikime, kai Kazio Maksvyčio auklėtiniai buvo nugalėti 92:79.

Tuomet aikštės šeimininkus į priekį vedė T.Petersonas ir L.Mavrokefalidis, pelnę 21 ir 18 taškų.

„Neptūno“ neišgelbėjo rezultatyviai sužaidę M.Girdžiūnas (16) ir L.Kisielius (13).

Žaidimą suderinę klaipėdiečiai atsigriebė lapkričio mėnesį namuose, kai panaikino dviženklę svečių persvarą ir laimėjo 81:76.

„Lietuvos ryto“ komandoje pasižymėjo L.Mavrokefalidis (20), „Neptūne“ išsiskyrė J.Palaciosas (19).

Paskutinį sykį ekipos susirėmė kovo mėnesį Vilniuje ir „Lietuvos ryto“ komanda nusileido varžovams 86:99.

Prieš lemiamą ketvirtį klubus skyrė tik taškas (65:66).

Šeimininkai bandė išsiveržti į priekį, tačiau jų viltis sudaužė „Neptūno“ snaiperiai.

Klaipėdos klubas laimėjo atkarpą 4:17 ir nutolo 76:91. R.Giedraičio pastangos leido šeimininkams kiek priartėti, tačiau pergalę „Siemens“ arenoje šventė „Neptūnas“.

Vilniaus komandoje daugiausiai taškų įmetė L.Mavrokefalidis (16), „Neptūne“ – E.Želionis (25).

Komentarai

„Man patinka žaisti „Švyturio“ arenoje, kuri idealiai pritaikyta krepšiniui. Susirinkę sirgaliai sukelia garsų triukšmą, o tai – žymiai geriau nei tyli atmosfera.

Jei rungtynes pradėsime užtikrintai, galbūt pavyks „išjungti“ žiūrovus, o tai – itin reikšmingas dalykas. Artėjant LKL atkrintamosioms varžyboms panašūs susitikimai yra puikus išbandymas ir proga pasitikrinti savo žaidimą. Laukiame šio iššūkio.

Laukia atkaklios rungtynės, nes trokštame išlyginti bendrą šio sezono serijos prieš klaipėdiečius rezultatą.

Tuo pačiu įgautume ir papildomo pasitikėjimo savo jėgomis, jei tektų prieš „Neptūną“ žaisti atkrintamosiose varžybose.

Uostamiesčio komanda yra pajėgi, turinti gerą trenerį. Prieš tai buvusiame susitikime varžovai gerai stabdė mūsų atakas, pasikeisdavo dengiamaisiais, taip pat žaidė agresyviai ir mus baudė.

Stengėmės ištaisyti savo klaidas ir tikėkimės, kad tai padės Klaipėdoje pasiekti pergalę“, – sakė Benas Madgenas.

„Nemanau, jog Klaipėdoje yra žaisti sudėtingiau nei kituose šalies miestuose. Prieš kiekvieną LKL komandą nėra lengva rungtynauti, kiekvieno miesto sirgaliai palaiko savo ekipas.

Aišku, uostamiestyje visada susirenka daug žiūrovų ir jie myli krepšinį, todėl ir švilpimo girdisi daugiau.

„Neptūno“ krepšininkai jausdami „šeštojo žaidėjo“ palaikymą žaidžia emocingai ir prieš juos kautis būna sunkiau.

Vis dėlto negalėčiau išskirti Klaipėdos komandos, jog prieš ją ypač sunku žaisti išvykoje. Kaip matome, jie atvažiavo į Vilnių ir mus nugalėjo.

Prieš kiekvieną varžovą skirtingai ruošiamės ir naudojame vis kitą taktiką. Gal praeitame mače varžovai labiau norėjo nugalėti. Nemanau, jog mums pritrūks motyvacijos sekmadienį, nes jau netrukus baigsis reguliarusis LKL sezonas.

Šis susitikimas galbūt ir nepakeis komandų išsidėstymo turnyro lentelėje, bet prieš klaipėdiečius gali reikėti žaisti ateityje.

Prieš kiekvieną komandą reikia rungtyniauti rimtai ir stengtis aikštėje įgyvendinti trenerių paruoštą planą“, – teigė Mindaugas Lukauskis.

Lyderiai

Rezultatyviausiai „Neptūno“ komandoje rungtyniauja Renaldas Seibutis (vid. 13,7 tšk.) ir Edgaras Želionis (12,3).

Kitų žaidėjų pelnomų taškų vidurkis nepasiekia dviženklio skaičiaus, tačiau bet kada savo žodį gali tarti patyrę Simas Galdikas (8,6), Brandonas Fieldsas (8,4), Tomas Delininkaitis (7,9) ir Jerry Johnsonas (7,6).

Statistika

Šį sezoną „Neptūno“ ekipa LKl čempionate pagal žiūrovų lankomumą užima antrąją vietą (vid. 3851), „Lietuvos rytas“ – trečias (3725).

Rezultatyvų žaidimą demonstruojanti uostamiesčio komanda pagal pelnomus taškus nežymiai nusileidžia „Lietkabeliui“ ir rikiuojasi trečioje pozicijoje (84,1). „Lietuvos rytas“ lenkia visas varžoves (86,2).

Puldama Klaipėdos ekipa priverčia varžovus prasižengti vid. po 21,1 kartą (3 vieta), vilniečiai nusileidžia visoms komandoms (vid. 18,8 išprovokuotos pražangos).

Intensyviai besiginantis „Neptūno“ klubas pirmauja visoje lygoje pagal perimamus kamuolius (9). Sostinės krepšininkai – ketvirti (8,6).

Klaipėdiečiai R.Seibutis (14,8) ir E.Želionis (14,6) patenka į naudingiausių LKL žaidėjų dešimtuką ir užima 7 bei 8 vietas. Šalia jų – 9 vietoje esantis „Lietuvos ryto“ puolėjas M.Echodas (14,4).

Teisėjai

Mače „Švyturio“ arenoje dirbs Jurgis Laurinavičius, Vilius Mačiulaitis ir Andrius Maleckas.

TV

Rungtynes iš Klaipėdos tiesiogiai nuo 17.20 val. transliuos BTV televizija.

bcvilnius.lt

atgal