Puikus D.Sirvydžio pasirodymas bei lemiamu metu spindėjęs E.Tubutis padėjo vilniečiams nugalėti „Žalgirį-2“

2018 m. lapkričio 30 d., 19:19

Vilniaus „Ryto“ jaunimo komanda „Perlas“ (10-7) iškovojo pergalę prieš Kauno „Žalgirio“ (7-10) dubelius. 33 taškus pelniusio Deivido Sirvydžio vedami sostinės talentai varžovus nugalėjo po atkaklios kovos 89:87 (36:9, 8:32, 26:20, 19:26).

Pirmajame kėlinyje vilniečiai žaidė kaip ant sparnų ir dalindamiesi kamuoliu rengė vieną rezultatyvią ataką po kitos. Tai lėmė, kad po pirmųjų dešimties minučių sostinės komanda pirmavo net 36:9.

Tiesa, vaizdas aikštėje pasikeitė antrajame kėlinyje. Varžovai surengė spurtą 0:17, pradėjo vytis „Perlą“ iš vilniečių persvaros liko tik trys taškai. Prieš didžiąją pertrauką sostinės komanda pirmavo 44:41. Pirmoje rungtynių pusėje rezultatyviausiai rungtyniavo Deividas Sirvydis bei Simas Jarumbauskas atitinkamai pelnę 14 ir 10 taškų.

Trečiame ketvirtyje savo puikų pasirodymą ir toliau tęsė 18-metis „Ryto“ talentas D.Sirvydis. Jis pelnė dar 14 taškų bei pataikė tris tritaškius prieš prisėsdamas pailsėti. Tolimą metimą pridėjo S.Jarumbauskas ir „Perlas“ prieš lemiamas 10 minučių buvo priekyje 70:61.

Lemiame ketvirtyje vilniečiai laikė dviženklį pranašumą iki šešių minučių žymos, tačiau tuomet varžovai spurtavo. Likus keturioms minutėms iki kėlinuko pabaigos „Perlas“ pirmavo 79:76.

Kova vyko taškas į tašką iki pat paskutinės minutės, kurioje suspindėjo sunkusis krašto puolėjas E.Tubutis. Jis pataikė tritaškį, greitoje atakoje įkrovė kamuolį iš viršaus ir vilniečiai šventė pergalę.

Šiose rungtynėse 18-metis D.Sirvydis pelnė 33 taškus, pataikė 6 tritaškius iš 11, perėmė 3 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus per 31 minutę žaidimo.

„Perlas“: D.Sirvydis 33, E.Tubutis 18 (6 atk. kam.), S.Jarumbauskas 13, Ą.Tubelis 11, M.Blaževič 9.

Kitas rungtynes Vilniaus jaunimas žais jau šį šeštadienį „Ryto“ arenoje su Klaipėdos „Neptūno“ dubleriais. Dvikovos startas – 15 val.