A. Butkevičius: „Sirgalių palaikymas yra tai, kas krepšininkus „veža“ labiausiai“

2021 m. rugsėjo 06 d., 13:40
Sauliaus Čirbos nuotr.

Praėjusį savaitgalį Vilniaus krepšinis atidarė naują sezoną. Prie Baltojo tilto daugiau kaip 70 komandų rungėsi „3x3 VILNIUS VISIEMS 2021“ turnyre, o renginyje apsilankė „Ryto“ ir „Kibirkšties“ klubų atstovai.

Renginio metu vyko tinklalaidė, kurioje kartu su krepšininkais apsilankė ir Vilniaus jaunimo krepšinio programos vadovas ir Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) direktorius Mindaugas Noreika.

Pristatydamas šio sezono tikslus „Ryto“ jaunimo komandoms Regionų krepšinio lygoje (RKL) ir Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), M. Noreika sakė:

„Sieksime kad žaidėjai augintų savo meistriškumą viso sezono metu. Tai yra pagrindinis tikslas, o meistriškumo vien pralaimėdamas neišsiauginsi – norime patekti į akrintamąsias. Mūsų RKL ir NKL komandos yra vienos jauniausių visoje lygoje. Šio sezono RKL ekipa remsis 2004–2005 m. gimusiais moksleiviais, NKL komandoje žais 2001–2004 m. gimę krepšininkai.“

Laidos vedėjo paklaustas, kas lemia, kad Vilniaus jaunimo programa sugeba išauginti tokius krepšininkus kaip Marekas Blaževičius, Augustas Marčiulionis, Deividas Sirvydis ir Ąžuolas Tubelis, M. Noreika akcentavo masiškumą ir gerą trenerių darbą.

Mokyklos surenka daug žaidėjų, o iš didelio kiekio galime atrasti vaikinų, kurie vėliau tampa jūsų minėtais vardais. Turime daug gerų krepšinio trenerių, fizinio parengimo specialistų, kurie šiandien dirba Lietuvos jaunimo rinktinėse. Tai irgi yra indikatorius, kuris rodo, kad Vilnius eina geru keliu.“

Sezono atidarymo renginyje„Ryto“ jaunimo programos vadovas linkėjo mėgautis krepšiniu:

Visų pirma, linkėčiau mylėti krepšinį ir neskubėti tapti krepšininkais. Žaiskite ir tiesiog mėgaukitės. Krepšinis moko siekti, nesustoti, kovoti, būti lyderiu, o kažkuriose situacijose – prisitaikyti. Jeigu nežaidžiate, ateikite palaikyti ir taip prisidėkite prie visapusiško Vilniaus ir viso Lietuvos krepšinio vystymosi.“

BF6O6865

Vėliau į sceną žengė „Ryto“ klubo kapitonas Arnas Butkevičius ir vasarą komandą papildęs V. Kariniauskas. Paklaustas, kodėl nusprendė pasirinkti sostinę, V. Kariniauskas sakė:

Buvo daug pliusų, kodėl pasirinkau Vilnių. Matau klubo viziją – turime konkurencingą sudėtį ir tikrai tikiu mūsų komanda. Dabar krūviai treniruotėse yra pakankamai geri. Nėra lengva, bet dabar toks etapas, kai neturi būti lengva. Treneriai žino, kada krūvius padidinti, kada sumažinti, kad rungtynėse būtume šviežesni.“

Kokio „Ryto“ šį sezoną gali tikėtis vilniečiai?

Labiausiai tikiuosi komandiškumo, kad kiekvienas žaidėjas padėtų į šoną ambicijas ir kovotume dėl vieno tikslo. Būsime ganėtinai greiti, turime metikų, bus nemažai žaidimo po krepšiu, nes turime šitos srities specialistą Ivaną Buvą (šypsosi). Žinoma, žaidimas priklausys ir nuo konkretaus varžovo“, – sakė A. Butkevičius.

Ryto“ kapitonas akcentavo ir sirgalių svarbą krepšinyje: „Man asmeniškai buvo net nelabai įdomu stebėti rungtynes, kurios vyko be žiūrovų. Kai tave palaiko, rodo emocijas, yra žymiai smagiau. Matome ir jaučiame sirgalių dėmesį, jų atsidavimą ir tas jausmas krepšininkus „veža“ labiausiai.“

Pašnekovai taip pat buvo paprašyti prisiminti krepšinio mokyklos laikus. Alytuje užaugęs V. Kariniauskas sakė: „Tai turbūt pats geriausias laikas. Grįžti iš mokyklos, eini į aikštelę ir žaidi su draugais tol, kol mama nepakviečia namo. Norėčiau grįžti į vaikystę, bet kartu džiaugiuosi, kad pats turiu vaikų ir matau, kaip jie auga.“

BF6O6823

Pamenu, kad per 3x3 turnyrus būdavo labai daug emocijų – džiaugsmo, ašarų, kartais net užsimiršdavai, kad krepšiniu reikia mėgautis. Linkiu siekti savo tikslų, turėti ambicijų ir neužmiršti tuo pasimėgauti“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Trečioje podkasto dalyje apsilankė „Kibirkšties“ merginos Audronė Zdanevičiūtė ir Saulė Mikelionytė.

Praėjusį sezoną po 7 metų pertraukos Lietuvos čempionių titulą susigrąžinusios „Kibirkšties“ merginos teigė, kad tai lėmė komandos vienybė: „Komandos rūbinė buvo tiesiog nuostabi. Naujokės labai greitai pritapo ir atrodė, kad jos komandoje yra daug metų. Turėjome nuostabų trenerių ir administracijos kolektyvą“, – kalbėjo A. Zdanevičiūtė.

Pagrindinis tikslas bus vėl sulipdyti komandą. Aišku, apginti titulą visada sunkiau nei jį iškovoti. Kadangi esu jauna krepšininkė, reikia tobulinti absoliučiai viską – gynybą, puolimą, metimą ir t. t. Kiekvienoje treniruotėje reikia atsiduoti 100 procentų ir kilti, nes tai dar tik pradžia“, – sakė S. Mikelionytė.

Praėjusį sezoną krepšinio mokyklą baigusi A. Zdanevičiūtė 3x3 turnyro dalyviams linkėjo atrasti savąją aistrą: „Geriausi prisiminimai yra tada, kai žaidi su komanda ir pasiekti aukščiausias vietas. Praėjusį sezoną dėl traumos negalėjau padėti savo krepšinio mokyklos komandai, bet merginos pasiekė daugiau nei iš jų kažkas tikėjosi. Labai dėl to džiaugiuosi. Linkiu tikėti savimi, daryti tai, kas jums patinka ir teikia džiaugsmą.“

3x3 VILNIUS VISIEMS 2021“ turnyro organizatoriai – Sostinės krepšinio mokykla (SKM), Vilniaus krepšinio mokykla (VKM), Vilniaus „Rytas“, Vilniaus miesto savivaldybė.

Turnyro rėmėjai ir partneriai: O'Learys, VitirON, Vilniaus duona, Manami, Bohema Travel,. Charlie Pizza, Kartlandas, Forum Cinemas, Vichy vandens parkas, Osheem, Gealan, CitySport, Queensberry, Me2U, Felix Chicken, Crowne Plaza, 7Days, Ivanas muša gongą, SportCup, Ago, PREPED, PC CUP, Penosil, Snyks, lrytas.lt, Šokių akademija, Akvilė, Sportpoint, Gera dovana, Auga, Adventica, Forum Palace, Snickers, Decathlon.

SKM.lt

atgal