A.Blanco: „Turime sustabdyti greitas ALBA atakas“

2017 m. gruodžio 20 d., 10:00
R.Vyšniausko nuotr.

Prieš trečiadienį „Siemens“ arenoje įvyksiančias Europos taurės rungtynes „Lietuvos ryto“ vyr. trenerio asistentas Alberto Blanco išskyrė pagrindinį Berlyno ALBA ekipos ginklą ir pavojingiausius krepšininkus.

Anot ispano, norėdami įveikti varžovus, vilniečiai privalės sustabdyti greitas Bundeslygos klubo atakas.

„Ši ekipa itin skiriasi nuo komandų, su kurioms mums yra tekę žaisti praeityje.

Berlyno klubui vadovauja geriausias visų laikų Ispanijos treneris Aito Garcia Renesesas. Jis apie dvidešimt metų vadovavo „Barcelona“ ekipai, taip pat – „Malaga“, „Sevilla“ klubams, o dabar pirmą kartą per savo karjerą išvyko diriguoti užsienio komandai. Jis yra labai geras specialistas ir visi šios šalies strategai atidžiai stebi jo darbą, – sakė A.Blanco.

– Situacija yra aiški, nes Aito turi nustatęs tikslias tiek gynybos, tiek puolimo taisykles. Visų pirma, atakuodami varžovų krepšį vokiečiai mėgsta žaisti greitai ir žaibiškų išpuolių metu kiekviename mače pelno virš 20 taškų. Vos atkovoję kamuolį ALBA žaidėjai nedelsiant skuba į priekį. Būtent toks ir yra Reneseso žaidimo stilius.

ALBA strategas, kaip ir visada, pasitiki jaunais žaidėjais. Žinoma, praeityje jis treniruodavo pajėgias komandas, tačiau niekada neužtrenkdavo durų perspektyviems krepšininkams. Šis treneris niekada nepasirašys sutarties su naujoku, jei turi atsargoje talentingą jaunuolį. Pavyzdžiui, Aito "Barcelona" klube suteikė galimybę atsiskleisti 18-mečiui Pau Gasoliui.

Jaunų žaidėjų išvysime ir mače „Siemens“ arenoje, o vienas jo auklėtinis yra vos 16-metų amžiaus. Ispanas to visiškai nesibaimina, nors ir supranta, jog tai gali nulemti ekipos pralaimėjimą.

Neabejoju, kad ALBA žais itin energingai, nes tokių stilių auklėtiniams yra įskiepijęs treneris – būti aktyviems ir bėgti į kontratakas.“

A.Blanco įvardino būsimų varžovų lyderius, tačiau bene pagrindinis krepšininkas gali taip ir nepasirodyti ant „Siemens“ arenos parketo.

„Kol kas nežinoma, ar mače galės rungtyniauti Berlyno klubo įžaidėjas Peytonas Siva, kuris susižeidė galvą susitikime prieš „Lokomotiv“ ir buvo priverstas kurį laiką ilsėtis.

Amerikiečio Berlyno komandai labai trūksta, nes be jo Vokietijos krepšinio atstovai pralaimėjo jau trejas rungtynes – du susitikimus Europos taurėje ir Bundeslygos mačą prieš Frankfurto klubą. P.Siva diriguoja ekipos žaidimui, sprendžia, kada bėgti į greitas atakas bei kitus dalykus.

Kitas išsiskiriantis krepšininkas – Luke'as Sikma. Puolėjo tėvas daugybę metų rungtyniavo NBA lygoje ir jo atžala pasižymi gera kova dėl atšokusių kamuolių, žaidėjas yra pajėgus fiziškai ir taikliai atakuoja krepšį.

Nežaidžiant P.Sivai, daugiau atsakomybės krenta ant lietuvio Mariaus Grigonio pečių. Prieš sezoną gynėjas žengė žingsnį į priekį savo karjeroje ir apsivilko ALBA komandos aprangą, todėl šis laikotarpis jam yra labai svarbus.

Mano nuomone, Grigonis tikrai nesuklydo iš Tenerifės komandos persikėlęs į ALBA ir patekęs į Reneseso rankas. Tai išeis į naudą visam Lietuvos krepšiniui, nes žaidėjas gerokai patobulės, – kalbėjo A.Blanco.

– Dar vienas pavojingas krepšininkas – prieš porą sezonų Utenos „Juventus“ klube žaidęs Spenceris Butterfieldas. Praėjusiame sezone jis fantastiškai pasirodė Ispanijos čempionate ir sulaukė daugybės šios šalies komandų pasiūlymų. Vis dėlto jis nusprendė persikelti į Vokietiją ir panašu, jog neprašovė – amerikietis patenka tarp rezultatyviausių klubo krepšininkų.“

Anot „Lietuvos ryto“ vyr. trenerio asistento, jei vilniečiams aikštėje pavyks įgyvendinti mačo planą, svarbi pergalė bus pasiekiama ranka.

„Pasistengsime laimėti, nes, mano nuomone, mes esama tiesiog geresnė komanda.

„Siemens“ arenoje privalome parodyti savo stipriąsias savybes, o pagrindiniu faktoriumi turėtų tapti rungtynių ritmo kontrolė.

Jei neleisime varžovams bėgti, iš jų atimsime pagrindinį ginklą. Jie nėra stiprūs poziciniame žaidime, tuomet galėsime „skaityti“ jų derinius“, – sakė A.Blanco.

„Lietuvos ryto“ komanda gruodį paskelbė šeimos mėnesiu ir keturis bilietus į rungtynes kviečia įsigyti net su 40-ies procentų nuolaida. Bilietai – „Tiketoje“.

bcvilnius.lt

atgal