13 tritaškių pataikęs Vilniaus „Rytas“ iškovojo nelengvą pergalę Utenoje

2019 m. sausio 05 d., 19:00
LKL nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (13-4) iškovojo septintąją pergalę iš eilės. Sostinės komanda po atkaklios kovos „Betsafe-LKL“ pirmenybių mače įveikė Utenos „Juventus“ (7-10) 79:68 (24:17, 17:21, 21:16, 17:14).

Sostinės komanda rungtynes pradėjo puikiai pataikydama tolimus metimus, o per pirmą kėlinį vilniečiai realizavo 6 tritaškius iš 11. Sirvydžio, Suttono, Girdžiūno ir Stipčevičiaus tolimi šūviai leido „Ryto“ ekipai po pirmojo kėlinio pirmauti 24:17.

Antrame ketvirtyje vilniečiai toliau laikė mačo kontrolę savo rankose, tačiau kėlinio pabaigoje spurtą surengę uteniškiai į didžiąją pertrauką keliavo sumažinę skirtumą iki trijų (41:38).

„Reikia susitvarkyti gynybą, nes puolame gerai. Manau, kad susikoncentruosime ir viskas turėtų būti gerai“, – prieš antrąją rungtynių pusę kalbėjo M.Girdžiūnas.

Trečiajame kėlinyje savo solo pasirodymą pradėjo D.Suttonas. Amerikietis pelnė 13 taškų, Girdžiūnas pridėjo tritaškį ir vilniečių persvara tapo dviženkle (58:48). Keli pataikyti varžovų tritaškiai kiek sumažino pranašumą, tačiau prieš lemiamas 10 minučių „Rytas“ buvo priekyje (62:54).

Ketvirtame kėlinyje „Juventus“ buvo priartėjusi prie vilniečių, tačiau Suttono bei Girdžiūno tritaškiai likus daugiau nei minutei iki ketvirčio pabaigos (79:68) užtvirtino pergalę. Vilniečiai šiose rungtynėse įmetė 13 tolimų metimų ir pagerino geriausią „Betsafe-LKL“ sezono  rodiklį bei atliko net 22 rezultatyvius perdavimus.

„Jie paliko mane laisvą, o mano darbas yra pataikyti į krepšį. Daug dirbu ties savo metimu treniruotėse. Rungtynėse buvo svarbu juos išvarginti ir priversti žaisti greitai“, – po rungtynių kalbėjo D.Suttonas.

„Rytas“: D.Suttonas 22 (5/6 trit., 6 atk. kam., 31 naud.), M.Girdžiūnas 14, A.Butkevičius 13, R.Stipčevičius ir A.Parachovskis po 8.

„Juventus“:  T.Dimša 22, A.Zacharovas 13.