Didžiajame finale „Rytas-MRU“ nusileido Kupiškio ekipai

2023 m. balandžio 16 d., 14:00
RKL.lt nuotr.

Nostra.lt-RKL B diviziono didžiajame finale vos septyniese žaidususi Vilniaus „Ryto-MRU ekipa 77:98 (16:26, 23:25, 25:22, 12:25) nusileido Kupiškio KK „Kupiškis. Abi komandos turės galimybę kitą sezoną žaisti Nostra.lt-RKL A divizione.

Rungtynes sėkminga ataka pradėjo „Kupiškis, bet vilniečiai laikėsi tvirtai įsikibę varžovų ir kovojo su jais taškas į tašką. „Ryto-MRU padėtis ėmė prastėti pirmojo kėlinio antrojoje pusėje, kai kupiškėnai pelnė 8 taškus iš eilės ir įgijo dviženklę persvarą (21:11). Antrajame kėlinyje „Kupiškis toliau tolo nuo varžovų – ketvirčio viduryje komandas skyrė jau net 16 taškų (42:26). Iki kėlinio pabaigos Vilniaus krepšininkams pavyko šiek tiek sumažinti deficitą (51:39).

Po ilgosios pertraukos „Rytas-MRU tęsė bandymus atsitiesti ir atkovojo 5 taškus (53:46), o vėliau „Kupiškio persvara dar sumažėjo (62:57). Trečiojo kėlinio pabaigoje komandas teskyrė 3 taškai (65:62), tačiau kupiškėnai padidino tempą ir ketvirtį baigė pirmaudami 9 taškais (73:64).

Ketvirtąjį kėlinį komandos pradėjo apsikeisdamos greitomis atakomis – „Kupiškiui du taškus pelnė Evaldas Rastenis, o „Ryto-MRU gretose taikliai iš toli metė Paulius Velutis. Prabėgus 3 minutėms kupiškėnai vis dar lyderiavo 8 taškais (80:72), o po dar dviejų minučių – jau 12 taškų (89:77). Rungtynėms artėjant link pabaigos „Kupiškis ir toliau baudė varžovus tritaškiais bei didino persvarą (94:77), užtvirtindami pergalę didesniu nei 20 taškų skirtumu.

„Ryto-MRU komandoje rezultatyviausiai žaidė Paulius Velutis, per 35 minutes įmetęs 24 taškus, atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir uždirbęs 16 naudingumo balų.

„Ryto-MRU vyr. treneris Saulius Kuzminskas tikino, kad komanda atidavė visas jėgas ir džiaugiasi antrąja vieta.

„Aikštelėje atidavėme viską, visas jėgas ir visą širdį. Mes nelikome antri – mes iškovojome antrąją vietą. Manau, mūsų tikrasis finalas buvo vakar. Tai yra didžiulis pasiekimas visiems ekipos jaunuoliams, jų tėvams ir treneriui“, – sakė S. Kuzminskas.