Dviejų pratęsimų trileryje – Vilniaus jaunimo triumfas Joniškyje

2019 m. vasario 01 d., 20:15

Dramatišką pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) šventė Vilniaus jaunimo komanda „Perlas“ (17-14) kuri svečiuose po dviejų pratęsimų pareikalavusios kovos 93:86 (24:13, 17:22, 28:22, 28:22, 2:2, 13:6) nukovė Joniškio „Delikatesą“ (17-14).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 2 minutėms, Šarūnas Beniušis padidino „Delikateso“ pranašumą iki 4 taškų (78:74). Vis tik kitoje atakoje Ąžuolas Tubelis pataikė vieną baudos metimą, o „Perlo“ gelbėtoju tapo Augustas Marčiulionis.

Iki ketvirčio pabaigos likus 28 sekundėms, jaunasis įžaidėjas smeigė tolimą metimą ir taip išlygino rezultatą – 78:78. Mantvydas Žukauskas dar bandė surengti atsaką, bet jo dvitaškis tikslo nepasiekė ir mačas persikėlė į pratęsimą.

Pirmoji papildomų 5 minučių atkarpa buvo itin nerezultatyvi. Rytis Pipiras ir Simas Jarumbauskas apsikeitė taikliais dvitaškiais ir tai buvo viskas. „Perlo“ ekipoje paskutinę ataką dar kartą surengė A. Marčiulionis, o šeimininkų ekipoje – M. Žukauskas. Vis tik abiejų krepšininkų tritaškiai tikslo nepasiekė.

Antrajame pratęsime savo puolimo mašiną vėl užkūrė vilniečiai. Iki mačo pabaigos likus kiek mažiau nei 2 minutėms, S. Jarumbauskas pataikė dvitaškį ir svečių persvarą padidino iki 5 taškų (88:83). Vis tik kitoje atakoje greitais taškais atsakė R. Pipiras – 85:88.

Po šio epizodo vilniečiai sudavė lemiamą smūgį. A. Marčiulionis iš pradžių pataikė vieną baudą, o kiek vėliau pasekė S. Jarumbausko pavyzdžiu bei nebeklydęs prie baudų metimų linijos įtvirtino savo komandos pergalę – 93:86.

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai žaidęs S. Jarumbauskas pelnė 22 taškus (7/11 dvit., 2/6 trit., 2/4 baudos), atkovojo 7 ir perėmė 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius pardavimus, 3 kartus suklydo bei surinko 27 naudingumo balus.

„Perlas“: Simas Jarumbauskas 22 (7/11 dvit., 6 per. kam.), Augustas Marčiulionis 21 (5/10 dvit.), Ąžuolas Tubelis 19 (6/9 dvit., 2/8 trit.), Domantas Vilys ir Einaras Tubutis po 12.

„Delikatesas“: Šarūnas Beniušis 20 (7/11 dvit.), Rytis Pipiras 16 (9 atk. kam.), Airidas Giedraitis 14 (4/5 dvit.), Rytis Biliartas 13.