„Ryto” jaunimas nusileido Palangos „Kuršių“ ekipai

2018 m. lapkričio 09 d., 20:57
R.Vyšniausko nuotr.

Vilniaus „Ryto“ jaunimo komanda „Perlas“ (6-5) patyrė penktąją nesėkmę NKL pirmenybėse. Vilniečiai namuose 77:86 (22:19, 23:25, 27:17, 14:16) nusileido Palangos „Kuršių“ ekipai.

Rungtynes geriau pradėjo „Perlas”. Jaunuosius „Ryto” sistemos talentus pirmajame ketvirtyje į priekį vedė pagrindinėje komandoje žaidžiantis septyniolikmetis Marek Blaževič. Pastarasis per pirmąsias 10 susitikimo minučių pelnė net 8 taškus. Tačiau kėlinio pabaigoje palangiškiai spurtavo (6:0) ir jam pasibaigus pirmavo rezultatu 19:22.

Antrojo ketvirčio metu vyko kova taškas į tašką. Kėlinį geriau pradėjo „Kuršiai“, kurie visą laiką buvo priekyje. Tuomet darbo ėmėsi du „Ryto“ jaunimo lyderiai – M.Blaževič ir K.Giedraitis. Jų pastangų dėka vilniečiai pasivijo svečius iš Palangos, o po taiklių Giedraičio baudos metimų įsiveržė į priekį (33:32). Tačiau jaunimas nežadėjo sustoti ir netrukus surengė dar vieną spurtą po kurio įgijo šešių taškų persvarą (38:32).

Matydamas, kaip aikštės šeimininkai tolsta vyriausiasis „Kuršių” treneris Marius Kiltinavičius buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės. Visgi, po pasitarimo palangiškiai panaikino deficitą, o pačioje pirmosios rungtynių dalies pabaigoje persvėrė rezultatą ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami (44:45).

Trečiojo kėlinio pradžioje vyko lygi kova ir nė vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros, o minimaliu rezultatu pirmavo svečiai (54:55). Antroje ketvirčio pusėje „Kuršiai” inicijavo spurtą (12:3) ir įgijo dviženklį pranašumą (58:70), kurį ekipa iš pajūrio išlaikė iki pat trečiojo kėlinio pabaigos (61:72).

Paskutiniame susitikimo ketvirtyje „Perlas“ pakilo į lemiamą šturmą ir nustebino visus „Ryto“ arenoje susirinkusius žiūrovus. Vilniečiai ne tik surengė spurtą (12:1), išlygino rezultatą, bet ir per penkias ketvirtojo kėlinio minutes svečiams leido įmesti tik vieną tašką (73:73). Tačiau rungtynių pabaigoje atkarpa (4:13) atsakė „Kuršiai”, kurie iškovojo šeštąją pergalę NKL pirmenybėse (77:86).

„Perlas“: Marekas Blaževič 20 (12 atk. kam.), Ąžuolas Tubelis ir Karolis Giedraitis po 12, Augustas Marčiulionis 10.

„Kuršiai“: Jalenas Rossas Riley 35 (7 atk. kam., 4 per. kam., 32 naud. bal.), Olaniyi Akikugbe 13 (5 atk. kam.), Tomas Miškinis 12.