A.Butkevičius: „Svarbiausia – išlikti agresyviems“ (apžvalga)

2018 m. kovo 31 d., 11:30
R.Vyšniausko nuotr.

Šeštadienį „Lietuvos ryto“ komanda (22–5) vyksta į Alytų, kur kovos su staigmenas šį sezoną mėgstančia pateikti „Dzūkijos“ ekipa (9–18).

Pastarosiomis savaitėmis Alaro Varrako auklėtiniai galėjo pasigirti geru žaidimu – „Betsafe–LKL“ čempionate namuose įveikė Prienų–Birštono „Vytautą“ (82:79) ir rezultatu 98:73 sutriuškino Panevėžio „Lietkabelį“.

Tiesa, paskutiniame mače „Dzūkija“ po atkaklios kovos 72:73 išvykoje nusileido Pasvalio „Pieno žvaigždėms“.

Tarpusavio mačai

Tai bus jau penktoji Vilniaus ir Alytaus komandų akistata šį sezoną. Trys kartus komandos išbandė jėgas Lietuvos čempionate, sykį – Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

„Lietuvos rytas“ pasiekė visas pergales, tačiau Rimo Kurtinaičio auklėtiniai turėjo išlieti nemažai prakaito.

Ypač atkakliai susiklostė gruodžio 30 dienos mačas Alytuje.

Tuomet rungtynių pradžioje svečių gretose solo pasirodymą surengė vidurio puolėjas Egidijus Mockevičius, kuris karaliavo po „Dzūkijos“ krepšiu, o vilniečiai pirmavo 11:4.

Antrasis kėlinukas prasidėjo N.Vasilevo auklėtinių spurtu, o svečiams varžovų gynybą pavyko pralaužti tik prabėgus 5 minutėms. E.Mockevičiaus dėjimas ir M.Echodo dvitaškis lėmė, kad vilniečiai išlaikė persvarą – 33:27.

Po ilgosios pertraukos „Lietuvos ryto“ gretose pasirodė puolėjas Loukas Mavrokefalidis, kuris iš karto sukėlė daugybę problemų varžovų gynybai. Graiko ir B.Madgeno pastangomis Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pirmavo 58:51.

Paskutinio ketvirčio metu taiklią ranką demonstravo R.Giedraitis, o skirtumas tarp klubų pasiekė dviženklę ribą.

Vis dėlto „Dzūkija“ nepasidavė ir likus žaisti dvi minutes priartėjo iki 4 taškų (78:74). Galutinis žodis mače priklausė „Lietuvos ryto“ įžaidėjui Ch.Krameriui, kuris smeigė tritaškį, ramindamas aistras Alytaus sporto arenoje. Galutinis rungtynių rezultatas – 85:74.

Komentarai

Neseniai į aikštę po sunkios rankos traumos sugrįžęs „Lietuvos ryto“ puolėjas Arnas Butkevičius tikino, jog netrukus bus pasiruošęs rungtyniauti visa jėga.

„Jaučiuosi gerai ir vis labiau užmirštu buvusią traumą. Nebejaučiu skausmų, o ranka gerokai sustiprėjusi.

Esu maždaug 95 procentais pasiruošęs rungtyniauti. Nors „Dzūkija“ nėra pirmojo ketverto komanda, tačiau pastaruoju metu ji demonstruoja tikrai gerą sportinę formą ir su visomis ekipomis žaidžia kokybišką krepšinį.

Alytuje svarbiausia – išlikti agresyviems. Aišku, tas agresyvumas turi būti protingas. Galime varžovus spausti visas 40 minučių – tai tarsi mūsų komandos vizitinė kortelė.

Turėsime panaikinti klaidas, kurios buvo praėjusiame mače – geriau kovoti dėl atšokusių kamuolių po savo krepšiu, nesuteikti varžovams antrųjų šansų bei vengti nereikalingų pražangų“, – kalbėjo A.Butkevičius.

