Alberto Blanco – apie varžovų žaidimo ypatumus ir pagrindinį lyderį

2017 m. spalio 10 d., 19:47

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda jau trečiadienį pradeda savo pasirodymą Europos taurėje, o į sostinę atvyksta ispanai „Bilbao Basket“. Prieš pirmąsias tarptautinio sezono rungtynes vilniečių ekipos strategas Alberto Blanco apžvelgė varžovų ekipą, kuri turi vieną aiškų lyderį bei žaidžia akiai malonų krepšinį.

A.Blanco oficialiai Vilniaus „Lietuvos ryto“ interneto svetainei papasakojo apie prastą „Bilbao Basket“ praėjusių metų sezoną, naują žaidimo stilių bei ypatumus puolime ir gynyboje, lyderius aikštėje bei už jos ribų ir, ko galime tikėtis rytoj atvykę stebėti rungtynių. 

– Ko rytojaus rungtynėse galime tikėtis iš Bilbao komandos puolime?

– Pradėkime nuo to, kad Bilbao komanda praėjusiais metais turėjo prastą sezoną. Jie iš Europos taurės pirmenybių pasitraukė jau antrame etape. Jie prastai pasirodė ir Ispanijos „Copa Del Rey“ taurėje, todėl praėję krepšinio metai jiems buvo tikrai sunkūs.

Šiemet jie labai pasikeitė. Bilbao komanda ieško naujo žaidimo stiliaus, o šį sezoną pradėjo sunkiai. Manau, kad jiems reikia laiko, jog krepšininkai priprastų prie naujo komandos žaidimo braižo.

Net neabejoju, kad rytoj „Siemens“ arenoje apsilankę žiūrovai išvys šiuolaikinį krepšinį. Ispanijos ekipos treneris turi labai daug žinių, o jų komanda nebijo mesti niekada. Manau, kad rytojaus rungtynės turėtų būti labai malonios žiūrovo akiai.

– Pakalbėjome apie Bilbao puolimą, todėl ko galime tikėtis iš jų gynybos?

Pagrindinis dalykas, kurį ši ekipa pakeitė tarpsezoniu yra Alexo Mumbru perkėlimas iš lengvojo krašto puolėjo pozicijos į sunkiojo krašto. Beje, tai paskutiniai jo karjeros metai, todėl bus smagu aikštėje pamatyti šį legendinį ispanų krepšininką dar sykį aikštėje. Bus labai svarbu tai, kaip jis apsipras savo naujoje pozicijoje.

Manau, kad esame stipresni už juos fiziškai, o jų treneris prieš mačą kalbėjo, jog esame Eurolygos lygio komanda. Jeigu žaisime taip, kaip sekmadienį su „Žalgiriu“, tai tikrai turėsime nemažai progų iškovoti pergalę.

– Kas yra varžovų superžvaigždė? Kokį varžovų krepšininką derėtų akylai stebėti, nes jis gali pelnyti 20-25 taškus?

Dar tik sezono pradžia, tačiau žiūrovams vertėtų stebėti minėtąjį A.Mumbru, nes jis šiai komandai yra labai svarbus. Tuo tarpu Axelis Hervelle yra ekipos siela. Jis yra kovotojas, kuris žino, ką reikia daryti aikštėje.

Įdomūs turėtų būti dar du žaidėjai. Pirmasis iš jų yra argentinietis Lucio Redivo. Tai bus pirmieji jo metai žaidžiant krepšinį Europoje, o praėjusiais metais jis rungtyniavo puikiai. Jis yra kylanti Argentinos krepšinio žvaigždė. Lucio yra labai talentingas puolime, o ypač – žaidžiant vienas prieš vieną. Kai jis įsibėgėja, būna labai sunku jį sustabdyti.

Labai svarbus bus ir pagrindinis jų įžaidėjas iš Belgijos Jonathanas Tabu. Bilbao klube jis žaidė ir pernai. Gero žaidimo galima tikėtis ir iš Ricardo Fischerio, kuris yra labai įdomus krepšininkas, tačiau kol kas atakoms starto penkete vadovauja J.Tabu.

Pastarasis yra „Bilbao Basket“ ekipos lyderis ir meta labai daug metimų. Trečiadienio rungtynėse turėsime skirti jam labai daug dėmesio.

„Lietuvos ryto“ komandos sirgaliai kviečiami įsigyti bilietus į Europos taurės rungtynes prieš Bilbao klubą. Vilniaus klubas naująjį sezoną pasitiko su šūkiu „Kartu mes komanda“, kuris geriausiai atspindi tai, jog „Lietuvos rytui“ šiemet svarbiausias yra gerbėjų palaikymas. Bendraukime, tikėkime ir palaikykime savo Vilniaus komandą #kartu.

Bilietų kaina į rungtynes prieš „Basket“ ekipą – vos nuo 8 eurų. Taip pat galite įsigyti dvigubą bilietą, kuris galios ir į mačą prieš Klaipėdos „Neptūną“.

bcvilnius.lt

atgal