Vilniečiai nepaliko vilčių Jonavos klubui

2019 m. lapkričio 21 d., 19:50
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Įspūdingai pirmąjį rungtynių kėlinį sužaidę Vilniaus „Perlo“ (7/7) krepšininkai, nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) įveikė Jonavos „Jonava“ (3/11) ekipą 98:78 (37:24, 19:19, 21:11, 21:24). „Perlo“ komanda vertėsi be dviejų naudingiausių savo žaidėjų Einaro Tubučio bei Ąžuolo Tubelio.

Rungtynes „Perlo“ krepšininkai pradėjo atkarpa 9-2, po kurios Jonavos ekipos vyr. treneris paprašė minutės pertraukėlės. Po taiklaus Eriko Jermolajevo tolimo metimo, „Perlo“ krepšininkai išsiveržė į priekį dviženkliu taškų skirtumu16:5. Po Vilniaus komandos vyriausiojo trenerio paprašytos minutės pertraukėlės, vilniečiai spurtavo 10-0, susikraudami 13 taškų pranašumą 26:13.

Andreas Kalogiros išprovokavo nesportinę varžovų pražangą, sekančioje atakoje Juozas Balčiūnas buvo nubaustas technine pražanga. Simas Jarumbauskas kėlinio pabaigoje pasižymėjo 4 taškais iš eilės. Po pirmojo kėlinio vilniečiai pirmavo 13 taškų skirtumu 37:24.

Antrojo ketvirčio pradžioje, pirmasis taškais pasižymėjo Simas Jarumbauskas, pataikydamas tolimą metimą ir taip inicijuodamas 7-0 vilniečių spurtą. Po gražaus Andreas Kalogiros prasiveržimo bei taiklaus metimo, vilniečiai išsiveržė į priekį 18 taškų skirtumu 52:34. Pirmos rungtynių pusės rezultatas 56:43. Vilniaus ekipoje net 4 krepšininkai, pirmoje rungtynių pusėje, surinko dviženklį taškų skaičių.

Pirmuosius taškus, antroje rungtynių pusėje, Jonavos krepšininkai pelnė sužaidus kiek mažiau nei 3 minutes. Erikas Jermolajevas pataikė metimą iš toli, sekančioje atakoje Simas Jarumbauskas pelnė taškus su pražangą ir sugrąžino savo komandai 18 taškų pranašumą 66:48. Įpusėjus kėliniui varžovai buvo išnaudoję savo pražangų limitą, tuo tarpu vilniečiai nebuvo prasižengę nė karto.

Po Andreas Kalogiros taiklaus metimo iš po krepšio, Vilniaus ekipa įgijo rekordinę 25 taškų persvarą. Paskutinė ataka trečiajame kėlinyje priklausė vilniečiam, tačiau pasižymėti nepavyko. Rezultatas po trijų ketvirčių 77:54. Trečiąjį kėlinį vilniečiai laimėjo net 10 taškų skirtumu.

Ketvirto kėlinio pradžioje Augustas Marčiulionis nutraukė varžovų spurtą taikliu tritaškiu. Toliau sekė dvi techninės varžovų pražangos, po kurių Simas Jarumbauskas pataikė metimą ir padidino persvarą iki rekordinės 87:60. Rezultatas, nuaidėjus finalinei sirenai, buvo 98:78.

„Perlas“ : Augustas Marčiulionis 25 (5 rez. perd.), Simas Jarumbauskas 19 (11 atk. kam.), Andreas Kalogiros 17 (6/7 baud. met.), Erikas Jermolajevas 16 (8 atk. kam.), Jokūbas Rubinas 13 (2/2 trit.)