S. Kuzminskas apie sėkmingus „Ryto“ jaunimo rezultatus: „Tai buvo nuoseklus viso sezono darbas“

2023 m. balandžio 22 d., 18:00

Po Vilniaus „Ryto-2“ užbaigto „7bet-NKL“ sezono šios komandos trenerių štabe dirbančio Sauliaus Kuzminsko iškart laukė kitas didelis iššūkis. 

Savaitę iki Nostra.lt-RKL B diviziono finalo ketverto pasiūlymą vadovauti „Rytas–MRU“ jaunimui vietoje Karolio Čyžiaus gavęs 40-metis S. Kuzminskas nieko nelaukdamas kibo į darbus.

Lemiamose sezono kovose specialistas daugiausiai vertėsi tik 7 žaidėjų rotacija, kadangi didžioji dalis jaunuolių ir treneris K. Čyžius išvyko į FIBA Čempionų lygos jaunimo turnyrą Turkijoje, Bursoje.   

Rezultatai kalba patys už save. Prienuose vykusiame Nostra.lt-RKL B diviziono pusfinalyje vilniečiai pateikė tikrą staigmeną. Ketvirtajame kėlinyje lyg iš pelenų pakilęs „Rytas-MRU“ 79:75 palaužė „Trakų“ krepšininkus.  

„Šiuo metu jaučiuosi ramiau, bet savaitgalis tikrai buvo visiškai išskirtinis visomis prasmėmis. Emocinėmis, darbinėmis, naujas iššūkis ir nauja patirtis, ir tuo be galo džiaugiuosi, o kai savaitgalis baigiasi su laiminga pabaiga, jis pasidaro pats geriausias“, – emocijomis dalinosi S. Kuzminskas.  

Prie vyriausiojo trenerio vairo pirmą kartą karjeroje stojusio buvusio „Ryto“ krepšininko debiutas pažymėtas dvejomis techninėmis pražangomis paskutiniame kėlinyje ir išvarymu iš aikštelės.   

„Kaip sako draugai ir šeima, jog su amžiumi proto yra daugiau, bet kartais emocijos trykšta per kraštus ir jas suvaldyti yra sunku. Kaip brolis pasakė – šios rungtynės buvo visa puokštė. Ir išvarė, ir pergalė su 7 žaidėjais, negaliu pasakyti, kad tas momentas buvo kažkuo ypatingas, tiesiog emocija, pastebėjau, kad mano nuomone, teisėjas suklydo ir norėjau sustabdyti žaidimą bei pasakyti jam, kad tu neteisus – čia labai gražiai pasakant. Jis sako, kad jis teisus Ir davė techninę“, – juokėsi „Rytas–MRU“ ekipai vadovavęs specialistas. 

Kitą dieną didžiajame finale visas jėgas atidavęs „Ryto-MRU“ jaunimas 77:98 nusileido Kupiškio KK „Kupiškis“ ir pasipuošė sidabro medaliais bei iškovojo galimybę ateinančiame sezone žaisti Nostra.lt-RKL A divizione. 

„Vaikinukai padarė didelį darbą, parodė didelį charakterį ir tai įsirašys kaip viena didžiausių pergalių krepšinyje mano istorijoje ne tik kaip trenerio, nes niekad nebuvau vyriausiuoju treneriu, bet ir kaip žaidėjo. Išliks patys šilčiausi ir geriausi prisiminimai“, – sensacingą pergalę įvertino specialistas.      

Taip pat pasidžiaugti galima ir „Rytas-2“ komandos sezonu. Po 6 metų pertraukos „Ryto“ dubleriai sugrįžo į „7bet-NKL“ ketvirtfinalį, kuriame nusileido Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.   

„Tai buvo nuoseklus viso sezono darbas, mes tikėjome savo žaidėjais, sistema ir tuo, ką darome. Kaip jau paminėjau, dėl nuoseklaus darbo, rezultatas yra tikrai geras, – kalbėjo S. Kuzminskas. – Nenuleidome rankų, nors psichologiškai ne kartą buvome duobelėje, bet prie mūsų prisijungęs Arnas Adomavičius davė impulsą ir privertė pasitempti kitus komandos narius. Adas Šimonis labai pridėjo, kai ateidavo iš pagrindinės komandos. Didžioji dauguma žaidėjų šiame sezone patobulėjo ir vakar kalbėjome su treneriu Andriumi, kad džiaugiamės už juos.“

RKL.lt nuotr.
rytasvilnius.lt

atgal