„Perlo“ vyr. treneris Edvinas Justa – apie komplektaciją, reikalavimus jaunimui ir bendrą darbą

2020 m. liepos 22 d., 11:15
rytasvilnius.lt nuotr.

Vilniaus gatvėmis „Jeep“ automobiliu besivažinėjęs „Perlo“ vyr. treneris Edvinas Justa pasidalino mintimis apie laukiantį sezoną. Treneris papasakojo apie komandos komplektaciją, kokius reikalavimus kelia sau ir vaikinams ir bendrą komandos darbą.

– Kurie žaidėjai galėtų papildyti pagrindinę „Ryto“ komandą?

– Labai norėčiau tikėtis, jog visi, kurie jau papildė ar liko iš praėjusių metų, įgis tiek patirties, kad anksčiau ar vėliau papildys pagrindinės komandos sudėtį. O dabar matome, kad daugiausiai šansų turi Martynas Pacevičius ir Andreas Kalogiros, kuris tikrai užsirekomendavo praėjusiame sezone.

– Augustas Marčiulionis pravėrė pagrindinės ekipos duris, kas jam bus svarbiausia ateinančiame karjeros etape?

– Pagrindinis dalykas bus kiek jis sugebės surasti jėgų sunkiai dirbti. Dabar bus pagrindinis etapas, kuriame reikės prisitaikyti prie pasikeitusių lygių skirtumo, varžovai bus stipresni, žaidimo greitis, reikės greičiau priimti sprendimus. Taip pat klausyti trenerių, bet jis yra drausmingas jaunas žaidėjas, jam tai yra pati pradžia ir nemanau, kad jis susidurs su problemom, kurios neleistų jam kaupti patirties ir prisitaikyti prie aukštesnio lygio.

– Esate jaunas treneris, kokius reikalavimus keliate sau?

– Nuolatos tobulėti, sekti naujoves, aukšto lygio trenerius. Stengiuosi žiūrėti kuo daugiau įvairaus lygio krepšinio rungtynių, čempionatų. Įdomu ir Eurolygoja, ir NBA, ir 3 prieš 3 krepšinis. 

– Kaip dažniausiai vyksta naujų talentų ieškojimas – ar tai yra jūsų bendras darbas su klubo vadovybe, ar jūs čia turite daugiau įtakos?

– Manau, čia yra bendras darbas. Vienų pasiūlymai, dažniausiai treneris vis tiek daugiau žino tą rinką, komunikuoja, siūlo įvairius variantus. Vadovybė apsvarsto galimybes, žiūrime pliusus ir minusus. Čia yra visų mūsų bendras darbas.

– Kokius reikalavimus keliate visiems „Perlo“ žaidėjams?

– Svarbiausia yra perspektyva. Svarbus ir šiandieninis rezultatas, bet žiūrime į perspektyvą, kiek krepšininkas gali pagerinti savo žaidimą, individualų meistriškumą ir kaip greitai gali prisidėti prie pagrindinės vyrų komandos. Mes norime auginti žaidėjus pagrindinei „Ryto“ komandai.

rytasvilnius.lt

atgal