„Ryto“ talentas A.Kalogiros: „Atvykdamas į Vilnių dėjau labai didelį žingsnį savo karjeroje“

2020 m. liepos 30 d., 19:30
Roko Lukoševičiaus nuotr.

Viename didžiausių Graikijos miestų Salonikuose užaugęs Andreas Kalogiros pernai ryžosi rimtam savo karjeros iššūkiui. Stipriu kūno sudėjimu iš bendraamžių išsiskiriantis 17-metis priėmė sprendimą atvykti į Vilnių ir prisijungė prie „Ryto“ jaunimo sistemos.

Prieš pradėdamas savo krepšininko kelią A.Kalogiros išbandė ne vieną sporto šaką, tačiau vaikystėje labiausiai jį sužavėjo būtent šis sportas.

„Augau Salonikuose, antrame didžiausiame mieste Graikijoje. Čia turime daug krepšinio klubų ir nemažai puikių aikštelių, – sako „Ryto“ talentas. – Nuo mažens išbandžiau įvairių sporto šakų, bet krepšinis man patiko labiausiai. Į šią sporto šaką nusprendžiau koncentruotis būdamas 13-os metų. O praėjusį sezoną atvykdamas į Vilnių, dėjau labai didelį žingsnį savo karjeroje.“ 

Prieš metus sužinojęs apie Vilniaus klubo kvietimą prisijungti prie jų jaunimo piramidės A. Kalogiros apsidžiaugė, bet suprato, kad norint tobulėti, laukia nelengvas darbas.

„Kai išgirdau, kad „Rytas“ manimi domisi, buvau laimingas, tačiau tuo pat metu ir rimtas, nes žinojau, jog lygis čia yra aukštas ir reikės sunkiai dirbti, – kalbėjo 17-metis. – Sutvarkėme visus būtinus reikalus ir Vilniuje prasidėjo mano naujasis karjeros etapas.“

21W2993

Iš pažiūros gana drovus ir ramaus charakterio atrodantis 203 cm ūgio jaunuolis, aikštelėje nebijo nieko, ir visada kovoja dėl kiekvieno esančio centimetro.

„Tai tiesa. Ant parketo stengiuosi atiduoti visą širdį ir emocijas, o kasdienėje veikloje esu labai paprastas ir ramus žmogus, draugai tai patvirtintų“, – su šypsena sako graikas.

Keturių vaikų šeimoje augęs graikas nėra vienintelis su krepšiniu susijęs asmuo.

Andreas tėtis Dimitris Kalogiros taip pat profesionaliai žaidė krepšinį Salonikų „Aris“ ekipoje bei kartu su krepšinio legenda Niku Galiu yra tapęs Graikijos lygos čempionu.

„Mano tėvų vardai yra Katerina ir Dimitris. Jie abu yra mokytojai – mano mama moko ekonomikos, o tėtis kūno kultūros. Aš juos labai gerbiu ir jų patarimai padarė mane geresniu žmogumi ir sportininku“, – pasakoja jaunasis graikas.

2019-2020 m. Nacionalinės krepšinio lygos sezone A.Kalogiros fiksavo 9,3 taško, 4,7 atkovoto kamuolio, 2,1 rezultatyvaus perdavimo ir 11,7 efektyvumo rodiklius.

„Perlo“ vyr. trenerio Edvinas Justa nuomone, šis žaidėjas pasižymi tvirtu charakteriu, aukštu krepšinio supratimu ir pagalba komandos draugams.

Puolėjas neišskiria vienos savo stipriausios savybės ir aikštelėje stengiasi pasižymėti viskuo.

„Aš esu įvairiapusiškas žaidėjas. Esu geras tiek puolime, tiek gynyboje. Žaidimo metu stengiuosi išlikti ramus ir atiduoti visas pastangas dėl komandos“, – teigė jaunasis „Ryto“ talentas.

Tarp savo autoritetų puolėjas pažymi graikų legendą, tačiau nesilygiuoja į nieką, o paprasčiausiai nori kurti savo žaidimo braižą.

„Mano idealas yra Dimitris Diamantidis, tačiau nekopijuoju kitų, aikštelėje stengiuosi būti savimi“, – užtikrintai sako A.Kalogiros.

eurolygos jaunimo turnyro finalas kauno zalgiris vilniaus rytas 5e40099fc28f8

Eurolygos ANGT atrankos turnyre jaunasis graikas pelnė po 15 taškų, 10,8 atkovoto kamuolio, 2 rezultatyvius perdavimus ir rinko 21,3 naudingumo balo.

A.Kalogiros kartu su Ą.Tubeliu ir A. Marčiulioniu viso turnyro metu vedė vilniečius į priekį, tačiau laimėtą finalą prieš „Žalgirį“ apkartino patirta kojos girnelės trauma.

„Tai buvo nepakartojama patirtis, su komanda turėjome šaunias rungtynes ir Kaune laimėjome trofėjų, – pasakojo graikas. – Kai patyriau traumą, buvau truputį suirzęs, tačiau daug dirbau, kad dabar vėl grįščiau į ritmą ir būčiau pasiruošęs kitam sezonui.“

Į Vilnių rugpjūtį grįžtantis puolėjas kalbėdamas apie savo tikslus artėjančiame sezone yra atviras.

„Noriu kasdien būti geresniu žaidėju, sunkiai dirbti ir prisidėti prie sėkmingų „Perlo“ komandos rezultatų. Kitas mano asmeninis tikslas artėjančiam sezonui būtų žaidimas pagrindinėje „Ryto“ ekipoje“, – neslėpė A.Kalogiros.

rytasvilnius.lt

atgal