„Ryto“ jaunimo komanda įveikė „Žalgirį-2“ ir iškovojo LKL ateities taurę

2019 m. vasario 17 d., 13:07
R. Lukoševičiaus nuotr.

Vilniaus „Ryto“ jaunimo ekipa tapo „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyro metu organizuoto LKL ateities taurės turnyro laimėtojais. Nuo pirmųjų mačo minučių pirmavusi sostinės ekipa 83:75 (26:16, 15:13, 32:22, 10:24) įveikė Kauno „Žalgirį-2“ ir į viršų kėlė nugalėtojų taurę.

Jau nuo pačios susitikimo pradžios sostinės krepšininkai išsiveržė į priekį ir palaipsniui didino savo pranašumą. Vilniečiai surengė spurtą ir po tikslaus Ado Šimonio dvitaškio, likus dviems minutėms iki kėlinio pabaigos jau turėjo 15 taškų persvarą (26:11).

Per likusias dvi kėlinio minutes „Žalgiris-2“ surengė kelias rezultatyvias atakas ir atsilikimą kiek sumažino – 26:16.

Antrame rungtynių ketvirtyje žaidimas išsilygino. Komandos nežaidė labai rezultatyviai, nestigo netaiklių metimų. Kauniečiai per pirmąją rungtynių pusę prametė visus 7 mestus tritaškius ir tai neleido svečiams priartėti. Po dviejų kelinių vilniečiai pirmavo 41:29.

Trečiame kėlinyje Arvydo Gronskio auklėtiniai padidino apsukas ir kėlinio antroje pusėje, po Einaro Tubučio dvitaškio su pražanga ir tikslaus Ąžuolo Tubelio metimo turėjo jau dvidešimties taškų persvarą – 64:44. Pakiliai rungtyniavę vilniečiai dar kiek padidino persvarą ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 73:51.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris-2“ palaipsniui mažino atotrūkį, surengė spurtą 12:2 ir likus žaisti 5 minutes iš vilniečių persvaros buvo likę 10 taškų – 75:65. Likus dviems minutėms kauniečiai priartėjo iki 7 taškų, tačiau E. Tubučio tritaškis metimas sugrąžino sostinės komandai dviženklį pranašumą – 80:70.

Kauniečiai sugebėjo gražinti intrigą į rungtynes, tačiau susitikimo pabaigoje brandžiai rungtyniavę „Ryto“ jaunieji krepšininkai iškovojo pergalę rezultatu 83:75.

„Ryto“ jaunimo gretose įspūdingai rungtyniavo dvigubą dublį surinkęs Einaras Tubutis. Aukštaūgis pelnė 20 taškų, atkovojo 10 kamuolių bei blokavo 4 varžovų metimus.

„Rytas-Perlas“: E. Tubutis 20 (10 atk. kam., 4 blk.), D. Vilys 17 (4 rez. perd.), S. Jarumbauskas 12 (7 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Žalgiris-2“: L. Uleckas 19, M. Arlauskas 13, M. Valinskas 11.