„Perlo Energijos“ žaidėjas A. Adomavičius: „Esu laimingas grįžęs į gimtąjį miestą“

2021 m. vasario 23 d., 19:15
rytasvilnius.lt nuotr.

2021 metų pradžioje prie Vilniaus „Perlo Energijos“ ekipos prisijungė 21-erių gynėjas Arnas Adomavičius. Pastaruosius pusantrų metų 193 cm gynėjas priklausė NCAA pirmenybėse rungtyniaujančiai Šiaurės Karolinos Greensboro universiteto „Spartans“ komandai. Tačiau jaunasis krepšininkas nusprendė savo karjerą tęsti Europoje ir grįžo į gimtąjį Vilnių.

„Sostinės klubas rodė man didelį dėmesį, tad negalėjau atsisakyti – esu laimingas grįžęs į gimtąjį miestą“, – sako Vilniuje augęs krepšininkas.

Vasaras su Lietuvos U16 ir U18 rinktinėmis prisiminęs Arnas pasakojo, kad Europos čempionatuose tada pavyko ne viskas. 

„Pirmą vasarą, kai buvome šešiolikos metų, laimėjome sidabro medalius. Labai apmaudžiai dviejų taškų skirtumu finale pralaimėjo ispanams, gavome tokį tritaškį. Tai buvo įsimintinas laikas, pripildytas įspūdžiais.

Antra vasara buvo kitokia – kėlėme sau aukščiausius tikslus, čempionatas vyko Latvijoje, turėjome nemažai palaikymo iš Lietuvos, bet ketvirtfinalyje apmaudžiai pralaimėjome rusams dviem taškais. Tačiau galiausiai iškovojome kelialapį į pasaulio čempionatą, nors tikėjomės daugiau ir kėlėme sau aukštesnius tikslus“, – pabrėžė Arnas.

Laiką, praleistą JAV, gynėjas vertina kaip naudingas gyvenimo pamokas ir naujas pažintis. 

„Būdamas Amerikoje pamačiau, kiek daug ten yra žaidėjų ir kaip kiekvienas privalo kovoti už savo vietą po saule. Didžiulė konkurencija, daug žaidėjų nori žaisti koledžo krepšinį ir, kai ten patenki, viskas tuo nesibaigia. Pasisėmiau įspūdžių, patirties, užmezgiau daug naujų ryšių, kai kurie dar ir dabar nenutrūkę. Tas laikas buvo labai smagus“, – teigė už Atlanto žaidęs gynėjas.

Jaunasis krepšininkas mano, kad „Perlo Energijos“ ekipoje duodama žaidimo laisvė, yra gera galimybė augti kaip žaidėjui.

„Nesu dirbęs su treneriu Edvinu Justa anksčiau, bet pažinojau jį, – sakė Vilniuje augęs žaidėjas. – Mane nustebino, nes Edvinas duoda daug laisvės pasireikšti puolime. Žinoma, nemažai kas priklauso nuo mūsų, bet kaip jaunimui, manau, kad tai yra ideali terpė tobulėti. Todėl privalome ją išnaudoti ir nuosekliai dirbti.“

Į Nacionalinę krepšinio lygą grįžęs krepšininkas renka po 11,5 taško, 4 atkovotus kamuolius, 2,8 rezultatyvaus perdavimo ir 11,2 naudingumo balo. 

„Mikroklimatas jaunimo komandoje labai geras, o tai padeda iškovoti pergalių. Prisimenu, jog atvykus į pirmą treniruotę iškart jaučiausi gerai, vienas kitą greitai supratome. Taip pat jaučiasi pasitikėjimas aikštelėje, o tai mums suteikia daug papildomų jėgų ir motyvacijos dirbti ir judėti“, – pasakojo Arnas. 

Jaunasis žaidėjas taip pat prisijungia ir prie Vilniaus „Ryto“ komandos treniruočių.

„Nedaugelis turi tokią galimybę mokytis iš tokių žaidėjų kaip Arnas Butkevičius, Mindaugas Girdžiūnas. Iš žaidėjų, kuriuos stebėjai ir iš kurių mokeisi nuo mažens, – mintimis dalinosi krepšininkas. – Stengiuosi atiduoti visas jėgas treniruotėse ir padėti jiems. Esu tikrai laimingas turėdamas galimybę dirbti su šiais žaidėjais.“

Tiesa, pažintis su „Ryto“ vyr. treneriu Giedriumi Žibėnu nebuvo pirmoji Arno karjeroje. Gynėjas dalyvavo projekte „Talentų U15 karta“. Šiai komandai vadovavo Aurimas Jasilionis, o G.Žibėnas buvo vyriausiojo trenerio asistentas.

„Sunkiai pamenu tuos metus, nes man buvo vos 14 metų, o mūsų komanda žaidė Baltijos taurėje su latviais ir estais. Pasiruošimas turnyrui truko vos kelias dienas. Giedrius tuomet buvo komandos trenerio Aurimo asistentas. Nemanau, kad daug kas pasikeitė: tada ir dabar Giedrius yra labai nuoširdus – pasako viską, kaip yra, ir nevynioja žodžių į vatą“, – kalbėjo Arnas.

Kalbėdamas apie artėjančius lemiamus mačus NKL krepšininkas įsitikinęs, kad neketina nusileisti nei vienam varžovui.

„Mintys prieš atkrintamąsias pozityvios. Judame į priekį kaip komanda. Buvo kalbų, kad bus sunkiau, kai komandą paliko Martynas Pacevičius. Tačiau manau, jog viską įveikėme, sugebėjome persiorientuoti, pakeitėme savo žaidimą ir galime tapti rimti priešininkai bet kuriai komandai“, – dėstė gynėjas.

rytasvilnius.lt

atgal