Po dramatiškos pabaigos „Perlas“ patyrė pralaimėjimą namuose

2019 m. lapkričio 30 d., 18:07
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Pratęsimo pareikalavęs trileris Vilniuje. Sausakimšoje „Jeep“ arenoje rungtyniavę „Perlo“ krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) turėjo pripažinti Kauno „Žalgiris-2“ ekipos pranšumą 95:97 (23:24, 16:13, 17:28, 27:18, 12:14) . Vilniaus „Perlo“ komandai negalėjo padėti Einaras Tubutis bei Matas Mačijauskas.

Vilniečiai per pirmąsias 30 sekundžių išprovokavo 2 varžovų pražangas. Ąžuolas Tubelis pelnė pirmuosius savo bei komandos taškus metimu iš po krepšio. Taikliais baudų metimais Simas Jarumbauskas sušvelnino „Perlo“ atsilikimą iki 3 taškų 6:9. Įpusėjus kėliniui, Gintautas Vileita paprašė minutės pertraukėlės, po kurios Erikas Jermolajevas smeigė taiklų tritaškį.

Erikas Jermolajevas galingu dėjimu sudrebino varžovų krepšį 19:24. Sekančioje atakoje, Simas Jarumbauskas išprovokavo ketvirtąją varžovų pražangą. Paskutinėje vilniečių atakoje, Andreas Kalogiros pataisė netaiklų Augusto Marčiulionio tolimą metimą. Rezultatas po pirmojo kėlinio  rezultatas buvo 23:24.

Antrąjį kėlinį „Perlas“ pradėjo Eriko Jermolajevo taikliu metimu su sirena bei lengvų Jokūbo Rubino taškų greitajame puolime, po kurių Kauno ekipos vyriausiasis treneris paprašė minutės pertraukėlės. Jo ekipa turėjo 3 taškų deficitą 27:24. Kėlinio viduryje, Adas Šimonis pelnė 4 taškus iš eilės, po kurių vilniečiai pirmavo 5 taškais 31:26.

Andreas Kalogiros taikliu baudos metimu išlygino rungtynių rezultatą 35:35. Paskutinėje vilniečių atakoje Ąžuolas Tubelis pelnė taškus iš po krepšio. Pasibaigus dviem kėliniam, vilniečiai pirmavo 39:37.

Pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje pelnė Ąžuolas Tubelis. Sekančioje atakoje, Simas Jarumbauskas pataikė labai sudėtingą metimą iš po krepšio. Augustas Marčiulionis perėmė kamuolį ir greitame puolime atliko puikų perdavimą Erikui Jermolajevui, kuris pelnė 2 taškus su pražanga 47:52.  Į ketvirtąjį kėlinį vilniečiai iškeliavo turėdami 9 taškų deficitą 56:65.

Paskutinįjį ketvirtį vilniečiai pradėjo pelnydami 4 taškus iš eilės, pasižymėjo Augustas Marčiulionis bei Ąžuolas Tubelis. Sekančioje atakoje, Ąžuolas Tubelis galingu dėjimu sudrebino varžovų krepšį ir pastatė ant kojų visą „Jeep“ areną. Įpusėjus kėliniui, Augustas Marčiulionis išprovokavo nesportinę varžovų pražangą.

Ąžuolas Tubelis, pelnydamas 4 taškus iš eilės, sumažino savo komandos atsilikimą iki 4 taškų 70:74. Kitoje atakoje, Augustas Marčiulionis pataikė taiklų metimą kaire ranka. Rezultatą išlygino Ąžuolas Tubelis, įkraudamas kamuolį iš viršaus.

Likus žaisti mažiau nei 2 minutėm, Augustas Marčiulionis išvedė savo „Perlo“ ekipą į priekį 80:79. Paskutinėje pagrindinio laiko atakoje, Andreas Kalogiros pabandė atakuoti iš toli, tačiau nesėkmingai. Rezultatas pasibaigus 4 kėliniam buvo 83:83. Komandos keliavo į pratęsimą.

Pratęsimo pradžioje, taškus „Perlo“ komandai rinko Simas Jarumbauskas. Pataikydamas tolimą metimą, Augustas Marčiulionis sumažino savo komandos atsilikimą iki minimalaus 88:89. Likus žaisti 30 sekundžių, „Žalgiris-2“ ekipos krepšininkai suklydo, kamuolys atiteko vilniečiam. Augustui Marčiulioni pavyko pataikyti tritaškį ir išlygint rungtynių rezultatą, tačiau lemiamoje atakoje kauniečiai pataikė metimą su sirena ir laimėjo rungtynes 95:97.

„Perlas“ : Ąžuolas Tubelis 23 (8 atk. kam.), Augustas Marčiulionis 20 (7 rez. perd.), Simas Jarumbauskas 14 (5 atk. kam.)