Jam antrino gynėjas Benas Madgenas.

„Svarbiausia – koncentracija. Žaidžiant išvykoje turi būti gerai pasiruošęs ir susikaupęs nuo pat rungtynių pradžios.

Svetimoje arenoje reikia pabandyti „išjungti“ namų komandos sirgalius, nes jų sukeliamas triukšmas gali pakylėti šeimininkus.

„Dzūkija“ visada atkakliai kovoja ir prieš juos nėra lengva žaisti, ypač Alytuje. Prieš būsimus varžovus teko rungtyniauti ir Karaliaus Mindaugo taurėje – susitikimas nebuvo lengvas.

Užtenka prisiminti, jog „Dzūkija“ turnyro ketvirtfinalyje nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“. Žinome, kad alytiškiai yra labai pavojingi ir nesiruošiame jų nuvertinti.

Norėdami finišuoti pirmoje „Betsafe–LKL“ čempionato reguliaraus sezono vietoje privalėsime toliau demonstruoti gerą žaidimą. „Žalgiris“ bus labiau nukreipęs dėmesį į Eurolygą, kur žais sunkias rungtynes ir galbūt paslys vietiniame čempionate.

Aišku, mes turime labiau rūpintis savo rezultatais ir galbūt prieš atkrintamąsias varžybas turėsime savo aikštės pranašumą“, – tikino B.Madgenas.

Teisėjai

Rungtynėse Alytuje dirbs Gvidas Gedvilas, Aurimas Borusas ir Šarūnas Gabrilavičius.

Lyderiai

Rezultatyviausiai Lietuvos lygoje „Dzūkijos“ gretose rungtyniauja puolėjai Nikolaosas Stylianou ir Paulius Petrilevičius, pelnantys po 13,9 ir 11,3 taško.

Savo žodį pasiruošę tarti ir Gediminas Navickas (9 tšk.), Anatatolijus Kashirovas (8,1), Parrishas Petty (8) ir Alanas Wigginsas (7,8).

Palyginimas

„Dzūkija“ negali pasigirti rezultatyviu puolimu - pagal pelnomus taškus Alytaus komanda „Betsafe–LKL“ čempionate užima paskutinę vietą (vid. 75 tšk.). Pirmauja „Lietuvos ryto“ ekipa (vid. 86,8).

Panaši praraja klubus skiria ir rezultatyvių perdavimų grafoje. „Dzūkija“ – priešpaskutinė (vid. 17,3), Vilniaus komanda lenkia visas varžoves (21,3).

Dzūkai bando atsigriebti kovodami dėl atšokusių kamuolių (vid. 36; 3 vieta), R.Kurtinaičio auklėtiniai užima penktą vietą (35,1).

Rungtynes Alytaus arenoje vid. stebi 1836 sirgaliai.

Įdomūs faktai

– gruodžio 30 d. mače Alytuje „Lietuvos ryto“ ekipa sužaidė nerezultatyviausią kėlinuką šiame „Betsafe–LKL“ sezone, kai per dešimt minučių įmetė tik 8 taškus

– Mindaugui Lukauskiui trūksta vos dviejų tikslių metimų „iš žaidimo“, kad Vilniaus klubo metraščiuose aplenktų Arvydą Macijauską bei pakiltų į ketvirtąją vietą (785 ir 787)

– jei Artūras Jomantas pataikys bent du baudos metimus, jis „Lietuvos ryto“ ekipos rekordų lentelėje sau už nugaros paliks šeštoje vietoje esantį Martyną Gecevičių (368 ir 369)

– paskutinį kartą LKL pirmenybėse vilniečiai Alytaus klubui nusileido 1999 metų kovo 13 dieną

– „Lietuvos rytas“ bandys pratęsti 8 iš eilės pergalių LKL išvykose seriją. Paskutinį sykį sostinės klubas nesėkmę patyrė praėjusių metų lapkričio 18 dieną, kai svečiuose 76:81 nusileido „Neptūnui“