„Ryto-2“ treneris: „Be pergalių tobulėjimo nebus“

2022 m. spalio 15 d., 12:50
NKLyga.lt nuotr.

Vasarą pavadinimą pakeitęs, o „7bet-NKL“ sezoną pergale ir dviem pralaimėjimais pradėjęs Vilniaus „Rytas-2“ tarpsezonyje prarado ne vieną svarbų krepšininką.

Praėjusio sezono viduryje komandos vyr. trenerio pareigas perėmęs Andrius Šležas vasarą prarado senbuvius ir pasipildė jaunais žaidėjais, su kuriais bandys sukurti konkurencingą komandą.

Vilniečiai sezoną pradėjo nesėkme prieš „Telšius“ ir Vilniaus „Steką“, tačiau atsidarė ir pergalių sąskaitą mače su Palangos „Kuršių“ ekipa.

Komandos vyr. treneris bendraudamas su NKLyga.lt atskleidė, kad yra patenkintas žaidėjų darbu pasiruošime, tačiau procesą šiek tiek stabdė subyrėjusi sudėtis.

„Pasiruošimą pradėjome rugpjūčio 8 d., tačiau startavome ne su visa komanda. Iki pat rugsėjo galo sportavome ne visa sudėtimi. Kas buvo rinktinėje, kas sportavo su „Ryto“ pagrindine komanda. Treniruodavomės su 8-9 žaidėjais, prisijungdavo jaunimo iš Regionų krepšinio lygos (RKL) komandos. Viskas vyko sklandžiai, visi dirbo sunkiai, tik trūko pagrindinių žaidėjų“, – pasakojo A. Šležas.

47-erių specialistui tai yra pirmasis pilnas sezonas „Rytas-2“ komandos vyr. trenerio pareigose. Praėjusiame sezone strategas komandą perėmė sezonui jau įpusėjus. Treneris teigia, kad pirma jo užduotis – įvesti jaunuosius žaidėjus.

„Didžiausias iššūkis paruošti naujokus, kurie dar nežaidė NKL. Po praėjusių metų komandą paliko praktiškai visas startinis penketas. Dabar reikia ieškoti naujo startinio penketo iš naujų žaidėjų bei senbuvių. Atjaunėjome kaip komanda. Dabar jaunimą bandome mokyti krepšinio paslapčių.“

Šansas užsikabinti pagrindinėje „Ryto“ komandoje buvo suteiktas Modestui Babraičiui. Krepšininkas gavo dvigubą „7bet-NKL“ ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) licenciją.  

„Su pagrindine komanda bendrų treniruočių neturime, tačiau gaunu skambučių, kai man praneša, kad jiems reikia kažkurio žaidėjo. Dabar jie yra apsistoję ties Modestu Babraičiu. Anksčiau, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesį, jie išbandė daugiau nei pusė komandos“, – aiškino A. Šležas.

Sausio mėnesį komandos vairą perėmęs treneris žaidėjų progresą mato ir tikisi, kad žaidėjai artimiausiu metu papildys pagrindinę miesto komandą.

„Manau, kad progresas yra. Dabar pagrindiniai žaidėjai turi būti vyriausieji. Tai yra Lukas Valantinas, Matas Mačijauskas. Manyčiau, kad jie tikrai dėjo žingsnį į priekį, patobulėjo, įgavo patirties. Manau, kad po metų ar kelerių jie taip pat turėtų prisijungti prie pagrindinės komandos“, – kalbėjo A. Šležas.

Specialistas teigia, kad tikslas yra paruošti krepšininkus, tačiau be pergalių to padaryti neįmanoma.

„Žinoma, pagrindinis tikslas ruošti žaidėjus aukštesniam lygiui, tačiau be pergalių tobulėjimo nebus. To džiaugsmo reikia visiems“, – tikino „Ryto-2“ treneris.

NKLyga.lt

atgal