„Perlo Energijos“ vyr. treneris Edvinas Justa: „Tikime savo procesu ir jaunimo darbu“

2020 m. gruodžio 05 d., 13:12
D.Lukšta nuotr.

Vilniaus „Perlo Energijos“ komanda ketvirtadienį nutraukė kelių pralaimėjimų seriją „NKL–Vikinglotto“ sezone iškovodami pergalę prieš Palangos „Kuršius“. 

Vilniečiai po teigiamų koronaviruso atvejų saviizoliavosi bei treniruotes vykdė nuotoliniu būdu. Trečiąją pergalę NKL čempionate pasiekę „Perlo Energijos“ vaikinai į pirmąją treniruotę salėje grįžo praėjusią savaitę. 

Komandos vyr. treneris Edvinas Justa papasakojo apie dabartinį komandos treniruočių ritmą, didėjantį jaunimo progresą bei dvigubų žaidėjų licencijų suteikimą „Ryto“ komandai. 

– Treneri, kada atnaujinote treniruočių procesą po pirmųjų koronaviruso atvejų komandoje?

– Iš esmės praėjus visam karantino laikotarpiui. Po praleisto laiko namuose, padarėme visiems testus ir su sveikais žaidėjais pradėjome treniruotis.    

– Kaip stipriai tai išmušė vaikinus iš treniruočių ritmo ir kokia dabar yra žaidėjų sportinė forma?

– Pagrindinis dalykas yra tai, kad mes ir toliau stengėmės sportuoti vykdant nuotolines treniruotes kasdien po vieną arba du kartus. Tačiau grįžus į aikštelę tikrai reikėjo atnaujinti įgūdžius ir pagerinti žaidėjų ištvermę. 

– Šią savaitę „Perlo Energijos“ jaunimas jau turėjo dvejas rungtynes, šeštadienį Palangoje laukia trečiosios. Ar anksčiau yra tekę žaisti 3 rungtynes per savaitę ir kaip joms ruošiatės?

– Šio sezono pasiruošimo etape esame žaidę trejas turėdami dienos pertrauką, tad patys nežinodami ruošėmės tai situacijai, kurią dabar turime. Žinoma, reikiamą laiką praleidus saviizoliacijoje, reikia atsigauti, nes varžovai stiprūs ir kiekvienos rungtynės svarbios. Rungtynės su Marijampole buvo naudingos, nes galėjome daug bėgioti ir grįžti į tą ritmą, bet iš kitos pusės, grįžus po tokios pertraukos žaidėjams yra tikrai nelengva.  

– Ketvirtadienį iškovojote pergalę NKL čempionate, kiek pozityvo ji įpūtė vaikinams? 

– Svarbiausias dalykas yra tai, kad turime tikrai gerą treniruočių procesą, kuriuo tikime ir jis duoda rezultatą. Emociškai tos treniruotės ir praleistas laikas salėje pakelia komandą į viršų, nes vaikinai grįžo po teigiamų koronaviruso atvejų, todėl dar reikia laiko atsigauti, jog galėtume bandyti judėti į priekį.  

– Šį sezoną Jokūbas Rubinas žaidžia puikų sezoną, kurių kitų krepšininkų žaidimas jus taip pat maloniai stebina?

– Apskritai galėčiau pasakyti, kad komanda progresuoja su kiekvienomis rungtynėmis. Visi daugelį aspektų padaro geriau, negu tai darydavo pradžioje. Todėl ir treniruojamės kiekvieną dieną ir ruoštis šiam sezonui, kadangi prisijungė nemažai jaunų žaidėjų, juos reikėjo paruošti šiam lygiui. Džiaugiamės, kad ir Jokūbas, ir Martynas, ir Rokas, ir Adas, ir Pijus, ir Justinas bei daugelis kitų laikas nuo laiko sužaidžia geras rungtynes. Tikime savo procesu ir jaunimo darbu.

– Sekmadienį traumų išretinta „Ryto“ pagrindinė komanda stos į kovą su „Žalgiriu“. Ką manote apie dvigubos licencijos suteikimą „Perlo Energijos“ žaidėjams artėjant sostinės ekipos mačui Kaune?

– Tai yra didelis šansas sudalyvauti tokio lygio rungtynėse. Mes siekiame, kad jauni žaidėjai ateityje pakliūtų į pagrindinės komandos sudėtį. Mūsų tikslas yra integruoti ir ruošti tuos, kurie galėtų padėti pagrindinei komandai. Kalbant apie sekmadienio rungtynes, tai jų užduotis turėtų būti suteikti „Ryto“ komandai papildomos energijos. 

rytasvilnius.lt

atgal