A.Gronskis: „Eurolygos jaunimo turnyras atskleis stipriąsias ir silpnąsias mūsų žaidėjų vietas“

2018 m. sausio 18 d., 15:00

Jau porą mėnesių derinius šlifuojančiai „Lietuvos ryto“ jaunimo komandai laukimas baigėsi. Sausio 19–21 dienomis Arvydo Gronskio auklėtiniai pradės pasirodymą Eurolygos atrankos Kaune ir stengsis pasiekti užsibrėžtus tikslus.

Vilniečiai kovas pradės B grupėje ir susitiks su perspektyviausiais Paryžiaus, Stambulo ir Maskvos krepšininkais.

„Tai bus gera proga susipažinti ir išmėginti jėgas su kitų šalių talentais. Bus žaidžiama su savo bendraamžiais ir stipriausių Eurolygos komandų jaunimo atstovais.

Pamatysime, ko mums trūksta ir kur mes turime pranašumą. Bus aišku, kokiose srityse dar reikia pasitempti ir papildomai padirbėti“, – kalbėjo A.Gronskis.

– „Lietuvos ryto“ jaunimo komandos laukia svarbus iššūkis – ateinantį savaitgalį bus žaidžiama Eurolygos turnyre. Papasakokite mažiau besidomintiems sirgaliams, kas tai per turnyras?

– Mūsų laukia tarsi „blic“ turnyras – per dvi dienas bus sužaistos trys rungtynės. Bus išsiaiškinta, kas grupėje užims pirmąją vietą ir ta ekipa finale varžysis su kitos grupės lyderiais.

Nugalėtojai gaus kelialapį į finalinio ketverto turnyrą, kuris šįsyk bus surengtas Belgrade. Tikrai bus nelengva, nes suvažiuos stiprūs varžovai. Aišku, visiems sąlygos – vienodos, tačiau nebus paprasta rungtyniauti.

– Ar galima sakyti, kad turnyre žais didžiausių Europos klubų komandos?

– Bus surengtas ne tik šis turnyras – jie vyksta ir kitose šalyse, pavyzdžiui, Ispanijoje ar Serbijoje. Į mūsų grupę pateko prancūzų komanda, kuris garsėja savo mokykla ir surenka didžiausius vietinius talentus. Maskvos CSKA – taip pat pajėgi ekipa, kuri žaidė ir praėjusiais metais Kaune. Stipri ir Stambulo „Fenerbahce“. Taip, galima teigti, kad suvažiuos visų didžiųjų klubų komandos.

– Kuo išsiskirs „Lietuvos ryto“ ekipa, kokie žaidėjai jai atstovaus?

– Didesnę dalį sudarys „Perlo“ krepšininkai, kurių bus net keturi. Ekipoje taip pat rungtyniaus keli metais jaunesni (2001 m. gim.) vaikinai bei šįkart turėsime ir du pačius jauniausius 2002 m. gimimo krepšininkus. Tai – Augustas Marčiulionis ir Ąžuolas Tubelis. Nepaisant to, kad jie yra dviem metais jaunesni, tačiau demonstruoja neblogą žaidimą. Mes nusprendėme juos įtraukti į komandą žvelgdami ir į ateitį t.y. kad jau dabar pajustų rungtynių skonį.

– Jūsų nuomone, kokios garsiojo Šarūno Marčiulionio atžalos perspektyvos aikštėje?

– Augustas tikrai maloniai nustebino. Jis gerai skaito žaidimą, užtikrintai rungtyniauja gynyboje. Gynėjas pasižymi greitomis ir stipriomis rankomis. Jaunasis krepšininkas kažkuo primena savo tėtį. Žaidžiant jis gerai valdo tiek kairę, tiek dešinę ranką, įveikia varžovų užtvaras. Augustas nustebino tuo, kad jis prisijungė būdamas jaunesnis, tačiau krepšininkui niekada nekilo jokių problemų su derinių supratimu. Būtent todėl jis ir išsikovojo vietą ekipoje.

Kai Marčiulionis žaidžia „pikenrolą“ ir perduoda kamuolį, itin primena savo tėtį, viena sykį net pavadinau jį Šarūnu (šypsosi – aut. past.).

– Kokie uždaviniai keliami komandai Eurolygos turnyre?

– Iš pradžių reikia nugalėti prancūzus, o paskui žengti žingsnis po žingsnio. Esame išsikėlę užduotį patekti į finalą, o lemiamame mače susikauti su bet kokiu varžovu. Tačiau iki to laukia ilgas kelias ir net trys rungtynės, todėl dabar koncentruojamės pirmajam susitikimui.

– Kaip sekėsi komandai pastarasiais sezonais žaisti atrankoje?

– Buvome patekę į finalinį etapą Berlyne, o ten apmaudžiai nepasisekė nugalėti ALBA krepšininkų. Pergalės atveju būtume patekę į finalą. Pernai dalyvavome atrankos turnyre Kaune ir grupėje 2 taškais nusileidome turkams bei neprasimušėme į finalą.

Šis žaibiškas turnyras tuo ir pasižymi, kad viską gali nulemti viena nesėkmė. Pavyzdžiui, Berlyne nugalėjome tikrai stiprias komandas, o pritrūko laimėjimo prieš sąlyginai silpnesnę ALBA.

„Lietuvos ryto“ jaunimo ekipa yra tapusi turnyro čempione 2012–aisiais, kai jai vadovavo Darius Maskoliūnas, taip pat sykį žaidusi ir finale, kuriame buvo nusileista Belgrado atstovams.

– Kokie svarbiausi uždaviniai yra keliami jaunimui, kokią norėtumėte gauti naudą iš būsimų rungtynių?

– Tai bus gera proga susipažinti ir išmėginti jėgas su kitų šalių talentais. Bus žaidžiama su savo bendraamžiais ir stipriausių Eurolygos komandų jaunimo atstovais. Pamatysime, ko mums trūksta ir kur mes turime pranašumą. Jei žaidėjas nusileis tiesioginiam oponentui, tai galbūt jam taps tarsi spyriu į užpakalį. Bus aišku, kokiose srityse dar reikia pasitempti ir papildomai padirbėti

– Ar „Lietuvos ryto“ komanda turi potencialo triumfuoti šiame turnyre ir patekti į finalinį ketvertą?

– Aš tikiuosi, kad taip.

bcvilnius.lt

atgal